אנשים טובים באמצע הדרך יהיו בכל מקום בעולם, אבל אולי במקומות מסוימים אפשר יהיה למצוא אותם קצת יותר בקלות. שאלנו את המומחים שלנו איפה הם פגשו את האנשים הכי לבבים וסימפטיים, והם בחרו בחפץ לב. יש לכם בחירה אחרת? מוזמנים לטקבק לנו ולפרגן לעוד מדינות נחמדות בתחתית הכתבה.

האיטלקים: דומים לישראלים

גם באזורי הסקי הקרים, האיטלקים הם האנשים הכי חמים מכל העמים האירופאים. סוד הקסם של העם האיטלקי הוא המזג הים תיכוני החם שלהם, זאת בדומה אלינו הישראלים, רק ללא הלחץ שאנו חיים בו. האיטלקים מסבירי פנים ויודעים לארח, והם יוצאים מגדרם כדי להבין ולעזור לתייר גם כאשר אינם מדברים אנגלית; אין ספק שהאיטלקים מזכירים אותנו הישראלים, ואולי בגלל זה כל כך נעים ונוח לנו בחברתם.
(פרץ פבריקנט,  מדריך סקי, שלי טורס מרשת פלאנטו)

איטלקי - אנשים נחמדים (צילום: istockphoto)
המזג הים התיכוני עושה אותם כאלה חמים? איטלקי בפעולה | צילום: istockphoto

ניו זילנד : אירוח ללא תמורה

הניו-זילנדיים הם אנשים מקסימים, שישמחו לעזור לך תמיד בכל צרה שתתקל בה. בביקוריי במדינה, התארחתי מספר פעמים אצל אנשים בבתים ללא תמורה. בנוסף, הם נהגים אדיבים ואם מתעוררת שאלה איך להגיע למקום כלשהו - המקומיים ילוו אותך כמעט עד פתח הבית.
(רועי גליץ, מנכ"ל חברת פוטוטבע)

אישה בניו זילנד - אנשים נחמדים (צילום: KiwiRob, Istock)
אפילו הכבשים נחמדות שם. ניו-זילנדית טיפוסית | צילום: KiwiRob, Istock

גיאורגיה: משתכרים ביחד

הגיאורגים בהחלט עשויים לזכות בתואר "העם הנחמד ביותר בעולם" וזאת למרות חזותם החיצונית המטעה והקשוחה, שנובעת מחיי יום-יום קשים ומשנים של תלאות שעבר עמם. את אופיים הנעים ניתן לחוש בכל חלק מהטיול בגיאורגיה (גרוזיה לשעבר), ובמקומות רבים לנים המטיילים בבתי משפחות הדואגות למבקר לכל מחסורו - ממש כאילו היה בן משפחה אובד שהגיע לביקור.
ברחובות תזכו תמיד לחיוכים, למילות חיבה ולניסיון לעזור בכל עניין. מי שייצא לו לנסוע בתחבורה הציבורית המקומית יזכה מיד להצעה לחלוק כיבוד או משקה, ובהפסקות המנוחה בצד הדרך בנסיעות ארוכות יזמינו המקומיים את התייר להשתתף עמם בחגיגה ולחלוק יחד משקה אלכוהולי לצד המאכל המפורסם חצ'אפורי. סצנת המוניות במדינה אינה מפותחת, ולכן אנשים רבים נוהגים להסיע תיירים תמורת תשלום ברכבם הפרטי. במידה ויצא לכם להשתמש בשירות זה, אל תתפלאו אם לפתע יסטה הנהג מן הדרך, יכנס לאחת החצרות ויזמין אתכם פתאום לבקר בביתו - לי זה קרה.
(נועם רון, מנהל שיווק באיסתא)

גיאורגיה (צילום: נועם רון, איסתא)
אל תתפלאו אם תגמרו בבית של הנהג. גאורגיה | צילום: נועם רון, איסתא

