רון צפריר עובד כדייל אל על בחמש השנים האחרונות, בהן הוא מטייל לא מעט בעולם. בכל יעד חדש שבו הוא נוחת, הדבר הראשון שרון עושה הוא לאתר את נקודת התצפית היפה ביותר בעיר ובאמצעותה ליהנות מהנוף האורבני. ביקשנו ממנו להמליץ על כמה מנקודות התצפית האהובות עליו מסביב לעולם:

ליסבון

ליסבון מאופיינת בהרבה נקודות תצפית. בפורטוגזית הן נקראות Miraduro. אני ממליץ פשוט לכתוב זאת בגוגל מפות ותקבלו תוצאות של כמעט כל הנקודות התצפית שיש בעיר. שימו לב שהעיר היא הררית כך ששיטוט בה יכלול המון עליות וירידות, מומלץ לנעול נעליים נוחות לשם כך.

התצפית הכי טובה בעיני בליסבון היא Miraduro Das Portas Do Sol. באזור התצפית יסתובבו ביניכם נגני רחוב, תוכלו לעבור בדוכני מעצבים ותחוו אווירה אותנטית במיוחד כי התצפית נמצאת בעיר העתיקה של ליסבון, מה שמוסיף לחוויה.

ליסבון

> 24 היעדים המומלצים לבקר בהם בשנת 2024


בודפשט

התצפית המושלמת בעיני שמאפשרת באמת לראות את בודפשט ואת נהר הדנובה מלמעלה, היא מתוך אתר היסטורי מרהיב, מצודת דייגים או בשמה הרשמי Fisherman’s Bastion - באסטיון הדייגים. ניתן לעלות אל המצודה בתשלום סמלי של 2.5 אירו לאדם. מלבד התצפית המרשימה תוכלו ליהנות משופינג קליל בחנויות המזכרות השונות וממגוון מסעדות במורד הרחוב.

בודפשט

פריז

כל מי שמגיע לפריז רוצה דבר ראשון לראות את מגדל אייפל האייקוני, אחרי עשרות הפעמים שצפינו בו בסרטים ובסדרות. אספתי 3 נקודות תצפית מושלמות לצפייה וצילום של מגדל אייפל: פשוט תרשמו בגוגל מפות Tour Eiffel Gardens ,Port Debilly ו-Esplanade Joseph Wresinski. אלו נקודות תצפית שניתן גם ליהנות בהן מפיקניק טוב על הדשא עם בקבוק יין או הליכה רגלית לאורך הנהר, תוך צפייה במגדל שיותר ויותר חלקים ממנו נחשפים ככל שאתם מתקרבים אליו.

פריז

ניו יורק

SUMMIT היא נקודת התצפית הכי טובה של ניו יורק לדעתי. מהתצפית ניתן לראות ב-360 מעלות את מנהטן. התקרה כולה עשויה מראות וסביב, 360 מעלות, יש חלונות. זה מראה מרהיב שנותן תחושה שמנהטן מקיפה אותך מכל כיוון. התצפית משלבת מסלול של תחנות המציע פעילויות שמוסיפות לחוויה, בנוסף למרפסת חיצונית ואפילו מסעדה. כל החוויה הזו מתאימה גם לילדים ומומלץ ללכת בשקיעה. עדיף להזמין כרטיסים מראש.

The Edge היא עוד נקודת תצפית מרהיבה עם רצפה שקופה המעניקה תחושה כאילו אתם הולכים באוויר.

ניו יורק