קופקבנה (צילום: Celso Pupo rodrigues, GettyImages IL)
קופקבנה, אבל לא רק | צילום: Celso Pupo rodrigues, GettyImages IL
הגעתם עד ברזיל בגלל המונדיאל? רק שתדעו שהארץ הדרום אמריקאית מבטיחה למבקרים בה הנאות צרופות. אולם, לא צריך להיות בהכרח חובב כדורגל כדי ליהנות ממנה. מחופים שטופי שמש ועד קרנבלים, הנה 12 יעדים שיעזרו לכם למקסם את הנסיעה.

קויאבה

עיר הבירה של מדינת מאטו גרוסו באזור המזרחי של פנטנל, הביצה הגדולה ביותר בעולם. העיר למעשה בנויה משתי ערים תאומות, קויאבה הישנה ו-ורזאה גרנדה. כדי ללמוד על היסטוריית המקום בקרו במוזיאון להיסטוריה של מאטו גרוסו ותטעמו מדג הנהר באחת מהמסעדות המקומיות.

קויאבה (צילום: אימג'בנק / Thinkstock)
דג על הנהר. קויאבה | צילום: אימג'בנק / Thinkstock

בלו הוריזונטה

"האופק היפה" בפירושו הינו המטרופולין השלישי בגודלו בברזיל. העיר ידועה בתור בירת הברים של ברזיל ומציעה לא מעט מקומות להשתכר בהם. בנוסף לכך תוכלו ליהנות מביקור במרכז מרקדו, לחקור את הרחובות האורבניים של סבאסי, לבקר בכנסיית סנט פרנסס מאסיסי וללמוד על ההיסטוריה המקומית במוזיאון הכרייה.

בלו הוריזנטה (צילום: אימג'בנק / Thinkstock)
בירת הברים. בלו הוריזנטה | צילום: אימג'בנק / Thinkstock

ברזיליה

ברזיליה החליפה את ריו בתור הבירה של ברזיל בשנת 1960 וכוללת את קתדרלת ברזיליה, בית התרבות של הרפובליקה וארמון אלבורדה. עיצוב העיר מזכיר מבנה של מטוס. חקרו את האזור ובקרו במוזיאון הלאומי ואם אתם רוצים ללכת על זה בגדול קחו סיור אווירי של העיר ותיהנו מהנוף שלו מזווית קצת אחרת.

ברזיליה (צילום: אימג'בנק / Thinkstock)
בית התרבות. ברזיליה | צילום: אימג'בנק / Thinkstock

>> עוד בחופש:

"אני אוהבת את השיזוף והספורטיביות של הגברים הישראלים"
קיר קניות וכיסא מסז': כך תטוסו ב-2050
סקס, סמים וקצף: מלון המסיבות המטורף בעולם 

קוריטיבה

העיר ידועה בתור אחד המודלים הטובים בעולם לתכנון עירוני והינה העיר היעילה ביותר בברזיל. לחובבי האדריכלות בקרו במוזיאון אוסקר נימאייר שהינו האדריכל הידוע ביותר יליד ברזיל. כמו כן תוכלו ליהנות מהגנים הבוטניים ולקפוץ על סיור ברכבת.

קורטיבה (צילום: אימג'בנק / Thinkstock)
לחובבי האדריכלות. קורטיבה | צילום: אימג'בנק / Thinkstock

פורטלזה

בירת מדינת סיארה וממוקמת בצפון מזרח ברזיל. עיר חוף שידועה במסיבות ובחופים שלה. כשנשבר לכם מלבקר בחופים טיילו למרכז העיר ובקרו בחנויות שלה, במסעדות ובאזור המסיבות בפראיה דה אירסמה.

פורטלזה (צילום: אימג'בנק / Thinkstock)
מסיבות חוף. פורטלזה | צילום: אימג'בנק / Thinkstock

מנאוס

עיר מודרנית שהינה בירת מדינת אמזונאס במרכז יערות הגשם. נקודת המפגש בין שני הנהרות ריו נגרו ונהר האמזונס תוכלו לראות נופים מרהיבים ובתוך העיר בית האופרה יספק לכם הצצה היסטורית לעבר של העיר.

