במסגרת תחרות "תמונת השנה" הנערכת ב-Mako בימים אלו ותיסגר ביום האחרון של 2014, ביקשנו מכם לשלוח לנו את התמונה הכי יפה שצילמתם השנה. מאות גולשים נענו לאתגר והעלו תמונות יפהפיות ומרגשות לעמוד הפייסבוק של mako

קצת לפני שנבחר את האחד שיזכה בחופשה זוגית מפנקת בורנה, מתנת ישראייר, הנה כמה מהתמונות היפות שעלו והסיפורים שעומדים מאחוריהן. 

פושקר, הודו (צילום: אבישי צרפתי)
פושקר, הודו | צילום: אבישי צרפתי

"במהלך חגי תשרי של 2014, כחלק מטיול תרמילאים שנמשך כחודש, הגענו לסוכנות הנסיעות בפושקר, הודו, על מנת לתכנן את המשך הטיול שלנו", מספר אבישי צרפתי. "כשיצאנו מהסוכנות נתקלנו במחזה יפיפה: סוס וציפור מציגים ידידות מופלאה, רגע קסום שבו נראית ידידותם של שני בעלי חיים שונים כל כך אל מול הבדידות והניכור של הבטון הקר עליו הם עומדים".

"נחיתה רכה" שמורת עגורים, אגמון החולה (צילום: משה פורט)
שמורת העגורים, אגמון החולה | צילום: משה פורט

"אחד התחביבים הכי גדולים שלי זה צילום", משתף ד"ר משה פורט, רופא אף אוזן גרון, "התמזל מזלי ואני גם טיס פרטי, כך שאני מצלם המון מהגובה. לעמק החולה הגעתי לפנות בוקר במטרה לצלם את העגורים, וכמובן שהגעתי בתקופת הנדידה. ישנו פרויקט בינלאומי שממומן על ידי תקציב של האו"ם ומטרתו להאכיל את העגורים. למעשה, בכל יום יש שעות מסוימות בהן יש האכלה של העגורים ולכן נמשכים למקום צלמים רבים, במיוחד בשעות הזריחה והשקיעה כאשר יש תאורה טבעית שעוזרת ליצור תמונות אומנותיות. הצלמים עולים על עגלת מסתור אשר נגררת על ידי טרקטור האכלה, העגלה מתמזגת עם הסביבה ואנחנו יכולים לצלם את העגורים ממרחק מטרים ספורים, ומקבלים את התמונות הטובות ביותר. בתמונה הזו תפסתי את העגור במהלך נחיתה, מחזה מרהיב".

טולום, מקסיקו, טל צימרמן (צילום: טל צימרמן)
טולום, מקסיקו | צילום: טל צימרמן

"התמונה צולמה בטולום, מקסיקו", מספרת טל צימרמן על התמונה שלה, "נסעתי לשם בקיץ עם חברות, זה היה הביקור השני שלי שם, ואחרי שהראשון השאיר אצלי זכרונות לא טובים, הפעם החוויה היתה מעולה. היה מזג אוויר מדהים, נחשפתי לחופים קסומים, שתינו הרבה קוקטיילים מקסיקנים, שיחקנו כדור-עף בחוף עם חבר'ה ישראלים והקמנו נבחרת נגד מטיילים גרמנים. היה קסום ומדהים בדיוק כמו שזה נראה בתמונה".

אגם בוהין, סלובניה (צילום: בני שוורץ)
אגם בוהין, סלובניה | צילום: בני שוורץ

"כשהייתי בסלובניה, התארחתי בצימר ליד אגם יפיפה", מספר בני שוורץ, "באחד הבקרים יצאנו לטיול של כמה קילומטרים מסביב לאגם, הכל היה מאד קסום, שלו ושקט, ואני צילמתי את הנוף ואת הפרחים. פתאום קלטתי את הבן אדם שאתם רואים בתמונה שט לו במים בשלווה וברוגע. דרך התמונה ניתן לראות כמה שהוא נהנה מהחוויה. חשבתי לעצמי איך הייתי שמח להיות בגיל שלו במקום כזה. זאת נראית לי אחלה דרך להעביר את הפנסיה".

רוצים לראות את כל התמונות המדהימות שהעלו הגולשים ולשתף אותנו בחוויה שלכם? היכנסו לעמוד הפייסבוק של mako, העלו את התמונה שלכם ואולי תזכו בחבילה זוגית, הכוללת טיסה לורנה ולינה במלון חמישה כוכבים. 

 * בכפוף לתקנון