חופש
חופש

לא לישראלים: המקומות הכי יפים בעולם הערבי

העולם הערבי מלא בבנייה עתיקה, פלאי טבע וגם כמה מבנים מודרניים מטורפים. עד שיהיה שלום כלל עולמי, כנראה שנצטרך להסתפק בלראותם בתמונות בלבד

mako חופש | פורסם 17/05/16 08:56 
דובאי
דובאי|צילום: Sophie James, Shutterstock

דובאי. עושר מדהים, מגדלים עצומים, איים מלאוכתיים ומעל מיליון תיירים בשנה. דובאי שבאיחוד האמירויות היא עיר שכנראה, לפחות בשנים הקרובות, לא נוכל להגיע אליה, אם אנחנו לא אנשי עסקים. 

המסגד הוורוד, איראן
המסגד הוורוד, איראן|צילום: Alexander Mazurkevich, Shutterstock

המסגד הוורוד, איראן. זהו הכינוי של מסגד נאצר אל-מולק בשיראז שנבנה בשנת 1888. לא רק שזהו מבנה ארכיטקטוני יפהפה, החלונות הצבועים שלו הופכים את קרני השמש שנכנסות פנימה לחגיגה קסומה של צבעים.

הפיורד של עומאן
הפיורד של עומאן|צילום: Cristian Andriana, Shutterstock

מוסנדאם, עומאן. במצר הורמוז, שמקשר בין מפרץ עומאן שבאוקיינוס ההודי לבין המפרץ הפרסי, תוכלו למצוא את הפיורד של עומאן. ממש כמו בנורווגיה, רק בפיורד בודד, אבל מלא בחיות ימיות, מה שהופך אותו למקום מעולה לצלילות. 

מדאאן סאלח, ערב הסעודית
מדאאן סאלח, ערב הסעודית|צילום: Salem Alforaih, Shutterstock

מדאאן סאלח, ערב הסעודית. זהו אתר אכיאולוגי מהתקופה הנבטית ואחד מאתרי המורשת העולמית של אונסק"ו. יש דמיון רב בין מדאאן סאלח לפטרה בירדן, אבל בניגוד לארמון בסלע האדום כאן מדובר על אתר המכיל כ-2,000 קברים פשוטים ועוד 111 קברי ענק מעוטרים, משנת 75 לספירה. 

מסגד שייח' זאיד, אבו דאבי
מסגד שייח' זאיד, אבו דאבי|צילום: SonalDhanu, Shutterstock

מסגד שייח' זאיד, אבו דאבי. מדובר במסגד המפואר בעולם, שנבנה בלב אבו דאבי. כחמש מאות וחמישים מיליון דולר הושקעו במסגד, מה שהופך אותו גם למסגד היקר בעולם.

מפל באטרה, לבנון
מפל באטרה, לבנון|צילום: diak, Shutterstock

מפל באטרה, לבנון. המפל המיוחד הזה זורם מטה אל תוך שלוש תצורות סלע בצורת טבעת, מה שהופך אותו לאחד מפלאי הטבע של שכנתנו מצפון,

מערת הנטיפים בג'עייתא, לבנון
מערת הנטיפים בג'עייתא|צילום: kcakduman, Flickr / CC BY-NC 2.0

מערת הנטיפים בג'עייתא, לבנון. המערה נמצאת צפונית לביירות ונחשבת לאחת מהאטרקציות המובילות לתיירים באזור - ב-2011 הלבנונים אפילו קידמו קמפיין התומך במערה להיבחר לאחד משבעי פלאי העולם החדשים.

מסגד ארביל, כורדיסטן
מסגד ארביל, כורדיסטן|צילום: Darmency, Shutterstock

מסגד ארביל, כורדיסטן. ארביל היא העיר הגדולה ביותר ובירת החבל האוטונומי של כורדיסטן העיראקית. במסגד דמוי המצודה תוכלו למצוא סמטאות צרות וקשתות ציוריות. בשנת 2014 הוא נוסף לרשימת אתרי המורשת העולמית של אונסק"ו.

>> קשה לעמוד בפיתוי: חנות השוקולד הכי יפה
>> לא רק פריז: צרפת למביני עניין
תגובות סגור
...טוען
מקרא: = תגובה ללא תוכן   = תגובה עם תוכן