מרחצאות קירלי, בודפשט (צילום: האתר הרשמי)
מרחצאות קירלי | צילום: האתר הרשמי

בודפשט היא אחת הערים היפות בעולם ולפיכך קל מאוד להעביר בה מספר ימים בשיטוט ברחובות וכניסה לאתרים תיירותיים ומוכרים יותר מבלי לשים לב שהזמן אוזל. ואולם, כדי להרגיש הונגרי ליום אחד יש מספר פעילויות שמומלץ לא לפספס, כמו גם מספר פסטיבלים מעניינים שכדאי לבדוק אם הם מתרחשים כשאתם בסביבה. 

מחפשים טיסה זולה לבודפשט? היכנסו ל-smartair

לטבול במרחצאות
הטבילה במרחצאות היא מסורת הונגרית שהחלה עוד בימי הרומאים, והיא עדיין אחד מבילויי הפנאי האהובים על בני העיר. הנה שלושה מהאתרים הטובים יותר, לא לשכוח בגד ים, כפכפים וסבון:
מרחצאות סצ'ניי – מרחצאות גדולים ומפוארים בפארק וארושליגט, עם בריכה חמה, פושרת וקרה וחדרי אדים. xiv/ Allatkreti Korut 11. Tel:+361 363 3210.
מרחצאות גלרט – המפוארים ביותר. שייכים למלון גלרט. יש אזורים נפרדים לגברים ולנשים, כמו גם אמבטיות קמומיל, חדרי מלח ואמבטיות בוץ. XI/Kelenhegyi ut 4. Tel:+361 466 6166.
מרחצאות רודאש – הבריכה המתומנת, הכיפה שדרכה חודר אור השמש והקשתות - כולם טורקיים אותנטיים. יש ימים נפרדים לגברים ולנשים. מומלץ לסובלים מראומטיזם בשל האיכויות הרדיו-אקטיביות של המים.
I/ Dobrentei ter 9. Tel:+361 356 1322.

לבקר במצודת הדייגים
אנדרטה רומנטית לגילדת הדייגים עם 7 צריחים המסמלים את שבעת השבטים שהם מקור העם ההונגרי. המבנה הקיטשי מלא הפתעות וגרמי מדרגות, ונשקף ממנו הנוף הכי יפה של בודפשט שלבדו מצדיק את מחיר הכניסה.

לסייר בין בתי הקברות של העיר
הם יפים, מטופחים, שלווים ומלאים היסטוריה. בייחוד באביב ובסתיו, כשמזג האוויר נעים, הסיור הזה סוריאליסטי ומרגש. לקראת החשיכה תוכלו לראות עשרות נרות דולקים על יד הקברים. (קרפסי, Fiumei út 16, בית הקברות היהודי, Kozma utca 6., בית הקברות פארקשרטי Németvölgyi út 99.).

לאכול מרציפן
המרציפן הוא אמנות הונגרית ידועה, ומומלץ להתענג עליה באחת מהחנויות של ז'אמוש. אפשר לשבת לאכול לאט לאט עם כוס תה, ואפשר להעמיס בשקיות מהודרת עשרות סוגים, צורות וצבעים ולאכול תוך כדי הליכה. ולא לשכוח להביא כמה הביתה.

להתרשם ממערות הנטיפים
קו אוטובוס 65 ייקח אתכם מכיכר קולושי למערות הנטיפים Pal Volgyi. נחמד לקחת הפסקה מהעירוניות לטובת סיור של שעה בין נטיפים לזקיפים, באווירה מסתורית מעט.

מערת Pálvölgy בבודפשט (צילום: האתר הרשמי)
מערת Pal Volgy | צילום: האתר הרשמי

לקרוא את "הנערים מרחוב פאל"
ספר הילדים הזה לימד ילדים ישראלים והונגרים רבים על חברות וגבורה וגם על בגידה. הספר מתרחש בהונגריה, ואפשר לדמיין את הגיבורים מתרוצצים ברחובות של שכונות הפועלים של העיר. אז מצאו לכם פינה שקטה, ובכו על נמצ'ק הקטן.

למצוא Kert ולבלות בו מספר שעות
הקרט הן חצרות פנימיות, כיכרות קטנות וחללים פתוחים שהפכו לברים. הם מחתרתיים, חצי חוקיים ומסתתרים בשכונות מגורים, בעיקר בפשט. אם הגעתם בקיץ ומצאתם אחד, תוכלו לשבת תחת כיפת השמים, לשתות, לשוחח ולא לעזוב עד שהמשטרה מגיעה (רמז: הרובע היהודי הוא מקום טוב לחפש).

שיט על הדנובה
אפשר לשכור סירת משוטים או פדלים, ואפשר גם להצטרף לסיור מודרך - בכל מקרה מתקבל מבט מעניין ויפה על העיר, ועל הנהר שהוא חלק כה חשוב ממנה.

מופעי לייזרים
בפלנטריום של בודפשט שבפארק Nepliget נערכים מופעי לייזר שונים, והם חוויה בהחלט שונה ומעניינת. בבתי המלון תקבלו פרטים בנוגע למועדי המופעים ולשעות, וכדאי לבדוק כי לא תמיד הם מתקיימים.

נהר הדנובה, אטרקציה מובילה בבודפשט (צילום: Handout, GettyImages IL)
הדנובה | צילום: Handout, GettyImages IL

עוד על בודפשט: בתי המלון המיוחדים, היוקרתיים והזולים >>

למדריך המלא של בודפשט >>