מגזין קפסולה
חופש
חופש

איסלנד: מדהימה גם בזמן הקורונה

מערכת ערוץ החופש | mako חופש | פורסם 25/11/20 07:15 

מיקי שפיצר, צלם טבע ונוף, ממשיך לטוס בעולם גם בזמן הקורונה כדי לתעד מקומות ורגעים מרהיבים. אחרי שטייל באנגליה בזמן המגיפה, הפעם הוא הגיע לגן העדן לצלמים ובכלל - איסלנד. 

נכון להיום, איסלנד מוגדרת כמדינה אדומה וכל מי שחוזר ממנה מחויב בבידוד של 14 ימים. מיקי מציין גם שרק בעלי דרכון אירופאי יכולים להיכנס אליה: "הגעתי לאיסלנד מלונדון עם דרכון בריטי. בכניסהלמדינה צריך לעשות בדיקת קורונה שעולה כסף ולאחריה יש חובת בידוד של חמישה ימים איפה שרוצים (אני בחרתי בחווה מבודדת). לאחר חמישה ימים צריך לבצע בדיקה שנייה שלא עולה כסף ואם התשובה שלילית ניתן להסתובב חופשי ברחבי האי."

>> לעוד תמונות של מיקי שפיצר היכנסו לעמוד האינסטגרם שלו

מיקי הגיע לאיסלנד עוד בחודש אוגוסט (כשהיתה ירוקה) וטייל בה במשך כשבועיים. "ניתן בהחלט לראות ולהרגיש שאיסלנד ריקה מתיירים", הוא אומר. "זה מחזה עצוב. במהלך החופשה נסעתי 6,228 קילומטר בדרכים במטרה לתפוס את התמונות המושלמות. מה רבו מעשיך ה'." בשבוע הבא הוא טס פעם נוספת למדינה, הפעם לטיול חורף ארוך.

1
צילום: מיקי שפיצר

באיסלנד מתחבאים אוצרות צילום רבים. הרמתי את הרחפן לגובה וגיליתי מחזה מדהים: לועות של הרי געש בין כל האפר השחור.

2
צילום: מיקי שפיצר

 

Landmannalaugarבין המקומות היפים באיסלנד. נוף ציורי אחרי טיפוס ארוך ומייגע של כשלוש שעות הגענו לפסגה והרמתי את הרחפן ברוחות חזקות.

3
צילום: מיקי שפיצר

לא מומלץ להטיס את הרחפן בגשם, אבל לא הצלחתי להתאפק. בתמונה: גשר על מפגש נהרות באיסלנד בזמן שרכב צהוב חוצה אותו.

4
צילום: מיקי שפיצר

חלק נרחב מהאי מכוסה באפר וולקאני, זכר להתפרצויות הרי געש שחלק עדיין פעילים. בתמונה: מגדלור על שפת הים מוקף בלבה.

5
צילום: מיקי שפיצר

Seljalandsfoss. בין המפלים המפורסמים באיסלנד. תמונה שהצלחתי לצלם מאחורי המפל העצום. חיכיתי שהשמש תרד ואז הצבעים של השמש מקרינים על המפל ויוצרים מחזה מרהיב של "מפל חול". הקושי לצלם במקום היה בעיקר בגלל רסס המים שלא מפסיק להרטיב את העדשה, מה שמצריך לנגב אותה כל רגע.

6
צילום: מיקי שפיצר

בידוד באיסלנד. כשנכנסתי לאיסלנד נדרשתי להיכנס לבידוד של חמישה ימים. בחרתי להעביר אותו בחווה מקסימה. אפשר לראות בצד ימין אחד מכמה הקרחונים שמכסים את איסלנד.

7
צילום: מיקי שפיצר

פאפינס (תוכיים). חיה מפורסמת במדינה.

8
צילום: מיקי שפיצר

סוסים איסלנדים.

9
צילום: מיקי שפיצר

Kirkjufellsfoss. בין המקומות המפורסמים באיסלנד. מקום מרהיב לצלמים ולתיירים בכלל. עשינו טעות בדרך וכמעט שפספסנו את השקיעה אחרי שנתקענו מאחורי משאית כבדה שהחליטה שהיא מתקנת את הכביש. ברגע האחרון הצלחנו להגיע ללוקיישן 6 צלמים מצרפת, גרמניה ואנגליה כבר חיכו לנו שם. החלפנו כמה מילים וכל צלם נכנס לפוקוס.

10
צילום: מיקי שפיצר

Landmannalaugar Iceland. זוהי שמורת טבע מדהימה. עם מסלול הליכה לא קל, של מינימום 3 שעות בין הרים בצבעים מדהימים ומעוטרים בשלג. המקום סגור בחורף והגישה אליו נעשית רק בחודשי הקיץ. ביקשתי מחבר שלי, מורדי, להתעטף בטלית ולתקוע בשופר. תיירים עצרו לידינו וניסו להבין מה אנחנו עושים. יצאה תמונה יהודית ומרגשת.

11
צילום: מיקי שפיצר

‏הקרחון הבודד איסלנד .

12
צילום: מיקי שפיצר

Diamond beach. זהו חוף מיוחד במינו. החול שבו בצבע שחור בגלל פעילות וולקאנית. על החוף מפוזרים עשרות קרחונים קטנים שמגיעים מקרחון ענק בגודל של מאות קמ"ר ונמס לאט לאט.

13
צילום: מיקי שפיצר

 חוף היהלומים.

14
צילום: מיקי שפיצר

Aldeyjarfoss. בין המפלים המרתקים באיסלנד. זרם המים והעוצמה שלהם לא מפסיקים להפתיע. הדרך למקום עוברת בשבילי עפר ומחייבת רכב 4 על 4 אך בהחלט שווה את המאמץ.

15
צילום: מיקי שפיצר

מפלי האלים. קצת אחרי הזריחה, כשהכל ריק מסביב, המים נופלים מהמפלים היפהפיים ומרעישים בעוז. קשת צבעונית משלימה את האווירה. המקום בדרך כלל מלא באנשים ובגלל הקורונה היה שומם.

16
צילום: מיקי שפיצר

 אגם Blahylur. אגם עם מים בצבע טורקיז. האגם נוצר בעקבות התפרצות של הר געש לפני מאות שנים וצבע המים נוצר בגלל מי התהום. צילום מרחפן. 

17
צילום: מיקי שפיצר

 Kirkjufell.  ההר המרשים מזווית קצת אחרת בשעות הבוקר.

18
צילום: מיקי שפיצר

Oxararfoss Waterfall. מפל מים יפהפה בזמן השקיעה. 

19
צילום: מיקי שפיצר

Skógafoss. המפלים המתוירים והיפים באיסלנד. ישנתי במרחק של חצי שעה נסיעה ולפי התחזית הזוהר הצפוני היה צריך להופיע באותו הערב. כשירד החושך, בעלת הבקתה דפקה בדלת שלי וצעקה שיש זוהר בשמים. יצאתי החוצה והחוויה הייתה מדהימה .מיד נסעתי ברכב למפל ושם צילמתי את התמונה הזו.

 

>> לעוד תמונות של מיקי שפיצר היכנסו לעמוד האינסטגרם שלו

תגיות: טיול   צלם   תמונה  
תגובות סגור
...טוען
מקרא: = תגובה ללא תוכן   = תגובה עם תוכן