אומרים שבארגנטינה מסתובבות הסטודנטיות הלוהטות ביותר בעולם. אומרים שאי אפשר להתחרות ביופי ובאלגנטיות של הנשים האיטלקיות. אומרים גם שכאן אצלנו בארץ יש לנו במה להתגאות בתחום – אבל איפה באמת אפשר למצוא את הבחורות הכי יפות בעולם? מדריכי הטיולים והמומחים לחו"ל שיתפו אותנו בבחירות שלהם, והריהן לפניכם.

קרלה סרקוזי (צילום: Oli Scarff, GettyImages IL)
השיער מתאים לשמלה שמתאימה לתיק. יופי צרפתי | צילום: Oli Scarff, GettyImages IL

פריז: המראה הכללי מלא שיק

שנים שאני מגיע לפריז ומתפעל מהיופי של הנשים בעיר, ולא יכולתי לשים את האצבע על מה גורם להן להיות מרהיבות כל כך. הייתה זו דווקא אשתי שידעה להסביר את התופעה: זה לא שאין בפריז נשים מכוערות, שכל איבר שלהן בנפרד הוא חסר חן. אלא שהמראה הכולל שלהן תמיד נאה והדור - הנעליים מתאימות לתיק, שמתאים לצעיף שמסתיר את האף הפגום. השיק הצרפתי מעצים ומחזק את היופי של הצרפתיות, והופך אותו לאחד מסימני ההיכר של צרפת. (משה פוירשטיין, מדריך טיולים בבריזה מרשת פלאנטו)

נשים בסינגפור (צילום: האתר הרשמי)
שילוב של אנגלים, סינים והודים. נשות סינגפור | צילום: האתר הרשמי

סינגפור: הצניעות מוסיפה

סינגפור נוסדה רק לפני 46 שנים, והיא נחשבת למדינה שידעה לשלב בחוכמה את מגוון הזרמים האתניים שבקרבה - אנגלים, סינים, הודים ועוד. נישואי תערובת רבים הביאו ליופי הייחודי של בנות המדינה, והצניעות הטמונה באופיין של המקומיות מעצימה אפילו יותר את יופיין. (צביקה פז, מדריך טיולים עצמאי)

רוסיה (צילום: -101PHOTO-, Istock)
מיקס אתני עטוף באופנה עדכנית. הנשים הרוסיות | צילום: -101PHOTO-, Istock

רוסיה: יודעות להדגיש את היתרונות

הרוסים שייכים לעמים הסלאביים, אבל במשך השנים התרחש ערבוב אתני באוכלוסייה המקומית. שטחה של רוסיה המודרנית כולל בתוכו מיעוטים אתניים רבים, והרי ידוע שילדי זוגות מעורבים נחשבים כהכי יפים.

בנוסף, הרוסיות גם יודעות להדגיש את היתרונות שלהן בלבוש אופנתי. עם סיום המלחמה הקרה תם עידן האופנה הקונסרבטיבית הקיבוצית, נוצר חלון הזדמנויות למין היפה ומיטב המעצבים הבינלאומיים והמקומיים זוכים לפופולאריות רבה במדינה. הנהנים העיקריים ממגמה מבורכת זו הם הגברים, שמדי יום ביומו זוכים בתצוגה שלא משאירה מקום לאדישות. (בורה שניצמן, אקו טיולי שטח)

אין תמונה
יש מהכל, ובשפע. היופי הישראלי

ישראל: יופי שמקרין טוב לב

בישראל מצויות הנשים הכי יפות בעולם בעיני. הן מיוחדות בגלל השילוב והתערובות ממגוון עדות ומדינות בעולם: יש לנו מהכל, ובשפע. יופי פשוט שמקרין חום וטוב לב. (שמוליק ירון, מתאם תחום תיירות פרטית באמסלם תיירות ונופש)

נשים באפריקה (יח``צ: שלמה כרמל,  יחסי ציבור )
בלי פוזה, איפור או תוספות. יופי אפריקני | יח``צ: שלמה כרמל, יחסי ציבור

מזרח אפריקה: חן מהטבע

בנות שבט המסאי יפיפיות לדעתי. יש ביניהן גם מכוערות, כמובן, אבל רובן בעלות צבע עור מקסים, והן טבעיות, אמיתיות ולא מודעות ליופיין. הן מתלבשות בצורה שבטית ועונדות תכשיטים שהן יוצרות מן הטבע, ויש בהן המון חן וצבעוניות ללא פוזה, איפור ותוספות מלאכותיות. אני אוהב את מה שהטבע מספק - זה הכי אמיתי וטבעי שיש. (שלמה כרמל, בעלי עולם אחר)

נפאל (צילום: China Photos, GettyImages IL)
עור שחום ובריא, שיער שחור וחלק. הנפאליות | צילום: China Photos, GettyImages IL