הולנד: סקס, סמים ושמחת חיים

הולנד היא מדינה קטנה מאוד יחסית לשכנותיה ביבשת אירופה, אבל היא ללא ספק מאפילה עליהן בכל מה שנוגע לשמחת החיים המדבקת, חוש ההומור והאדיבות חסרת הפשרות של תושביה. מקום בו סקס, סמים ואלכוהול יכולים להשתלב כל כך בטבעיות עם תערוכות פרחים, נוף ציורי ובית מלוכה פעיל, חייב להניב את אחת האוכלוסיות הסבלניות, הליברליות והמגניבות ביותר בעולם.
(נועם הראל, סמנכ"ל שיווק בנויה תיירות)

הולנד. הנבחרת הכתומה רוצה להוסיף תואר לארון הדליל שלה (GettyImages (צילום: מערכת ONE)
הכי מגניבים בעולם. ההולנדים | צילום: מערכת ONE

סרי לנקה: נותנים מעצמם לתייר

סרי לנקה היא מדינה שבה ללא ספק הישראלי מרגיש רצוי, מקובל ומבורך. אנשיה חייכניים, אדיבים וכלל לא חשדניים באשר למוצאנו. מדובר באי ירוק ומקסים המיושב באנשים חביבים, שלמרות התלאות של חייהם נותנים מעצמם לתייר ושמחים בחלקם. בבתי המלון נעים העובדים ברגליים יחפות ובדממה, ומשרתים באדיבות וסבלנות אין קץ את התיירים הפוקדים את מדינתם שבעת הקרבות.
(רוני הורוביץ, מנהל הדרכה בחברת MEDRAFT SPIRIT)

אישה סרי לנקה - אנשים נחמדים (צילום: kevin miller, Istock)
משרתים באזיבות ובסבלנות אין קץ את התיירים. סרילנקה | צילום: kevin miller, Istock

 הודו: כולם מחייכים כל הזמן

בהודו כולם, כל הזמן, מחייכים אליך. בנוסף לחיוך, המזג של מרבית האנשים הוא מזג חיובי. השיח מתנהל באווירה נעימה, תמיד בצניעות, תמיד ברוח חיובית ופשוט נחמדה. הודים הם האנשים שהכי נכונים ושמחים לעזור: הם ממש ייצאו מגדרם בשביל לעזור לך, גם אם אתה זר מוחלט. ברור שגם שם יש אנשים חמורי סבר עם עצבים רופפים, אבל האווירה הכללית שמרבית ההודים משרים נחמדה מאוד.
(גלעד ברובינסקי, סמנכ"ל שיווק בדיזנהאוז)

משפחה הודית (צילום: beemore, Istock)
צניעות ורוח חיובית. ההודים | צילום: beemore, Istock

גאורגיה: מכניסי אורחים אמיתיים

קבלת הפנים שהגאורגים יודעים לתת לאורחיהם שמה את האירוח הבדואי המפורסם בכיס הקטן. כשמגיעים לגאורגיה, לא צריך להתאמץ יותר מדי או לחכות זמן רב כדי לקבל איזו הזמנה לדרינק (צ'צ'ה כמובן - הוודקה הגרוזינית המפורסמת) ולאוכל. וכך, מבלי לשים לב, אתה כולך מהלך שיכור ומפוצץ מאוכל, ועוד לא עברו להן 24 שעות לביקורך. ואם במקרה הלכת לאיבוד - אין שום בעיה! תשאל כל גרוזיני ברחוב, ומיד יתנדבו עשרות כדי לעזור לך להבין לאן בדיוק אתה צריך להגיע. ואם צריך - הם גם ילוו אותך עד למקום לוודא שהגעת. זו התרבות, זה העם, זה אמיתי. הם חמים, נחמדים, נעימים, פתוחים ומקבלי אורחים בכל רמ"ח איבריהם.
(נועה נופר, מורת דרך עצמאית)

איפה תמצאו את הגברים הכי לוהטים בעולם?