הבאנה אאוטפוסט
הדור הבא של קפה הבאנה: הבאנה אאוטפוסט | צילום: אסף אבירן
ניו יורק ענקית ונדמה כאילו אף פעם אי אפשר לראות בה את הכל. ובכל זאת, אם עשיתם וי על כל המאסטים הגדולים, ייתכן שמדגדג לכם ברגליים להגיע גם למקומות שעוד לא נכנסו להיכלי הכבוד של מדריכי התיירים. במקום לטייל בסנטרל פארק, לאכול בקפה הבאנה ולצפות בהופעה במדיסון סקוור גארדן, אנחנו שולחים אתכם הפעם לגרסאות הפחות מתוירות שלהם – ומקווים שתמצאו אותן אפילו עולות על המקור.

מחפשים טיסה זולה לניו-יורק? היכנסו ל-smartair

טבע: וייב היל בריברדייל, ברונקס

זה לא סתם פארק ציבורי, זה פארק ששם לעצמו מטרה "לחקור את הקשר שבין האדם לעולם הטבע". איך הוא עושה את זה? Wave Hill (וייב היל), המתפקד גם כמרכז תרבות וקהילה, מציע למבקרים בו אינסוף תכניות: סיורים בוטניים, סדנאות אמנות או בישול, פעילות משפחתית, יוגה, תערוכות, הרצאות או פרויקטים קהילתיים שונים ומתחלפים. גם התיירים יכולים להציץ, להשתלב באחת מהפעילויות, ליהנות מהפריחה בגנים או מנוף נהר ההדסון.
West 249th Street and Independence Avenue

פארק ווייב היל
הקשר בין האדם לטבע. פארק וייב היל | צילום: האתר הרשמי

אמנות: חדר כדור הארץ בסוהו

האטרקציה הזו תבוא לכם טוב אם אתם טיפוסים רוחניים, מחוברים לטבע או פשוט אם התעייפתם קצת מהמולת הכרך ואתם רוצים רגע של שקט. בגלריה מרווחת בלב הסוהו תוכלו לחזות במיצג אמנותי מיוחד, הכולל, למעשה, אדמה בלבד. זהו. החדר מלא באדמה ובריח אדמה, ומתברר שיש בזה משהו, כי התצוגה המקורית הזו – יצירה של האמן וולטר דה מריה - מושכת אליה מבקרים מאז שנת 80'. בין אם אתם רוחניים, מחוברים או עייפים, תהיו חייבים להסכים שלחדר כדור הארץ יש קטע מעניין - גם אם תחלקו על ערכה האמנותי של היצירה, שהיא מוקד קבוע לוויכוח עיקש על טיבה.
street Wooster 141

חדר כדור הארץ ניו יורק
תנשמו את האדמה ותתחברו. או שלא. חדר כדור הארץ | צילום: האתר הרשמי

למדריך ניו יורק השלם

אוכל: הבאנה אאוטפוסט בברקלין

בפעם הראשונה שהייתם בניו יורק הלכתם לקפה הבאנה המפורסם, אבל בפעם השנייה תשדרגו להבאנה אאוטפוסט. הסניף הירוק של המסעדה הקובנית-מקסיקנית-ידידותית-משפחתית-ומושכת-סלבס הזו אוהב להעיד על עצמו כעל המסעדה הראשונה בניו-יורק המשתמשת באנרגיה סולרית. מעבר לזה, מדובר בסניף צבעוני, שמח וכיפי של גרסת המקור, שייהנו ממנו מבוגרים וגם טף.
757 Fulton Street

השירותים בהבאנה אאוטפוטס
השירותים בהבאנה אאוטפוסט. התירס הוא אותו התירס | צילום: האתר הרשמי

פנאי: הבריכה הציבורית באסטוריה, קוינס

הכניסה לבריכת אסטוריה הציבורית היא בחינם, היא עצומה בגודלה ויש בה אחלה נוף לגשר טרייבורו – אבל היא מיועדת לאנשים שבאמת באים לשחות ולשהות במים, ופחות לפיקניק משפחתי עם במבה על הדשא. אפשר לפרוש מגבת על המדרגות הגדולות ממול הבריכה, אבל אסור להיכנס עם ציוד כמעט בכלל – ככה שתשכחו מלהתפנק עם ספר טוב וקערת ענבים. אם אתם מחפשים את שחיית הבוקר שלכם, לעומת זאת, תמצאו כאן גן עדן – בבריכה יש מסלולי שחייה מסומנים ומוסדרים, היוצרים חווית שחייה נעימה למרות העומס.
19th St at 23rd Dr

בריכת אסטוריה ניו יורק
נוף הגשר. בריכת אסטוריה | צילום: האתר הרשמי

בידור: ברקליס סנטר בברקולין

האולם החדש Barclays center, מגרשה הביתי של הברוקלין נטס שנפתח לאחרונה, הוא תחליף ראוי למדיסון סקוור גארדן והדבר הבא בסצנת הופעות הענק בניו-יורק. לראיה, בקיץ תופיע שם ביונסה. אם אתם בעיר ומחפשים שואו, שווה לכם להציץ בלוח ההופעות של ההיכל הענק והמרשים הזה.
620 Atlantic Avenue

ברקליס סנטר
אם ביונסה שם, אז זה חם. ברקליס סנטר | צילום: האתר הרשמי

>> למדריך ניו יורק המלא