ההצהרה של דובר צה"ל, שבעקבותיה הגיעו חידוד הנחיות של פיקוד העורף שאוסר על התקהלות של מעל 1,000 איש, תפסה את הישראלים לא מוכנים. רבים מהם כבר החלו את חופשת הפסח שלהם, היות ובתי הספר כבר יצאו לחופשה, וכעת נדרשים ככל הנראה לחשב מסלול מחדש. 

דובר רשת: "בהתאם להנחיית מערכת הביטחון, החל משעה 07:30 בבוקר המרחב האווירי של מדינת ישראל נפתח ונתב"ג חוזר לפעול. לוח הטיסות מנתב"ג צפוי להשתנות. ציבור הנוסעים מתבקש להתעדכן מול חברות התעופה ובאתר רשות שדות התעופה לגבי מועדי הטיסות החדשים טרם הגעתו לשדה התעופה. שדות התעופה הפנים ארציים יפתחו במהלך היום. נמשיך לעדכן בהתאם להתפתחויות". היום היו אמורים לעבור בנתב"ג כ-52 אלף נוסעים, שיא חדש מזה חצי שנה, אך בעקבות המצב הספר ירד לכ-35 אלף.

בתוך כך, מטוס של חברת פליי דובאי שהמריא מהאמירויות לכיוון תל אביב הסתובב באוויר וחזר לדובאי. קבוצת לופטהנזה ביטלה את הטיסות שלה שהיו אמורות לטוס לישראל הלילה. גם חברות כמו וויז אייר ואייר אירופה הודיעו על ביטול הטיסות לישראל ביממה הקרובה בלבד. 

בנוסף, טיסות אל על LY082 ו-LY088 מתאילנד חוזרות על עקבותיהן וינחתו בבנגקוק עקב סגירת המרחב האווירי מעל ירדן. בעקבות המצב הביטחוני, אל על מאפשרת ללקוחותיה מדיניות שינויים וביטולים מקלה. דוברות אל על: "לאור סגירת המרחב האווירי מעל ישראל, חלק מטיסות אל על מבוטלות. כלל השינויים בטיסות מפורטים בטבלה המצורפת. עדכונים שוטפים יעלו באתר אל על וברשתות החברתיות, ולקוחות שטיסתם תבוטל יעודכנו בחלופה לכשיתאפשר. נזכיר כי חברת אל על עומדת בקשר עם כוחות הביטחון ועם רשות שדות התעופה, ותפעל על פי ההנחיות שיינתנו לה".

חברת ארקיע הודיעה בנוסף הלילה, כי לאור סגירת המרחב האווירי יערכו שינויים בלוח טיסות הבוקר של החברה:

* טיסה 611 לסיישל תמריא בשעה 07:30
* טיסת רודוס 073/4 תצא במועד בשעה 08:00
* טיסה 771 לגנובל תמריא בשעה 09:00
* טיסה 211/2 ל/מ אתונה נדחית למועד מאוחר יותר
* טיסה 338 ממילנו נידחית למועד מאוחר יותר
* טיסה 779/780 ל/מ ג'נבה נדחית למועד מאוחר יותר

טיסות הפנים ארציות למחר מבוטלות. פרטים נוספים ועדכון לוח הטיסות הבאות יימסרו בהמשך ובהתאם להתפתחויות.

הודעה מטעם ישראייר: "אנו מבקשים לעדכנכם כי לאור המצב הבטחוני וסגירת המרחב האוירי, אנו נאלצים לבצע שינויים בלו"ז בטיסות יום ראשון 14.4.24. כל טיסות הפנים ארציות מתל אביב לאילת ומאילת לתל אביב מבוטלות. חלק מטיסות ישראייר הבינלאומיות- נכון לרגע זה נדחות. הודעות תישלחנה לנוסעים הרלוונטיים.

"יש לציין כי אנו פועלים עפ"י הנחיות רשות שדות התעופה ופיקוד העורף וממליצים לכם להתעדכן באתר האינטרנט של ישראייר באתר פיקוד העורף וכן באמצעי התקשורת".

הודעה מטעם חברות אייר פראנס ו-KLM: לאור המצב הביטחוני השורר בישראל ביממה האחרונה נאלצת הקבוצה לבטל את טיסותיה כדלהלן: טיסות אייר פראנס ביום ראשון ה 14.4 וביום שני ה 15.4 לישראל וממנה מבוטלות, טיסות KLM ביום ראשון ה 14.4 לישראל וממנה מבוטלות. הקבוצה מאפשרת מדיניות שינויים וגמישות ליוצאים מהארץ עד ה22.4 בהתאם לתנאים המפורסמים.


בעקבות ההנחיות, איגוד ערים כינרת הודיע ש"בהמשך להנחיות פיקוד העורף, בשל המצב הביטחוני, החל מערב שבת, 13 באפריל 2024, ועד להודעה חדשה - יסגרו כל חניוני וחופי איגוד ערים כינרת. השוהים בחופים בשעה זו מתבקשים להתפנות עד לשעות הבוקר, למען ביטחונם". נכון לעכשיו, מעבר לאיגוד ערים כנרת, מסתמן שגם חופי הים התיכון יישארו סגורים.

עדכון דוברות רט"ג: בהמשך להערכת המצב והנחיית משטרת ישראל האתרים הבאים יהיו סגורים היום למבקרים: שמורת הטבע עין גדי, הגן הלאומי מצדה, הגן הלאומי תל ערד.