בשבוע שעבר פרסמנו כתבה על יעדים חמים בפברואר (עם לפחות 20 מעלות) שניתן להגיע אליהם בטיסה ישירה מהארץ. בכתבה לא היתה אף נציגה מאירופה, הסיבה: כמעט כל היעדים האירופים היו מתחת ל-20 מעלות בעונה הזו, וביעדים שמזג האוויר ביבשת היה נעים, לא היו טיסות ישירות בימים אלה.

יחד עם זאת, עיר אחת כמעט הצליחה להיכנס לרשימה וכעת הגיעה הזמן לעשות לה את הכבוד הראוי - ליסבון. השבוע למשל, ישנן 4 טיסות ישירות של אל על לעיר ומזג האוויר בה נע בין 18 ל-21 מעלות עם גשם לסירוגין.

> המדריך המלא למטייל בליסבון

אך לצד כל הנתונים הטכניים הללו, שווה לפרגן לבירת פורטוגל בעיקר בגלל שהיא פשוט עיר מדהימה ביופייה. היא אמנם בנויה על שלל גבעות, כך שהשיטוט בה הוא לא פשוט, בטח שלא עם עגלות תינוק, אך העובדה הזו גם גורמת לכך שבכל פינה יש תצפית מרהיבה לחלק אחר שלה.

הצגת פוסט זה באינסטגרם

‏‎פוסט משותף על ידי ‏‎mako‎‏ (@‏‎mako.il‎‏)‎‏

ההליכה ברחובות עצמם, למרות העליות, היא נעימה, הבתים צבועים בשלל צבעים שמחים, יש לא מעט טירות ומצודות שפזורות ברחבי העיר, יש בה חיי לילה ואם אתם מחפשים מקום להתהלך בו בלי מאמץ, תמיד אפשר להגיע לטיילת שנמצאת על קו החוף, כשבאזור נמצאת גם מצודת בלם (Belem) המפורסמת. במרחק 30 דקות נסיעה ממרכז העיר ניתן גם לחוף היפה של Costa da Caparica.

ואם זה לא מספיק, לאחרונה ליסבון סומנה כאחד היעדים הכי זולים לחופשה במערב אירופה. העיר ניצחה במדדים שונים כמו מחיר הבירה, כשחצי ליטר עולה בה בסך הכל 7 שקלים. בנוסף, ארוחה של שלוש מנות לשני אנשים במסעדה טובה תעלה בממוצע רק 190 שקלים. גם הלינה בעיר לא יקרה והשכרת דירה באייר בי אנד בי יכולה לעלות החל מ-120 שקלים ללילה.