לפני שלושה חודשים השמיים מעלינו היו סגורים כמעט לחלוטין, והתיירים הישראליים התפללו לקצת חופש וייחלו שמדינות ירוקות יסכימו לקבל אותם, למרות שהם מגיעים ממדינה אדומה. לא עבר זמן רב מאז שזה קרה, וכעת מתחילים להישמע קולות צורמים ביותר.

יוון הייתה המדינה הראשונה לקבל את התיירים הישראלים, בכפוף לבדיקת קורונה קודם הטיסה. אך לאחר שהתיירים הישראלים מילאו באלפיהם כל פינה באתונה או סלוניקי כדי להתאוורר מסגר הקורונה ההדוק בארץ, החלו גם התלונות.

לטענת תיירים ישראלים שטיילו באתונה, כמה נהגי מוניות דרשו מהם לשלם מחירים גבוהים במיוחד על נסיעות משדה התעופה למלונות או בתוך העיר רק בגלל שהם ישראלים.

"במקום 25 יורו הנהגת לקחה מאתנו 50 יורו! היא הייתה עצבנית כל הנסיעה וטענה שהישראלים עשירים ושיש לנו כסף ואין לנו על מה להתלונן ושזה התעריף שהיא לוקחת", סיפר יוני, תייר ישראלי שהוא וחברתו סבלו יחס משפיל ונאלצו לשלם מחיר מופקע, "זה היה הזוי. באותם רגעים רצינו לקחת מטוס ולחזור לארץ. ברחנו מהקורונה כדי להשתחרר מכל הלחצים בארץ ופתאום, מעבר להפקעת המחיר, נהגת מונית באתונה מדברת בצורה גסה ומשפילה רק בגלל שאנחנו ישראלים".

יוני ובת זוגו הם לא היחידים שנתקלו בתופעה, "זו הייתה נסיעה בתוך העיר והנהגת הזו גבתה מאתנו 45 יורו במקום 20. שאלנו למה, אז היא אמרה שממשלת יוון ממנת הגעת ישראלים ליוון ושאנחנו מלאים בכסף ואין לנו בעיה לשלם את המחיר", סיפרו בני זוג ממרכז הארץ על החוויה הלא נעימה שעברו, "הם לא היו מעזים להפקיע מחירים במוניות למקומיים. מנצלים את זה שאין לנו הרבה ברירות ושלא נתווכח איתם כי זו לא המדינה שלנו".

ר', תושב רחובות מספר שעבר חוויה דומה של הפקעת מחיר בתוך אתונה כאשר שילם על נסיעה שאמורה לעלות כ-20 יורו, 60 יורו. "הם חושבים שאם באנו בקורונה ליוון אנחנו מיליונרים ונהגי המוניות עוקצים חופשי. הפיצו שמועות שממשלת יוון מסבסדים את החופשה של הישראלים אז הם דופקים לנו מחירים גבוהים", זועם ר', "שמעתי מהרבה ישראלים שנתקלים בהם באתונה שנהגי מוניות מפקיעים מחירים. לי זה קרה פעמיים. זה מבאס".

תיירים ישראלים עמם שוחחנו המליצו על נסיעה באוטובוס ציבורי משדה התעופה למלונות במרכז העיר במחיר של שישה יורו בלבד. "הכי טוב לנסוע בתחבורה ציבורית. המחירים זולים ואין הפקעות של מחירים. המחיר שווה לכולם. הנהגים היוונים ירדו מהפסים. חושבים שאם באנו ליוון אנחנו מפוצצים בכסף ואז עוקצים אותנו בעשרות יורו", ציין תייר ישראלי.