אי בודד (צילום: SXC)
לו היה לי אי ירוק בים | צילום: SXC

כשהעבודה מעצבנת, השכנים מרגיזים, מזג האוויר מתיש והמשפחה המורחבת לא מפסיקה לדבר על פוליטיקה (אכן, אנחנו מדברים על ערב ראש השנה), מה באמת מתחשק לכם לעשות? התשובה ברורה: לברוח לאי הבודד שלכם. מה? אין לכם אי בודד? תתביישו לכם. לכל סלב שמכבד את עצמו יש אי, שהוא רכש כדי שיוכל לברוח מצרות היומיום ולהזמין גם את חבריו הטובים. בעוד שלרוב הסלבס אין צרות אבל יש אי בודד, לנו לרוב יש הרבה צרות ואפילו לא אי אחד לרפואה, מה שמאלץ אותנו להציץ על שלהם. 

האי של מל

מל גיבסון מרגיש שמיד אחרי שהוא מעצבן את כל העולם עם אמירות אנטישמיות, סרטים בלי טקסט וחברות רוסיות בהריון, הוא מוכרח לברוח למקום שקט שבו כולם ישכחו ממנו. המקום שהוא בחר בו הוא פיג'י, שם רכש את האי החמוד מאגו המשתרע על פני כ-21 אלף דונמים, שיד אדם לא נגעה בו והוא שמור לחלוטין.
מה הוא מתכנן לאי שלו: תושבי פיג'י יכולים להירגע. מלבד כמה אנשי תחזוקה מקומיים ובית קטן בשביל עצמו, מל מתכוון להשאיר את האי בדיוק כפי שהוא כרגע, ללא בנייה, תיירות או כל הפרעה אחרת לטבע הקסום. חמוד כזה.
כמה עלה לו התענוג: מציאה – 9 מיליון דולר פלוס דמי מזונות.

אין תמונה
תכירו, זה מאגו, האי של מל גיבסון

האי של ליאו

בזמן שצילם את "החוף" בתאילנד החליט ליאונרדו דיקפריו שזה הדבר בשבילו – חופים לבנים ועצי קוקוס מינוס המשטרה המקומית. וכך, אחרי חיפושים, מצא ליאו את האי המושלם בשבילו, בלקאדור קיי בבליז. האי הקסום, שמשתרע על פני כ-400 דונם, מפנק את ליאו בחופים יפהפיים, עצי קוקוס וצוקים מרהיבים.
מה הוא מתכנן לאי שלו: חוץ מהברור מאליו, דיקפריו, שמשמש פה להרבה ארגונים ירוקים, מתכוון להקים במקום בית מלון גדול וירוק, שישתמש בסביבה ויחזיר לסביבה מבלי לחרב אותה.
כמה עלה לו התענוג: הדיווחים המופרכים הם שליאו רכש את האי לפני כמה שנים ב-1.75 מיליון דולר. ממש גרושים בשביל אי פרטי.

האי של ג'וני

ג'וני דפ בדמותו בשודדי הקריביים (צילום: פורום פילם)
דפ. "שודדי הקאריביים" עשה לו חשק | צילום: פורום פילם

אליל המסך ג'וני דפ בילה הרבה זמן בקאריביים במהלך הצילומים לסדרת "שודדי הקאריביים", והחליט שאי פרטי זה הדבר בשבילו. האי ליטל הולס פונד קיי בבהאמה הוא האי שרכש עבור משפחתו, ושם הוא מבלה זמן רב בחברתם, לצד הבילוי בבתים בצרפת ובארה"ב. בין השאר הזמין לשם לאחרונה את הנודניקית לינדזי לוהאן, כדי שתוכל לברוח מעיני הפפראצי לזמן מה. ואכן היא הצליחה – דפ אוהב לכנות את האי שלו "פאק אוף איילנד".
מה הוא מתכנן לאי שלו: בעיקר לנפוש בו, והשמועות מספרות שהוא גם מתכוון לפרוש אליו בבוא היום, ולהעתיק את חייו לאזור הקסום והחופי. עוד הוא מדווח שהחשמל באי יגיע ממקורות ידידותיים לסביבה בלבד.
כמה עלה לו התענוג: מציאה במחיר של 3.6 מיליון דולר.

האי של ניק

אין תמונה
קייג'. סליחה, טעיתי באי

מזל שיש הרבה איי בהאמה, כי גם ניקולס קייג' התאהב באזור והחליט לרכוש פיסה ממנו. למעשה – שתי פיסות. קייג' הוא הבעלים של שני איים בבהאמה, אחד מהם הם מוכר ממש בימים אלה. האי ליף קיי, שמשתרע על פני כ-160 דונמים, מספק את כל מה שהייתם מצפים מאי בבהאמה, ונמצא בקרבה גדולה לנסאו וגם לכמה איי סלבס אחרים.
מה הוא מתכנן לאי שלו: את ליף קיי הוא, כאמור, מוכר, ובימים אלה הוא בחיפושים אחר אי נוסף. לא שמעת על "כל המוסיף גורע"? איך תדע איפה החנית את האוטו?
כמה עלה לו התענוג: קנה את האי ב-3 מיליון דולר, מוכר אותו ב-7 מיליון.

האי של אדי

רוסטר קיי או לונג קיי הוא האי האישי והפרטי בהחלט של אדי מרפי הליצן, שפיתח חיבה לאיים פרטיים ב-2007, כשהתחתן בפולינזיה על אי פרטי, לא שלו. ראה כי טוב, ורכש את גן העדן הבלתי מופרע הזה, שנמצא במרחק של דקות שיט בודדות מנסאו, בבהאמה, ומשתרע על פני כ-60 דונמים.
מה הוא מתכנן לאי שלו: כנראה להפריע את גן העדן על ידי בניית ריזורט לעשירים אחרים שיכולים לקנות לעצמם אי משלהם.
כמה עלה לו התענוג: הדיווחים הם שמרפי הוציא מכיסו 15 מיליון דולר כדי לרכוש את הבייבי הקטן הזה, ושלם עם כל שקל.

האי של סלין

הזמרירית סלין דיון לא אוהבת לנקר עיניים. במקום לרכוש אי גדול בקאריביים היא החליטה להישאר קרוב לבית והעבירה לעצמה בעלות על אי קטן בקוויבק. האי אולי קטן, אבל עליו בנויה אחוזה צרפתית מפוארת, שכל תיירי האזור יכולים לראותה בלבד – מחופי קנדה או מהסירה.
מה היא מתכננת לאי שלה: הניחוש שלנו הוא שסלין נופשת שם עם בנה ועם בעלה/סבא שלה, רנה אנג'ליל. כנראה ששם היא גם מייצרת את הילדים שלה.
כמה עלה לה התענוג: לא ידוע, אבל כנראה שמעט יחסית (בדגש על "יחסית").

אין תמונה
האי של סלין דיון. כאן מייצרים ילדים

האי של שאקירה

יחסית חדשה בתעשיית הכסף, אבל כבר יודעת על מה לבזבז אותו. הזמרת בעלת 12 הקולות רכשה אי ענק, המשתרע על פני כ-2,800 דונמים, וממוקם, איך לא, בבהאמה. אבל שאקירה לא עשתה את הרכישה לבד, אלא חברה לרוג'ר ווטרס מפינק פלויד ולעוד כמה עשירונים.
מה הם מתכננים לאי שלהם: דירות פאר, ריזורט יוקרתי ושאר פינוקים.
כמה עלה להם התענוג: 16 מיליון. גרושים.