MAKO
חופש
חופש

ככה פותחים שנה: צלמי הטבע בוחרים את התמונה הכי יפה שצילמו בארץ

ארז דגן | mako חופש | פורסם 15/09/21 07:49 

בכל יציאה לטבע מגלים משהו חדש. זה יכול להיות מעיין נסתר, שביל לא מוכר או גב מים בלב המדבר. לעיתים קרובות אני מבקש מצלמי טבע להצטרף אליי ולתעד איתי את החוויה הזו. לכבוד השנה החדשה ביקשתי מכמה מהם לבחור תמונה אחת שהם אוהבים ושהיתה לה משמעות מיוחדת בשנה שחלפה.

ארז דגן - טייל ויזם, הקים את אתר הטיולים "ארץ דגן", המנגיש טיולים ואטרקציות לכל מי שמעוניין לצאת החוצה ולעשות הפסקה מהנטפליקס. להמלצות נוספות עקבו אחריו גם בפייסבוק ובאינסטגרם 

הבחירה הייתה קשה. הם היו צריכים לבחור יצירה אחת בלבד מתוך אלפים שצילמו:

 

התמונות הכי יפות
צילום: גל טוויג

גל טוויג. 
התמונה הזו צולמה בקניון הלבן - אחד המקומות המבודדים ביותר בישראל. ההגעה ממרכז הארץ אורכת מעל 4 שעות ושעתיים מתוכן נעשות בניווט מורכב בשטח. לעיתים רחוקות יש בקניון הלבן מים ואני שמח שהייתה לי הזכות להיות שם באותו בוקר של יום שישי בחודש דצמבר. הסיבה שאהבתי את התמונה, מעבר לקושי הרב להגיע לשם, הוא שהתמונה מסמלת לי דיסוננס אדיר בין מים למדבר.

>> לעוד תמונות של גל טוויג, היכנסו לעמוד האינסטגרם שלו


התמונות הכי יפות
צילום: יאיר פז

יאיר פז. 
התלבטתי המון, אך בסופו של דבר בחרתי בתמונה הזו, שצולמה בשיא סערת השלגים שהתרחשה בארץ בפברואר האחרון, ביער אודם שבגולןהשלג ירד ללא הפסקה, אבל הייתי חייב להעלות את הרחפן - ולמזלי גם הרחפן וגם התמונה הזו חזרו בשלום. בחרתי בתמונה הזו כמיוחדת לאו דווקא מכיוון שהיא היפה ביותר, אלא משום שהדרך אליה הייתה הקשה ביותר: הליכה רטובה של שעות ביער מושלג, הרחפן שכמעט עף ברוחות ושכמעט נהרס מההטסה באמצע הסופה - ואני שמח שלמרות כל אלה הצלחתי להוציא תוצאה שאני מרוצה ממנה.

>> לעוד תמונות של יאיר פז, היכנסו לעמוד האינסטגרם שלו


התמונות הכי יפות
צילום: רוני קיפרמן

רוני קיפרמן. 
תמיד כשאני יוצא לצלם אני מחפש לתפוס רגע מיוחד או זוויות מיוחדת שלא רואים כל יום. קמתי בבוקר מוקדם בתקווה לצלם זריחה יפה בירקון. פתאום קלטתי בזווית של העין את שלושת החותרים האלו שגם השקימו קום לספורט של בוקר. החלטתי שאני חייב לתפוס את שלושתם ביחד וחיכיתי לרגע הנכון, ברגע שהם היו בדיוק במקום הנכון כל מה שהיה צריך זה קליק אחד וזאת התוצאה.

>> לעוד תמונות של רוני קויפרמן, היכנסו לעמוד האינסטגרם שלו


התמונות הכי יפות
צילום: עמרי מסיקה

עמרי מסיקה. 
ביום יפה רואים מפה את החרמון. נקודת התצפית היפה בארץ נמצאת בבנימין. יצאנו לפנות בוקר ונסענו לתצפית בהר קידה, מקום עוצר נשימה. מצד אחד רואים את ים המלח ומהצד השני את החרמון בזמן שהשמש עולה מעל להרי ירדן.

