חוף אלמפי באיטליה (צילום: אתר אוגוסטה)
אמלפי, "הארץ המבורכת" | צילום: אתר אוגוסטה

"הארץ המבורכת" - ככה קוראים האיטלקים לחבל קמפניה שבדרומה של ארץ המגף, אולי בגלל שהיא בורכה בחופים זהובים, במי ים תכולים ובמקומות ישוב קטנים וציוריים הצופים אליהם. אחת מרצועות החוף הפופולאריות יותר בקמפניה היא חוף אמלפי, המושך אליו תיירים נהנתניים שבאים להשתכן לזמן מה באחת מהעיירות ולהתחבר אל האווירה המיוחדת, ולו למשך כמה ימים. יש בסביבה הרבה מה לעשות: טיולים רגליים ורכובים לכפרים הסמוכים, שיטוט בין גלריות והתבטלות בחוף הים.

סמטאות, מדרגות, קתדרלה ומערה כחולה

בעיירה הנושאת את שם האיזור - העייירה אמלפי - יש מקבץ יפה של מסעדות, בתי קפה, גלריות וחנויות קרמיקה. יש בה רחוב ראשי אחד העולה במעלה ההר, וסביבו סמטאות רבות המשופעות במדרגות. אם אתם עם רכב, מומלץ לחנות בכיכר המרכזית שליד החוף והנמל ומשם להיכנס ברגל, כיון שאין כניסה למכוניות. לשכת התיירות של אמלפי נמצאת לא רחוק מהחניה, על הכביש הממשיך דרומה בכתובת Piazza Flavio Gioia 3. האתר המרכזי ששווה את ביקורכם הוא הפיאצה דל דואומו עם הקתדרלה המרשימה, הנמצאת ממש בכניסה לעיירה.

האי קאפרי, השוכן בסמוך, הוא אוסף צוקים מרהיבים הנשפכים לים, ולא בכדי הוא הפך לאחד המקומות הפופולאריים בתבל לבילוי חופשה והוא עמוס תמיד בתיירים. כדאי להקדיש חצי יום לסיור בקאפרי, להתרשם מהכיכרות החמודים, מבתי הקפה הסטייליסטים, מהשרידים הרומיים, מהנוף הימי המסולע וכמובן מהאטרקציה המרכזית באי - המערה הכחולה.

מרפסת בחוף אלמפי באיטליה (צילום: אתר אוגוסטה)
צוקים נישאים מעל הים | צילום: אתר אוגוסטה

מכפר לכפר ברגל או ברכב

אם אתם חובבי אתגרים פיזיים וממש לא באתם כדי לנוח, תוכלו לצאת למסע רגלי קצר בהרים הצופים אל חוף אמלפי. יש באיזור מספר רב של טרקים ומסלולי הליכה יומיים שמחברים בין כמה כפרים שונים, חלקם קשים במיוחד הכוללים טיפוס מפרך באלפי מדרגות. מפה למסלולים תוכלו לקבל בלשכת התיירות באמלפי.

הכפרים השוכנים בקרבתה של אמלפי מזמינים כל אחד לחוויה שונה. בראבלו, הנמצאת כחמישה ק"מ במעלה ההר, מתקיים כמעט כל השנה פסטיבל מוזיקה קלאסית. גם לראבלו צריך להכנס ברגל, אבל הביקור בה שווה בזכות נוף המפרץ הנשקף ממנה, הגנים היפים, הגלריות ובתי הקפה.
פוזיטאנו נחשב לכפר היפה יותר בחוף – אולי משום שהוא נראה כיורד בצפיפות אל הים על בתיו הצבעוניים. יש בו מדרחוב עמוס במקומות בלוי, חנויות ותיירים. העיירה סורנטו היא עיירה גדולה בעלת רצועת חוף אטרקטיבית, ובימי ראשון מתקיים בה שוק ענק ליד המרכז.

מצוק בחוף אמלפי באיטליה (צילום: אתר אוגוסטה)
עיירות רומנטיות וכפרי דייגים | צילום: אתר אוגוסטה

דייגים, מקדשים יווניים והר געש מאיים

קחו לכם יום והקדישו אותו לסיור רכוב לאורך החוף שבדרום חצי האי, בדגש על כפרי הדייגים. זהו כביש יפהפה ופחות פופולרי המתפתל בין הצוקים שמעל הים, ואפשר לעצור כמעט בכל מפרצון במהלך הדרך ולרדת להתאורר.
העיר פאסטום אמנם רחוקה מעט יותר, אבל שווה ביקור בזכות המקדשים היווניים הנכללים ברשימת נכסי העולם של אונסקו. גם הר הגעש המפורסם ווזוביו והערים ההרוסות פומפיי וארקולנו לא נמצאות רחוק מאד. אפשר לבקר בהריסות, לטפס אל הר הגעש הפעיל היחיד שנותר באירופה וגם לראות תגליות מרעישות שנשתמרו במשך השנים.

באדיבות אתר אוגוסטה - המלצות של האנשים החיים בחו"ל
לקבלת המלצות נוספות ולפרטים באשר להשכרת בתי נופש, וילות ודירות לחופשה באמלפי