מנאוס (צילום: אימג'בנק / Thinkstock)
נופים מרהיבים. מנאוס | צילום: אימג'בנק / Thinkstock

נאטאל: רוכבים על הגלים

בירת ריו גרנדה דו נורטה הינה עיר פופולארית ביותר בקרב התושבים המקומיים הידועה בחופיה, חיי הלילה שלה והמסעדות שלה. עבור גיחה היסטורית לעבר בקרו בפורטה דוס רייס מאגוס, מבצר פורטוגזי שעדיין עומד מאז שנות 1500. אם אתם יותר בקטע של גלישה תוכלו ליהנות במיוחד מחופי פראיה דה פונטה נגרה.

נאטאל (צילום: אימג'בנק / Thinkstock)
חיי לילה. נאטאל | צילום: אימג'בנק / Thinkstock

פורטו אלגרה: שופינג ומוזיקה

עיר הנמל יושבת על גדות של נהר והינה בירת מדינת ריו גראנדה דו סול בה אגב נולדה הדוגמנית המצליחה ג'יזל בונדשן. העיר ידועה בפוליטיקה המתקדמת שלה ובחיי התרבות, האמנות וסצנת המוסיקה כמו גם הסגנון הנאו קלאסי בבנייה האדריכלית במקום. בקרו במרקדו פובליקו, שוק חי שהינו המקום המושלם לשופינג ואכילה ומשם לכו לקתדרלת מטרופוליטנה. אם יש לכם יום נוסף לטיולים בקרו בארץ היינות של ברזיל, ולה דוס וינחדוס.

פורטו אלגרה (צילום: אימג'בנק / Thinkstock)
סצנת מוזיקה. פורטו אלגרה | צילום: אימג'בנק / Thinkstock

רסיפה: חיי לילה

בירת מדינת פרנמבוקו שבצפון מזרח ברזיל מציעה שלל אטרקציות למבקרים. העיר יושבת על החוף ומציגה נופים מרהיבים כמו גם אזור היסטורי מרכזי, חיי לילה, סצנת אוכל טעימה במיוחד וביקור ב"קהל צור ישראל", בית הכנסת העתיק ביותר ביבשות אמריקה.

רסיפה (צילום: אימג'בנק / Thinkstock)
חפשו את בית הכנסת העתיק. רסיפה | צילום: אימג'בנק / Thinkstock

ריו דה ז'נרו: סמבה עד הבוקר

יש המון מה לראות ולעשות בריו. בין אם אתם נהנים מהנופים של הר קורקובדו או משתזפים באחד מבין 23 החופים של העיר אין ספק שתמצאו את מבוקשכם בו. בקרו גם באיפנמה וקופהקבנה, שניים מהחופים המוכרים ביותר בעולם, וטיילו ביערות הגשם של טיז'וקה ורקדו סמבה עד הבוקר.

ריו דה ז'נרו (צילום: אימג'בנק / Thinkstock)
סמבה עד הבוקר. ריו דה ז'נרו | צילום: אימג'בנק / Thinkstock

סלבדור: 

בירת מדינת באהיה היא המרכז האפרו-ברזילאי של המדינה. מחוז פלורינו, האזור ההיסטורי של העיר, משלב בין כנסיות, בניינים צבעוניים ורחובות מרוצפים. בקרו במוזיאון האפרו-ברזילאי, ב-Igreja da Ordem Terceira do Carmo ותהנו מהארט דקו באלבדור לסרדה.

סלבדור (צילום: אימג'בנק / Thinkstock)
המרכז האפרו-ברזילאי. סלבדור | צילום: אימג'בנק / Thinkstock

סאו פאולו

עם מסיבות שנמשכות כל היממה, ברים, מסעדות גורמה וסצינה אמנותית במיוחד, סאו פאולו מציעה חיי תרבות שופעים עבור כולם. בעיר השלישית הגדולה בעולם תוכלו לעשות קניות במרקדו מוניסיפל, להביט בהערצה בתמונות בפינקוטקה דו אסטדו ולבקר במוסטירו דה סאו בנטו. מעריצי כדורגל (בל נשכח גם אותם) ייהנו כמובן ממוזיאון הפוטבול. בלילה לכו לבלות במועדונים "ווילה מדלנה" וב"איקסו אוגוסטה" כדי לחוות ערב בלתי נשכח. 

סאו פאולו (צילום: אימג'בנק / Thinkstock)
חוגגים כל היממה. סאו פאולו | צילום: אימג'בנק / Thinkstock

_OBJ