>> לעוד תמונות של עמרי מסיקה, היכנסו לעמוד האינסטגרם שלו


התמונות הכי יפות
צילום: נדב פולק

נדב פולק. 
שבוע לפני שיא מטר המטאורים ירדתי עם דוד שלי למצפה רמון נסענו לחניון לילה גבס פנימי. בדרך לחניון נכנסנו לכביש עפר,הוצאתי את הראש מהחלון וקלטתי את שביל החלב כמו שאף פעם לא ראיתי. בשלב הזה אמרתי לדוד שלי לעצור,  ירדנו מהרכב, כמובן שכיבינו את האורות והתחלתי לצלם. בשלב מסויים עלה לי רעיון בשביל שהתמונה תצא יותר מעניינת. פתחתי את הדלת של הרכב תוך כדי שהמצלמה מצלמת, והרכב נתן אור של הווינקרים. המצלמה צילמה והאור של הווינקרים נתן גוון מטורף לכל החלק התחתון. זו התוצאה הסופית.

>> לעוד תמונות של נדב פולק, היכנסו לעמוד האינסטגרם שלו


התמונות הכי יפות
צילום: חן כליפה

חן כליפה. 
התמונה שבחרתי מסמלת מבחינתי משהו עוצמתי - העמידה על הכביש, שהיא סיכון שלקחתי כמו הרבה סיכונים שכולנו לוקחים. הערפל מסמל את חוסר הוודאות בעתיד, אבל העמידה וההסתכלות ישר עם טלית על הכתפיים מראה את האמונה כנגד כל הסיכויים. התמונה צולמה בין יבנה ליישובי גדרות.

>> לעוד תמונות של חן כליפה, היכנסו לעמוד האינסטגרם שלו


התמונות הכי יפות
צילום: גל צ'אושו

גל צ'אושו. 
בעקבות הנדידה השנתית של השקנאים בישראל, קמת לפני הזריחה כדי לתפוס להקה גדולה שהתמקמה במאגר מים בעמק חפר. שעות הבוקר המוקדמות מזמינות את השקנאים לטבילה הראשונה של היום ואיתה החיפוש אחר ארוחת בוקר.

>> לעוד תמונות של גל צ'אושו, היכנסו לעמוד האינסטגרם שלו


התמונות הכי יפות
צילום: אור בן יהודה

אור בן יהודה. 
לפני היציאה לשביל ישראל הייתה רק תמונה אחת שרציתי לתפוס, שני איילים בקרב, אבל האמת שזה היה רק בגדר פנטזיה, כי מה הסיכוי. וככה יצאנו לשביל, עברנו את רובו והגענו לאחד הימים הקשים - הכרבולת. זה היה יום מתיש מאוד ומסלול מהקשים בארץ, שאחריו יש יום קצת קליל כדי לשחרר את השרירים. את היום סיימנו בשדה בוקר וממש בסוף היום אני שומע בום חזק יחסית קרוב אלי, תפסתי את המצלמה וראיתי את שני אלו מתנגחים אחד בשני בחוזקה עד שהקרן של השמאלי נשברה. מבחינתי זה היה הטבע בשיא העוצמה שלו, הכי אותנטי שיש.

