בתום פרויקט שיקום ופיתוח של חוף דוגה בכינרת, בהשקעה של 30 מיליון שקלים במימון משרדי התיירות, האוצר, הפנים ואיגוד ערים כינרת, נחנך השבוע חוף דוגה הינו החוף הראשון שתוכנן ובוצע בתכנית תמ"א 13/13/א' לחופי איגוד ערים כינרת, שמטרתה פיתוח תיירותי והנגשת החופים לציבור, תוך שמירה על ערכי הטבע, הסביבה והמורשת. התכנית הכללית כוללת 15 מחופי איגוד ערים כינרת וקטעים של שביל "סובב כינרת".

>> אלה החופי הכי טובים בכנרת

>> האטרקציות ששווה להכיר מסביב לכנרת

חוף דוגה, ממוקם בצפון-מזרח הכינרת ומשתרע על שטח של כ-100 דונם. לאחר השדרוג החוף מציע אפשרויות קמפינג מגוונות: קמפינג ללינת שטח בסיסית בשטח הפתוח, חניון לילה משולב לכ-40 אוהלים במתחמים מוסדרים, אוהלים משודרגים וממוזגים, חניון לילה לכ-37 קרוואנים כולל חיבורי חשמל, מים וביוב לכל קרוואן ועוד.

חוף דוגה (צילום: אבי אריש)
צילום: אבי אריש
חוף דוגה (צילום: אבי אריש)
צילום: אבי אריש

בנוסף, הוכשרו אזורים להקמת אוהלי קבוצות של כ-12 יחידות אירוח קלות. כמו כן, הוקם מבנה מסעדה חדש ומרווח לישיבה מקורה, חנות נוחות ומזנון. בחוף אף נבנתה מזרקת מים צבעונית הפועלת בשעות הערב. 

חוף דוגה (צילום: JINIFIX)
צילום: JINIFIX

חוף דוגה (צילום: JINIFIX)
צילום: JINIFIX

הכניסה לחופי איגוד ערים כינרת חינם, החניה בחניוני הרכב בתשלום. בחוף דוגה שטחי קמפינג בסיסי פתוחים ללא תשלום ושירותים נוספים בתשלום.

אמיר הלוי, מנכ"ל משרד התיירות אמר בטקס חנוכת החוף, כי במשרד התיירות נערכים להשקעה מאסיבית, בפעולת מיתוג לאזור הגליל, על פי אסטרטגיה תיירותית המתוכננת לשנים הבאות, כאשר המטרה הינה לחבר את החוזקה של התיירות הצליינית עם פעילות רחבה באזור.

חוף דוגה (צילום: JINIFIX)
חנוכת חוף דוגה המשודרג. מימין: עידן גרינבאום יו"ר איגוד ערים כינרת, אמיר הלוי מנכ"ל משרד התיירות, חיים רוקח ראש מועצה אזורית גולן | צילום: JINIFIX

"גייסנו באגף התקציבים באוצר, סכום משמעותי, כך שיהיה תעדוף לצפון בשנה הבאה", אומר הלוי. "אנו רואים לנגד עיננו את קהל היעד. חוף דוגה נותן מענה ל- 1,600 תיירים שיכולים לבלות בו, כמו בחמישה בתי מלון וזו תוספת אדירה לאזור הכינרת, אותו נשווק תיירותית גם בעונת החורף, כדי להביא לכאן תיירים מאירופה שהחורף הישראלי הוא קיץ במושגים שלהם".