נעמי קמפבל (צילום: Dave Hogan, GettyImages IL)
אל תעיזו ללבוש שמלה כמו שלה. נעמי קמפבל | צילום: Dave Hogan, GettyImages IL

כוכבי קולנוע, כוכבי רוק, דוגמניות על, ידוענים, בליינים, פוליטיקאים ואישי ציבור נמנו מאז ומעולם על הקליינטורה הנחשקת של המלונות היוקרתיים ברחבי העולם. אחרי הכול, איזה בעל מלון לא יתגאה בעובדה שכוכב מפורסם התארח תחת צל קורתו? מצד שני, כמו שכל מלונאי מתחיל יודע, סלבס הם אורחים בעיתיים המצפים שכל גחמה שלהם תיענה מיידית, וכל התפרצות כעס שלהם עשויה להפוך חדר מעוצב לאיי חורבות. במקרה זה, בנוסף לעלות השיפוצים, קיימת בעיית התדמית הדורשת שיקום. אין פרסומת גרועה יותר מאשר צילומי פפראצי של שוטרים המפנים כוכב על למעצר כאשר מעל ראשו מתנוסס בגאון שם המלון בו התבצעה העברה. אתר Forbes traveler פרסם מקבץ נבחר של תקריות במהלכן אבדו מפורסמים את השליטה בעצמם, על חשבון שמו הטוב של המלון המארח.

למי נעמי קמפבל קרעה את הצורה?

הדיווה נעמי קמפבל, הידועה במצבי רוחה המשתנים, נחשבת אורחת בעייתית כמעט בכל מלון בעולם. בשנת 2005 הגדילה לעשות, כאשר הגיעה למלון Eden ברומא בו אפילו לא הייתה אורחת רשמית. קמפבל קבעה לאסוף מלובי המלון את מי שהייתה אז חברתה, השחקנית האיטלקייה איבונה סיו. השתיים היו אמורות ללכת יחד למסיבה, אך כאשר ירדה סיו ללובי גלתה קמפבל שהיא לובשת שמלה זהה לזו שלה ודרשה ממנה לחזור לחדרה ולהחליף בגד. סיו סירבה, וקמפבל הזועמת הפכה מיד לחיית טרף חסרת שליטה. התוצאה: סיו הגיעה זמן קצר מאוחר יותר לחדר המיון סובלת מחבלות בפניה וחתכים בשפתה העליונה. לפחות אורחי המלון זכו לצפייה חינם בהצגה הטובה בעיר.

ראסל קרואו והטלפון השבור 

ראסל קרואו (צילום: Gareth Cattermole, GettyImages IL)
קרואו. שילם ביוקר על ההתפרעות | צילום: Gareth Cattermole, GettyImages IL

ראסל קרואו הוא כוכב הוליוודי הידוע במזגו הלא נוח לסביבה. בשנת 2005, כאשר התארח במלון Mercer בניו יורק, לא הצליח להשיג קו טלפון לשיחה בינלאומית בשלוש לפנות בוקר. קרואו תלש את הטלפון מהקיר וירד לדלפק הקבלה בלובי לכלות את זעמו בפקיד התורן. אחרי שזה לא מצא פיתרון מיידי לטענותיו של קרואו לפיהן "אני שומע רק רעש סטטי בצד השני של הקו", השחקן השליך את המכשיר על הפקיד ופגע בפניו, ולקינוח ריסק כמה כלי חרסינה יקרים בלובי. סיום הפרשה היה טוב, לפחות לגבי אותו פקיד שקיבל פיצויים בסך מיליון דולר בהסדר מחוץ לכותלי בית המשפט. השחקן אף התנצל על התקרית בראיון שהעניק לתוכניתו של דייויד לטרמן.

