חופש
חופש

לא רק במצרים: פירמידות ברחבי העולם

פסח זה תמיד זמן טוב להיזכר בפרויקט הנדל"ן הגדול ביותר של העם היהודי - הפירמידות. אבל מי אמר שרק המצרים שולטים בתחום, ומי ידע שמקסיקו היא כזו מעצמת פירמידות מטורפת? ולא רק

mako חופש | פורסם 22/04/16 07:51 
פירמידת צ'יצ'ן איצה, מקסיקו
פירמידת צ'יצ'ן איצה, מקסיקו|צילום: Lewis Liu, Shutterstock

פירמידת פירמידת אל קסטיליו בצ'יצ'ן איצה, מקסיקו. בספרדית - המצודה, היא פירמידה מסואמריקנית שנבנתה על ידי בני המאיה בשנים בין המאה ה-11 והמאה ה-13. בנקודות השוויון של האביב והסתיו, בזמן הזריחה והשקיעה של השמש, מטילה פינת הפירמידה צל בצורת נחש מכוסה בנוצות - קוקולן.

פירמידת צ'ולולה, מקסיקו
פירמידת צ'ולולה, מקסיקו|צילום: Fabio Imhoff, Shutterstock

פירמידת צ'ולולה, פואבלו, מקסיקו. צ'ולולה היא הפירמידה הגדולה בעולם - שימו לב שלא מדובר על הגבוהה בעולם, אלא גדולה בנפחה. את הפירמידה, שהתחילו לבנות במאה השלישית, עד היום לא סיימו לחפור, בעיקר בגלל הכנסייה הנוצרית שנבתנה בסביבתה.

פירמידת צ'קצ'ובן, מקסיקו
פירמידת צ'קצ'ובן, מקסיקו|צילום: Richard Goldberg, Shutterstock

פירמידת צ'קצ'ובן, מקסיקו. שם המקום נקרא בשפת בני המאיה "מקום התירס האדום" והוא נבנה כנראה בשנת 700 לספירה. למרות שהיא לא ממוקמת באזור נידח, הפירמידה הזו הפכה לרשמית בפני הממשלה רק בשנת 1972. 

פירמידת השמש, מקסיקו
פירמידת השמש, מקסיקו|צילום: Valery Shanin, Shutterstock
פירמידת השמש, מקסיקו. ופירמידה אחרונה במקסיקו - בעיר טאוטיווקאן. היא הושלמה בסביבות שנת 100 לספירה ביחד עם פירמידת הירח, ושתיהן שימשו כמקום פולחן לעבודת אלילים והעלאת קורבנות. פירמידת השמש היא השלישית בגודלה בעולם.

פירמידת קסטיוס, רומא
פירמידת קסטיוס, רומא|צילום: Olimpiu Pop, Shutterstock

פירמידת קסטיוס, רומא. הפירמידה הרומאית הזאת הוקמה במאה הראשונה לפני הספירה בין השנים 18 ו-12 לפנה"ס, כקבר עבור השופט הרומאי גאיוס קסטיוס אפולו. היא מצופה כולה בשיש לבן ונמצאת סמוך לפורטה סן פאולו.

אנגקור ואט, קמבודיה
אנגקור ואט, קמבודיה|צילום: Tom Roche, Shutterstock

אנגקור ואט, קמבודיה. האמפריה הקמרית העתיקה בנו כמה מבנים מדהימים, שאחד מהם הוא אנגקור ואט - המקדש המרכזי בעיר המקדשים העתיקה אנגקור שבקמבודיה - שנבנה במאה ה-12. לא מדובר כאן על פירמידות קלאסיות, אבל הצורה של חלקם העליון של המבנים קרובה מאוד למה שאנחנו מדמיינים כפירמידה. 

 

>> 5 מסעדות מומלצות בברצלונה
>> אז לאן אתם נוסעים בפסח?
תגיות: פירמידה  
תגובות סגור

...טוען
מקרא: = תגובה ללא תוכן   = תגובה עם תוכן