>> לעוד תמונות של אור בן יהודה, היכנסו לעמוד האינסטגרם שלו


התמונות הכי יפות
צילום: הדס עזרא

הדס עזרא. 
הוזמנתי לצלם באירוע במדבר אליו טסנו במסוק ולראשונה בחיי צילמתי מטיסה במסוק! כמה מרגש. כצלמת טבע, אין דבר יותר מרגש ומופלא מלתעד את המדבר מלמעלה. כמה שהוא יפה. עברנו באותו מסלול באזור מנזר מרסבא, מעל נבי מוסא, מעל המדבר, מעל היישובים ומעל הגמלים. במהלך הטיסה, שארכה כ-45 דקות, שוחחתי עם הטייס, עמוס, על הטבע והמדבר ועל הטיסות האלה, כמה שהן עוצמתיות. ניסיתי להוציא צילום של עמוס עם הגמלים - כמו שהוא ביקש - ודי הצלחתי דרך החלון של המסוק. עוד כמה שוטים של הטבע מלמעלה - וזהו, התחילה הבחילה. נחתנו בשלום במדבר והרגשתי נפלא, בטוחה שיש לי שוט מנצח בכרטיס הזיכרון. יומיים לאחר הטיסה, הודיעו לי שעמוס נהרג בתאונת מסוק בצפון. זו היתה טיסה מעל השדות בעפולה, בשבת יפה, בה הוא טס ביחד עם חבר. בזכותו יש לי את השוטים האלה שלעולם לא אשכח. בזכותו יש לי חוויה מופלאה כצלמת. בזכות החווייה החזקה הזאת קיבלתי את המתנה להעריך את החיים, את מה שיש לנו וכמובן את המקצוע הזה - להיות צלם. זוהי זכות. שתהיה לנו שנה טובה ומלאה בדברים טובים. שנשמור על עצמנו ולא נפסיק לעשות את מה שאנחנו הכי אוהבים.

>> לעוד תמונות של הדס עזרא, היכנסו לעמוד האינסטגרם שלה


התמונות הכי יפות
צילום: אלכסי גורל

אלכסי גורל. 
התמונה צולמה ביער יתיר, ממש אחרי סופה מאוד חזקה. עשיתי מסלול היכרות באזור ונתקלתי בגמל הזה שמסמל היטב את המדבר, אך הופתעתי לראות שלג לבן על דשא ירוק שכלל לא מתאימים לאקלים המדברי ומאוד נדירים באזור הזה.

>> לעוד תמונות של אלכסי גורל, היכנסו לעמוד האינסטגרם שלו


התמונות הכי יפות
צילום: טל הרוש

טל הרוש. 
ציפינו לגולן ירוק וקיבלנו גולן לבן. בזמן המרדף השנתי אחרי החורף הישראלי ציפיתי לכמה תמונות צבעוניות במיוחד של הטבע, אבל לסופת השלגים הזו לא ציפינו והיא נתנה לנו הזדמנות להרגיש בלפלנד לרגע.
התמונה הזו צולמה עמוק בתוך יער אודם בשיא הסופה ושם פגשנו את הפרות המתוקות האלו.

>> לעוד תמונות של טל הרוש, היכנסו לעמוד האינסטגרם שלו


התמונות הכי יפות
צילום: אדר מרטיארנה

אדר מרטיארנה.
התמונה צולמה במעגן מיכאל עם המון מחשבות והכנות של המקום עם אבזור והתאורה המתאימה. המטרה הייתה לשדר בדרך יצירתיות את הלב המסמל אהבה רומנטית והחיבור בין אנשים. המיוחד בצילום עבורי שהייתה בו חוויה משפחתית מיוחדת.

>> לעוד תמונות של אדר מרטיארנה, היכנסו לעמוד האינסטגרם שלו


התמונות הכי יפות
צילום: רום כרמי

רום כרמי. 
החורף בערבה הוא חגיגה של שיטפונות וכשמגיע שיטפון סוגרים את בית הספר ושולחים את כל התלמידים הביתה וכל תושבי הערבה עוזבים את העבודה, מתפזרים לבתים כדי לא להיתקע עם הרכב באמצע הכביש. השיטפונות בערבה מגיעים בהפתעה ובעוצמה גדולה, כך קרה גם לפני שנה בשיטפונות של חורף 2020. קפצתי לרכב ויצאתי לרדוף אחרי השיטפונות עם חברים, כי זה מה שעושים פה - חוגגים עם הטבע. כל הדרך היו טיפטופים של גשם שהלכו והתחזקו. הגענו לצומת קטורה וראינו זרימה אדירה בנחל גרופית, התחלתי לצלם והוצאתי כמה פריימים יפים. המשכנו למפלי קטורה, לא ראיתי אותם זורמים בעוצמה כזאת כבר כמה שנים, הרגשתי בר מזל והרמתי את הרחפן. הופתעתי לגלות שמהרחפן הזרימה של השיטפון מדהימה. את אחד הפריימים היפים שהוצאתי מהסשן הזה אתה יכולים לראות כאן. את מפלי קטורה זורמים בעוצמה רבה בשיטפון שיזכר לעוד שנים רבות בערבה. ברקע אפשר לראות את הקיבוץ נאות סמדר. זו אחת התמונות שאני הכי גאה שהצלחתי לתפוס והיא לגמרי מספרת את החורף "בערבה הדרומית".