הצד האפל של כריסטיאן בייל

כריסטיאן בייל (צילום: Jason Merritt, GettyImages IL)
חופשה משפחתית מפוקפקת | צילום: Jason Merritt, GettyImages IL

ביולי 2008, שנייה לפני שהסרט "האביר האפל" בכיכובו הפך לשובר הקופות הגדול של השנה, התארח כריסטיאן בייל במלון landmark Dorchester היוקרתי בשכונת מייפייר בלונדון. ביקור שהסתיים במעצרו בעוון תקיפה. המתלוננות היו אמו ואחותו של הכוכב, שהגיעו לבקר אותו בסוויטה בה התאכסן. עד היום לא ידועים הפרטים שהפכו את המפגש המשפחתי האינטימי לויכוח סוער שהסתיים באלימות פיזית. בייל היה אז בעיצומו של מסע יחסי הציבור לסרט ענק התקציב, המצליח ביותר עד כה בסדרת באטמן, והמפיקים עשו הכול לטשטש את הפרשה. עם זאת, ידוע כי זמן קצר לאחר אותה תקרית התפרץ הכוכב שוב והפעם הקרבן היה תאורן שעבד על סט הצילומים של הסרט "שליחות קטלנית: התעוררות". עד היום סובבת באינטרנט ההקלטה המתעדת את בייל מאיים להפליא מכותיו באומלל, שבטעות נכנס לפריים וחייב להתחיל את צילומי הסצנה מחדש. מה שמוכיח שבייל חם המזג היה, ככל הנראה, בפאזה מעט בעייתית בחייו האישיים. למרבה הצער, הנפגעים העיקריים מהפרשה היו בסופו של דבר בעלי מלון landmark Dorchester, שמן הסתם יחשבו פעמיים לפני שיזמינו את הכוכב להתארח אצלם פעם נוספת.

הסנטור העירום

ג'ון אדוארדס (צילום: Amy Sussman, GettyImages IL)
המאהבת, הסנטור ומכסה האסלה. אדוארדס | צילום: Amy Sussman, GettyImages IL

מביכה בהרבה הייתה התקרית במהלכה נמצא הסנטור ג'ון אדוארדס, בשעתו מועמד מטעם המפלגה הדמוקרטית לנשיאות ארצות הברית, מתחבא בשירותים בחדרו במלון "בברלי הילס הילטון" בלוס אנג'לס. הסנטור הזעיק באישון לילה את מאבטחי המלון, וביקש שיסייעו לו להימלט מהבניין שהיה מוקף צלמי פפראצי ועיתונאים. הסיבה: חשיפת פרשת אהבים רבת שנים של הסנטור ופילגשו ריילי הנטר, שכללה אף ילד משותף. אדוארדס הכחיש בזמנו מכל וכל את השמועות על הרומן, אך כאשר אלו התגלו כנכונות הסתערו נציגי התקשורת על המלון ואלצו אותו לרדת למחתרת. אנשי צוות האבטחה של המלון העידו מאוחר יותר כי אדוארדס הנסער לא הפסיק לשאול על העיתונאים שהמתינו לו ודרש לדעת "מה הם אומרים עלי".

 

ההתפרעות של או. ג'יי סימפסון

או. ג'יי סמפסון (צילום: Pool, GettyImages IL)
אישיות בעייתית . או.ג'יי סימפסון | צילום: Pool, GettyImages IL

או.ג'יי סימפסון הוא אישיות בעייתית בארצות הברית, ובשנת 2007 הוכיח זאת פעם נוספת בעקבות תקרית מביכה שתועדה במצלמות האבטחה של מלון Palace Station בלאס ווגאס. כוכב הפוטבול לשעבר פרץ, עם כמה מחבריו, לחדרו של ברוס פרומונג, אספן בעל שם עולמי למזכרות ספורט. ברשותו של פרומונג הייתה תמונה של סימפסון עם ראש ה FBI ג'יי. אדגר הובר. סימפסון הזועם החליט שהוא רוצה בחזרה את התמונה (אותה תרם בשעתו מרצונו להיכל התהילה של הספורט, משם התגלגלה לידיו של פרומונג) והגיע למלון כשברשותו אקדח. מצלמות האבטחה תיעדו אותו מאיים על פרומונג וצועק: "אתה חושב שתוכל לגנוב ממני ולמכור חפצים שלי באינטרנט"? מאוחר יותר באותו יום נעצר סימפסון בידי משטרת לאס ווגאס, שסירבה לקבל את טענותיו לפיהן ניסה בסך הכול להחזיר לעצמו את רכושו הפרטי.

רוצים לזכות בחופשה? תנו לנו המלצה לבילוי בחופש, ואולי תזכו

עוד חופשות נוסח הוליווד: את מי לקח דיקפריו לשיט תענוגות, איפה בראד ואנג'לינה ג'ולי מתחבאים מהפפראצי, מה ביונסה וג'יי זי עשו בחוף נודיסטים ומי מתארח קבוע באחוזת הנופש של טום קרוז