אין תמונה
מה שבטוח הוא שהילדים יהיו מרוצים. כרתים

אף אחד לא רוצה להיות הילד הרע שימליץ לכם להחזיר את הילדים לבי"ס כמה ימים אחרי שהם נפתחים באופן רשמי. אבל בין אם אתם הורים שרק מחכים לסופו של החופש הגדול, ובין אם הנכם זוגות שסופרים את הימים עד לרגע בו המשפחות חוזרות לשגרה – על דבר אחד כולם מסכימים: שבוע החזרה ללימודים הוא עיתוי מושלם לחופשה, בדיוק כשהמחירים צונחים והמטוסים מתרוקנים. נשמע טוב לא?

"העובדה ששנת הלימודים השנה מתחילה מוקדם יותר מאפשרת לאנשים שאינם תלויים בתאריך החזרה לבית הספר של ילדיהם, או כאלה שמוכנים לוותר על הימים הראשונים לספסל הלימודים, ליהנות ממחירים אטרקטיביים שנמוכים בעשרות אחוזים מהמחירים בשיא העונה", אומר יורם מוטעי מנכ"ל קשרי תעופה. "אנו מעריכים כי יהיו רבים שינצלו זאת ויבחרו לצאת לחופשה בשבוע האחרון של אוגוסט".

גם דנה לביא, סמנכ"לית שיווק וסחר של חברת הדקה ה-90, אומרת את אותם דברים אך מדגישה כי אם זה אפשרי, כדאי אפילו לחכות לשבוע השני שלאחר החזרה ללימודים, הווה אומר תחילת ספטמבר. "המחירים בשבוע של החזרה ללימודים (סוף החודש) זולים יותר ומגיעים לירידה של עד 30 אחוז במחירים. אבל ללא ספק השבוע השני, לאחר גמר החופש הגדול ולפני השבוע שמתחילים להזמין חופשה לחגים, הוא הזול ביותר".

מהר לפני שייגמר

אז כפי שוודאי הבנתם, מחירי הטיסות וחבילות הנופש עתידים לעלות שוב בראש השנה, מיד אח"כ תהיה ירידה ואז נראה שוב עליה לקראת חג הסוכות. אבל אם חשבתם שזה פשוט להזמין עכשיו חופשה לשבוע האחרון של אוגוסט, יכול להיות שתתאכזבו. המחירים אמנם צונחים אבל המקומות הפנויים על הטיסות מתמעטים.

"אוגוסט זה עדיין אוגוסט ומדובר בשיא העונה. אם הטיסות ובתי המלון יתמלאו בשבוע האחרון של החודש, גם המחירים יעלו בהתאם. מי שמחכה לרגע האחרון יכול להיות שיגלה שכבר אין מקום בטיסה שרצה או שהמחיר בשמיים", אומרים לנו מחברת קווי חופשה.

ומתי המחירים שוב עתידים לעלות? באמצע ספטמבר – מיד עם ראש השנה ופרוץ תקופת החגים. "במועד זה מתחילה חופשה ארוכה מהלימודים עד אחרי סוכות. המחירים בתאריכים האלו יהיו מאד גבוהים למי שיחכה לרגע האחרון. אפילו גבוהים יותר משיא אוגוסט", כך לפי חברת קווי חופשה.

שלושה שבועות – זהו בדיוק חלון הזמן בו כדאי לכם להזמין חופשה זולה, עם הילדים או בלעדיהם. יוון, רומא ואפילו ניו יורק: קבלו כמה הצעות של חבילות שוות במיוחד לשלל יעדים בעולם.

חבילה לזלצבורג (צילום: אימג'בנק / Gettyimages)
חבילה לזלצבורג | צילום: אימג'בנק / Gettyimages
חבילה לניס (צילום: אימג'בנק / Gettyimages)
חבילה לניס | צילום: אימג'בנק / Gettyimages
חבילה לרודוס (צילום: אימג'בנק / Gettyimages)
חבילה לרודוס | צילום: אימג'בנק / Gettyimages
חבילה לקוס (צילום: אימג'בנק / Gettyimages)
חבילה לקוס | צילום: אימג'בנק / Gettyimages
חבילה לוארנה (צילום: אימג'בנק / Gettyimages)
חבילה לווארנה | צילום: אימג'בנק / Gettyimages
חבילה לכרתים (צילום: אימג'בנק / Gettyimages)
חבילה לכרתים | צילום: אימג'בנק / Gettyimages
חבילה לברלין (צילום: אימג'בנק / Gettyimages)
חבילה לברלין | צילום: אימג'בנק / Gettyimages
חבילה לבטומי (צילום: אימג'בנק / Gettyimages)
חבילה לבטומי | צילום: אימג'בנק / Gettyimages
חבילה לבולגריה (צילום: אימג'בנק / Gettyimages)
חבילה לבולגריה | צילום: אימג'בנק / Gettyimages
חבילה לאמסטרדם (צילום: אימג'בנק / Gettyimages)
חבילה לאמסטרדם | צילום: אימג'בנק / Gettyimages
חבילה לרומא (צילום: אימג'בנק / Gettyimages)
חבילה לרומא | צילום: אימג'בנק / Gettyimages
חבילה לרומא 2 (צילום: אימג'בנק / Gettyimages)
חבילה משפחתית לרומא | צילום: אימג'בנק / Gettyimages
_OBJ
>> אטרקציה: אורות ניאון על מפלי הניאגרה

>> לכל כתבות הצרכנות