נפאל: כל הטוב שבמראה האסייתי

הנשים הכי יפות בעולם נמצאות בנפאל. יש בהן את כל הטוב שבמראה האסיאתי: עור שחום ובריא, שיער שחור-פחם חלק ושופע, מבנה פנים מיוחד ואקזוטי. את החלקים הפחות טובים שבמראה הזה השאירו הנפאליות לנשים ביעדים אחרים של המזרח הרחוק. (עומר כרמל, מנכ"ל עולם אחר)

אין תמונה
בנות תערובת של הודים ואפריקנים. נשות טרינידד

טרינידד: מראה אקזוטי ומיוחד

מחצית מתושבי האי הם ממוצא אפריקני, צאצאי העבדים שהובאו לעבוד במטעי הסוכר, והמחצית האחרת הם הודים שהובאו כפועלים לאחר תום העבדות. הנשים, בנות תערובת הדם ההודי-אפריקני, הן בעלות מראה אקזוטי שונה ומיוחד במינו.

מוסיפים לזה את הריקוד הסקסי והמיוחד שבנות טרינידד יודעות לרקוד, הוויינינג - בו מתחככים אגני גברים בישבני נשים באופן חופשי במיוחד ופני הנשים עוטות מבט חייכני ומאושר עם דוק חושני מסביב לעיניים – ומקבלים את הנשים היפות ביותר בעולם. (רונן רז, אקו טיולי שטח)

טרינידד (יח``צ: רונן רז,  יחסי ציבור )
מבט חייכני ומאושר עם דוק חושני מסביב לעיניים . ריקוד הוויינינג | יח``צ: רונן רז, יחסי ציבור
מרוקו (צילום: האתר הרשמי)
עיניים כחולות, מבט לבבי וקעקועים. ברבריות במרוקו | צילום: האתר הרשמי

מרוקו: חוזק ועדנה

הנשים היפות ביותר שפגשתי הן הנשים הברבריות בהרי הריף בצפון מרוקו. השילוב של צבע העיניים הכחול, המבט הלבבי וקעקועי השבט עושים אותן ליפות ביותר. הנשים הברבריות חזקות מאוד פיזית, ופרנסת המשפחה באחריותן – ובכל זאת, הן שומרות על עדינות מסוימת במבנה החיצוני והפנימי. (אורי אטיאס, מדריך באקו טיולי שטח)

בולגריה (צילום: האתר הרשמי)
מתלבשות באופן שמבליט את עדינותן. הבולגריות | צילום: האתר הרשמי

בולגריה, תאילנד או ישראל: התלבטות קשה

כששואלים אותי איפה נמצאות הנשים היפות בעולם, התמונה הראשונה שעולה בי היא מבולגריה. הבולגריות שבו את עיני תיכף ומיד בתווי הפנים העדינים שלהן, וביכולתן להתלבש באופן שמבליט את עדינותן ובו בעת משדר אלגנטיות ויופי. למרות שכבר חמש שנים לא ביקרתי בבולגריה, יופיין של הבולגריות עדיין לא יוצא לי מהראש.

את הבכורה בתואר הפנים היפות לטעמי חולקות גם התאילנדיות, שהן בנות לנישואי תערובת של סינים ותאילנדיים. הסיבה לכך עשויה להיות החספוס שבתווי הפנים הסיניים, המשתלבים היטב עם תווי הפנים התאילנדיים הבובתיים והרכים ויוצרים איזון אקזוטי מושלם.

אבל בשורה התחתונה, אין כמו בבית. הריכוז הגבוה ביותר בעולם של נשים יפיפיות הוא בישראל, שהינה לא רק קיבוץ גלויות תרבותי - אלא גם גנטי. (אסף גורן, מנהל מחלקת הדרכה ומדריך טיולים באשת טורס)

תאילנד (צילום: Kristian Dowling, GettyImages IL)
חספוס סיני עם בובתיות תאילנדית. נשים תאילנדיות | צילום: Kristian Dowling, GettyImages IL
פפואה ניו גיני (צילום: רז שרבליס)
חיוניות, אנרגיה והחצנת נשיות בחצאיות מיני. נשות פפואה ניו גיני | צילום: רז שרבליס

איי טרובריאנד בפפואה ניו גיני: פרו-אייג'ינג

מעבר לצבע השוקולד שלהן, הנשים האלה חיות בשבט המאפשר שוויון מוחלט בין המינים. הן מוערכות מאוד בקהילה ונוכחות בזירה הציבורית, וחיות בנינוחות עם מיניותן, גילן ובשלותן. במקום מגמות אנטי אייג'ינג, בשבטים אלה יש הכרה והערכה לפועלה של האישה במהלך חייה, המשתקף בגילה המתקדם.
בתמונה סבתות חיוניות המנהלות טקס בחצאיות קש קצרצרות, מלאות אנרגיה והחצנת נשיות. (רז שרבליס, מדריך בכיר באקו טיולי שטח)

אחת ולתמיד: באיזו מדינה יש את האוכל הכי טעים בעולם?