View this post on Instagram

A post shared by The Mouselets (@themouselets)

מי שמתכנן לבקר בפארק השעשועים של דיסני לוקח בחשבון שפרטיות של 100 אחוז לעולם אינה מובטחת. בכל רחבי הפארקים יש אלפי מצלמות, אפילו באזורים החשוכים ביותר של האטרקציות, כדי להבטיח שהאורחים תמיד יהיו בטוחים ולוודא שהם לא עושים שום דבר כדי לפגוע בעצמם, באטרקציות או באורחים אחרים. למעשה, האורחים מצולמים מרגע הכניסה עוד לפני שהם חוצים את השער הראשי לפארק.

אבל בעוד שהפארקים הם מרחבים ציבוריים, אורחים רבים שלנים במלונות ובריזורטים של דיסני כדי ליהנות מהאטרקציות במשך מספר ימים, מצפים לפרטיות מוחלטת בתוך החדרים היקרים – אבל זה ממש לא מה שקורה. משפיענית רשת שמזדהה בשם themouselets@ חשפה מדוע דיסני מבצעת "בדיקות חדרים" יומיות בכל חדר באתרי הנופש שלה, גם כשהאורחים תולים את שלט "נא לא להפריע".

בתור מעריצה מושבעת של פארקי השעשועים ובתי המלון של דיסני, המשפיענית מתארחת כמה פעמים בשנה במתחמים הללו, אך לדבריה בעקבות החלטה חדשה התנאים של האורחים השתנו כעת באופן דרמטי: "אם אתם מתארחים בריזורט של דיסני, חבר צוות בוודאות ייכנס לחדר שלכם בכל יום לבצע סריקה מהירה, בדרך כלל באמצע היום", מתחילה themouselets@, את ההסבר. "הם עושים את זה בין היתר כדי לוודא שלא קורה שום דבר שיכול לסכן את האורחים".

מלון דיסנילנד אורלנד פלורידה ארצות הברית (צילום: White Cat Photo, shutterstock)
האורחים בבתי המלון מצפים לפרטיות מרבית. מלון בדיסנילנד אורלנדו, פלורידה | צילום: White Cat Photo, shutterstock

לפי המשפיענית, הסיבה שהנושא הפך לוויראלי היא בעיקר כי "יש אורחים שלא מרגישים בנוח עם העובדה שעובדים נכנסים לחדר כשהם לא שם גם אם הם תלו שלט כדי שלא יפריעו להם. אני למשל עבדתי בחדר והייתי בפגישה במחשב ומישהו דפק בדלת ולא הבנתי מה קורה. באירוע אחר הייתי במקלחת אחרי ששחיתי בבריכה ואפילו לא שמעתי אותם דופקים בדלת".

המשפיענית ממשיכה ואומרת כי הורים רבים חוששים שהבדיקות האלו במהלך היום יפריעו לשינת הצהריים של הילדים. "לזה יש פתרון. פשוט תיגשו לדלפק הקבלה ותבקשו מהם לא לעשות את הבדיקה שלהם בשעות מסוימות. למצבים האחרים שבהם אין ילדים שמעורבים ואתם פשוט בחדר, לזה אין פתרון והבדיקות יקרו. אבל אל תשכחו שהצוותים עושים את זה בשביל הביטחון שלכם. הצוותים לא פותחים מגירות, לא מחפשים במזוודות או בודקים את החפצים שלכם. אבל זה באמת לא ביג דיל ושוב, זה לגמרי בשבילכם".

גם מבחינת בלוג הטיולים Touring Plans Blog, הבדיקות האלה אולי מפתיעות אבל הן לא אמורות להפחיד את האורחים. "בדיקות חדרים הן בדרך כלל לא עניין גדול – איש צוות דופק על הדלת שלך, אתה פותח את הדלת, הוא עושה סיבוב בחדר שלך (לפעמים גם מרוקן את האשפה שלך, אבל לא תמיד), ואז הוא יוצא".

View this post on Instagram

A post shared by Taylor Bailey || Diserella Travel Agent (@diserella_agent_taylor)

למרות הניסיונות להרגיע את האורחים, רבים מהמגיבים דווקא חושבים שמדובר בבדיקות פולשניות, במיוחד כשלא נותנים התרעה מראש. "אוקיי, אם הייתי במקלחת וחבר צוות אקראי היה מגיע לחדר שלי הייתי כועסת! זה לא בסדר. לחלק מהמקלחות יש דלתות זכוכית שקופה", כתבה אחת. גולשת אחרת בשם קרלה כתבה: "זה כן עניין גדול, זו פלישה למרחב האישי. אין לי בעיה שיעשו בדיקות בתיקים ושיפקחו על המצלמות, אבל שלא יכנסו לחדר. לא נישן בבתי המלון של דיסני בזמן הקרוב. טובת הילדים שלי חשובה יותר".

מצד שני היו גם אחרים שדווקא הצדיקו את הכניסה לחדרים ותמכו בבדיקות בחדרים: "כמי שעבדה בתעשיית האירוח אני יכולה לומר שמה שדיסני עושים הוא דבר נהדר. זה נועד למנוע תקריות של סחר בבני אדם או בתעשיית המין מכיוון שרובם מתרחשים בסביבה של בתי מלון", כתבה הגולשת מארי.