>> לעוד תמונות של רום כרמי, היכנסו לעמוד האינסטגרם שלו


התמונות הכי יפות
צילום: גיא שמואלי

גיא שמואלי.
התמונה נקראת: טקס שבטי לפני הירידה למים. אני מת על התמונות בהן הצל מספר סיפור משל עצמו, בלי קשר למציאות. ירדתי לצלם גולשי סאפ בחוף הרצליה, כשקלטתי את החבר'ה האלה, שהיו בתדריך ירידה למים עם המדריך שלהם. בצל הם נראו לי כמו שבט אפריקאי בטקס שבטי. אין על סיפורי צל.

>> לעוד תמונות של גיא שמואלי, היכנסו לעמוד האינסטגרם שלו


התמונות הכי יפות
צילום: איתי קדם

איתי קדם. 
נחל האסי. באותו היום שהתקבלה החלטה לשחרר את האסי, טיילתי עם החיילים שלי בעמק המעיינות. בין היתר עברנו בנחל האסי. במקרה תפסתי את השוט הזה לפני שהשערים נפתחו ועם ישראל רץ בהמוניו לנחל המריבה.

>> לעוד תמונות של איתי קדם, היכנסו לעמוד האינסטגרם שלו


התמונות הכי יפות
צילום: עידן ארד

עידן ארד. 
חורף 2020, קמתי מקודם בבוקר לצלם זריחה בהר בנטל. הייתי לגמרי לבד על ההר ואחרי שהשמש קצת עלתה התחלתי לרדת מההר. פתאום ראיתי משהו חוצה את הכביש והבנתי שזה שועל קטן. ישר עצרתי את הרכב ויצאתי עם המצלמה לכיוונו, הוא היה קצת סקרן לגבי ובחן אותי מרחוק, וככה הצלחתי לצלם אותו. 

>> לעוד תמונות של עידן ארד, היכנסו לעמוד האינסטגרם שלו


התמונות הכי יפות
צילום: אוהד פליק

אוהד פליק. 
מעגל הברושים בפרק האילנות של הקרן הקיימת מצליח ליצור אווירה מיוחדת המשלבת בין עיגול שמקיף אותך עד כדי חניקה וקלסטרופוביה, עם שלווה שעוטפת ומחבקת.  הרקדנית שני רובינשטיין משתלבת לתוך האווירה ומצליחה בעמידה פשוטה ונקיה להיות חלק מהמערך שיוצרים העצים.

>> לעוד תמונות של אוהד פליק, היכנסו לעמוד האינסטגרם שלו


התמונות הכי יפות
צילום: גל מאירי

גל מאירי
בחרתי בתמונה של ים המלח, חוף עין גדי. הסיבה שבחרתי דווקא את המיקום הזה בארץ הוא הפרדוקס, הנוף מרהיב , אך כל היופי הזה הוא נזק אקולוגי אדיר מעשה יד אדם. הגסיסה של ים המלח מצטלמת טוב. בתמונה מוצגים אלמוגי מלח כתוצאה מירידה מהירה במפלס הים, אלמוגים אלה נשארים בצורתם משום שאין הרבה אנשים באזור.

>> לעוד תמונות של גל מאירי, היכנסו לעמוד האינסטגרם שלו

 

ארז דגן - טייל ויזם, הקים את אתר הטיולים "ארץ דגן", המנגיש טיולים ואטרקציות לכל מי שמעוניין לצאת החוצה ולעשות הפסקה מהנטפליקס. להמלצות נוספות עקבו אחריו גם בפייסבוק ובאינסטגרם     

תגיות: חופשה   ים המלח   רחפן   רמת הגולן   שלג  
תגובות סגור
...טוען
מקרא: = תגובה ללא תוכן   = תגובה עם תוכן