"תחי המלכה האצילה שלנו, זמן רב תמלוך". את הטקסט הזה של ההמנון הלאומי שרו הבריטים אינספור פעמים, והתפילה הזו נענתה בבירור. המלכה - כמעט בת 96 - נמצאת היום על כס המלוכה כבר 70 שנה.

מגלימות מלכותיות ותכשיטי כתר ועד לדירות מפוארות וכרכרות טקסיות, הנה המקומות להגיע אליהם בבירה הבריטית, כדי להרגיש קצת מהקסם המלכותי לאורך הדורות. ארמון בקינגהאם פתוח למבקרים רק במהלך הקיץ, אך בשאר הארמונות, הטירות והאתרים למטה ניתן לבקר בכל ימות השנה. 

>> רוצים לטייל בלונדון? הכנסו למדריך המלא

ארמון בקינגהאם

במעון הרשמי של המלכה בלונדון יש מספר עצום של 775 חדרים. זהו אחד הארמונות המלכותיים הבודדים שנותרו בעולם כיום. החדרים המעוטרים בפאר של הארמון, פתוחים למבקרים במהלך חודשי הקיץ, אך תוכלו לבקר במקום בכל ימות השנה ולצפות בטקס "החלפת המשמר" המפורסם. 

ארמון בקינגהאם לונדון  (צילום: David Steele, shutterstock)
טקס החלפת המשמר בארמון בקינגהאם | צילום: David Steele, shutterstock

ארמון קנזינגטון

ארמון קנזינגטון מציע הצצה לחייהם של אישי המלוכה הקודמים שלו. סיפורים מחייה של המלכה ויקטוריה עם התערוכות Victoria: A Royal Childhood ו-Victoria: Woman and Crown; אמן משחקי חצר בדירות המלך; הסטייל של הנסיכה דיאנה בתצוגת האופנה הקבועה; וסודותיה של השושלת השברירית בדירות הממלכתיות של המלכה.

חופרים מרתף בארמון, שער ארמון קנזינגטון. (צילום: Shutterstock)
ארמון קנזינגטון | צילום: Shutterstock

האורוות המלכותיות 

ה-Royal Mews בארמון בקינגהאם הוא אורווה פעילה, ובו נמצא האוסף המלכותי של כרכרות וקרונות היסטוריים, כמו גם המכוניות המשמשות לאירועים ממלכתיים. המסנוורת ביותר מבין כולם, היא כרכרת גולד סטייט, ששימשה כחלק מחגיגות יובל הזהב ב-2002.

האורוות המלכותיות לונדון  (צילום: Pen_85, shutterstock)
האורוות המלכותיות בלונדון | צילום: Pen_85, shutterstock

גלריית המלכה

גלריית המלכה, המוקדשת ליצירות אמנות מהאוסף המלכותי, נבנתה בשנת 1962 בארמון בקינגהאם, מתוך חורבות קפלה שניזוקה בהפצצות על לונדון במהלך מלחמת העולם השניה. בנוסף לאבני חן מהאוסף המלכותי (שמוחזק בנאמנות של המלכה למען האומה), יש בגלרייה תוכנית משתנה של תערוכות זמניות.

גלריית המלכה לונדון  (צילום: William Barton, shutterstock)
גלריית המלכה בלונדון | צילום: William Barton, shutterstock

מצודת לונדון

צאו לסיור עם אחד מהשומרים מסביב למצודת לונדון, אחד המבנים המפורסמים בעולם. גלו את ההיסטוריה של 900 השנים שלו כארמון מלכותי, כלא ומקום הוצאה להורג, ארסנל, בית תכשיטים וגן חיות. הביטו למעלה אל המגדל הלבן, על קצות האצבעות דרך חדר השינה של מלך מימי הביניים והתפעלו מאוסף תכשיטי הכתר.

מצודת לונדון  (צילום: Alexander Chaikin, shutterstock)
מצודת לונדון | צילום: Alexander Chaikin, shutterstock

ארמון המפטון קורט

הדייר המפורסם ביותר של ארמון המפטון קורט היה המלך הנרי השמיני. כל אחת משש נשותיו התגוררה כאן; ואכן, כאן הוא הציע נישואים לג'יין סימור. עקבו אחר המדריכים המחופשים כשהם מחזירים לחיים את 500 שנות ההיסטוריה המלכותית של הארמון. לאחר מכן צאו החוצה, לגנים הרשמיים, לכו לאיבוד במבוך המפואר.

ארמון המפטון קורט  (צילום: iolya, shutterstock)
ארמון המפטון קורט | צילום: iolya, shutterstock

מוזיאון משמר הפרשים

ראיתם כבר את טקס החלפת המשמר, כעת קבלו הצצה למאחורי הקלעים על תפקידיהם הטקסיים והמבצעיים של פרשי הבית. צפו בחיילים עובדים עם הסוסים שלהם באורוות המקוריות מהמאה ה-18, ועיינו באוסף המייצג יותר מ-300 שנות היסטוריה צבאית.

מוזיאון משמר הפרשים (צילום: NoyanYalcin, shutterstock)
מוזיאון משמר הפרשים | צילום: NoyanYalcin, shutterstock

ארמון קיו

ממוקם בתוך גנים בוטניים שופעים, ארמון קיו היה מקום מגוריהן של בנותיו של ג'ורג' השני, ואז בית משפחתו של ג'ורג' השלישי. הציצו לתוך הארמונות המלכותיים האישיים ביותר, שם הכל בדיוק כפי שהיה בתקופת שלטונו של ג'ורג'; הצבע בחדרים ששוחזרו מחדש באופן אותנטי, נותן תחושה אמיתית של חייה של משפחת המלוכה הזו.

ארמון קיו לונדון  (צילום: Sareena Singh, shutterstock)
ארמון קיו בלונדון | צילום: Sareena Singh, shutterstock

קתדרלת ווסטמינטר

הצטרפו למיליון האנשים המבקרים במנזר וסטמינסטר מדי שנה, התפעלו מהאדריכלות הגותית וצעדו אחורה בזמן כדי לגלות 700 שנות היסטוריה סוערת. כנסיית ההכתרה של אנגליה, מנזר וסטמינסטר, הייתה עדה גם לחתונותיהן של המלכה אליזבת השנייה, ושל הנסיך וויליאם לקייט.

קתדרלת ווסטמינסטר לונדון  (צילום: photo.eccles, shutterstock)
קתדרלת ווסמינסטר בלונדון | צילום: photo.eccles, shutterstock

טירת וינזדור

צאו לטיול יום לטירת ווינדזור, הטירה המאוכלסת העתיקה והגדולה בעולם, במרחק של חצי שעה בלבד מלונדון ברכבת. בקרו בדירות הממלכתיות והתפעלו מיצירות אמנות נפלאות מהאוסף המלכותי. אל תחמיצו את בית הבובות של המלכה מרי, בית הבובות הגדול בעולם.

טירת וינזדור (צילום: Mark S Jobling, ויקיפדיה)
טירת וינזדור | צילום: Mark S Jobling, ויקיפדיה