המדינה המישורית צנועת המימדים מציעה לתיירים נופש רגוע, מלא בירוק ובכחול. כרי דשא, פרות לרוב, פרחי צבעוני וגבינות חאודה. לצד הרוגע הזה יש את אמסטרדם הסוערת ורוטרדם הנועזת, ערים ימי ביניימיות קטנטנות ואווירה אמיתית של חופש.

מחפשים טיסה זולה לאמסטרדם? היכנסו ל-smartair

Amsterdam from above - Iamsterdam (צילום: mako)
ישן וצעיר באריזה אחת. אמסטרדם | צילום: mako
שפה: ההולנדית בלתי ניתנת להגייה, והעובדה ש-17 מיליון תושבי הולנד מצליחים לדבר אותה בלי בעיה היא פלא. בנימה רצינית יותר, ההולנדית קרובה לאנגלית באוצר המילים שלה ולגרמנית בדקדוק. ההגייה שלה מלאה בחי"תים ובתנועות לא מוכרות. אף אות לא נהגית כפי שהיא נהגית באנגלית ולעתים נדמה כאילו ההולנדים יורקים את מילותיהם החוצה. האות J, למשל, מבוטאת כ-Y. השילוב CH והאות G מבוטאות כאות כ' לא דגושה, האות V מבוטאת כאות פ' רפה, ועוד כהנה וכהנה. חודה מורחן לכולכם, ובדאנקנט.

מטבע: אירו

שעון: ישראל +1

ויזה: אין צורך בוויזה לבעלי דרכון ישראלי. שגרירות ישראל בהולנד יושבת בהאג. Buitenhof 47. טל' +31-70-376-0500

מזג אוויר: ממאי עד אוגוסט מזג האוויר משתפר, אף על פי שגשם עשוי לרדת גם ביולי. בין נובמבר למרץ שורר חורף אמיתי, כולל גשמים, שלגים ורוחות לא סימפטיות. יחד עם זאת, ימים קרים אך מלאי שמש נפוצים גם בפברואר-מרץ, ואם נפלתם על מזג אוויר כזה מובטח לכם טיול מרענן בעיר כמעט ריקה מתיירים.

תחבורה: אפשר לטייל בין אזוריה השונים של הולנד ברכות ובאוטובוסים (שירות יעיל ודייקני, וזול יחסית לעומת שאר אירופה). אפשר גם לתכנן מסלול בדרך המים. שכירת רכב היא אופציה טובה, היות וביעדים רבים אין מה לעשות יותר מיום אחד והניידות משתלמת. יש השוכרים קרוואן ומטיילים – יש לא מעט חניונים שמיועדים לקרוואנים ולקמפינג. 

אין תמונה
לא להגזים. סמים באמסטרדם
בטיחות: האווירה החופשית באמסטרדם עלולה לעלות לתיירים לראש, וזו הסכנה העיקרית. שימו לב – אסור לקנות סמים ברחוב, רק בקופי שופס. אסור להסתובב עם יותר מחמישה גרם מריחואנה. מסוכן להסתבך עם סוחרי הסמים והזונות המסתובבים ברחוב, ומסוכן ולא כדאי לעשן יותר מדי או לצרוך חומרים חזקים מדי. בסופו של דבר באתם ליהנות, לא למצוא את עצמכם יושבים מחוקים על ספסל בעיניים עצומות ומתפללים שהבלגאן בראש יחלוף.

חשמל: 220 וולט, כמו בארץ. שקעים של שני פינים עגולים.

נימוסים והליכות: ההולנדים נעימי הליכות וסובלניים בדרך כלל. רצוי לא לאחר לפגישה שקבעתם עם מקומי – הם דייקניים למדי.

מה לראות, איפה לאכול ולאן לצאת? היכנסו למדריך השלם לאמסטרדם >>