מורן שטרית, ישראלית המתגוררת עם בעלה שי ביוסטון חסכה במשך חודשים ארוכים סכום של 12,300 דולר שאותו הרוויחה מעסקי הקייטרינג שלה. "יש לי עסק מצליח מאוד של קייטרינג ואני מבשלת לאנשים. עבודה קשה מאוד אז חסכתי את הכסף הזה לחופשה בארץ", סיפרה שטרית ל-mako.

לפני כשלושה חודשים שטרית ובני משפחתה הגיעו לביקור מולדת בארץ. "באנו לבקר בני משפחה וחברים אחרי שהיינו תקופה ארוכה בסגר", שחזרה שטרית. "יש לי משפחה גדולה בארץ ונהנינו מאוד".

בשבוע שעבר שטרית ובעלה שכרו סוויטה במלון דניאל בהרצליה למשך שבוע ימים ולאחר מכן הם היו אמורים לטוס בחזרה עם ילדיהם לארה"ב. "רצינו להישאר קרוב אל המשפחה  אז מלון דניאל התאים לנו מבחינת המיקום", ציינה שטרית.

לדבריה, עמוק בתוך המזוודה שלה בסוויטה היא החביאה מעטפה עם 12,300 דולר במזומן למקרה שהיא ובעלה יצטרכו לשלם עבור המלון ועל הוצאות נוספות בארץ עבורם ועבור ילדיהם. "זה כסף שתכננתי כדי לשלם על הוצאות שיהיו לי ולבעלי ולילדים בארץ למקרה חירום שנצטרך", הסבירה שטרית. "כל יום בדקתי שהמעטפה והכסף יחד עם הדרכונים בתוך המזוודה".

לטענתה, ביום שלישי האחרון, כאשר בדקה שוב האם המעטפה עם המזומנים נמצאת במזוודה היא נחרדה לגלות שמישהו גנב אותה. "הייתי בהלם. גנבו את המעטפה עם כל הכסף אבל את הדרכונים שלנו השאירו", סיפרה שטרית. "זה כסף שעבדתי עליו קשה מאוד במשך כמה חודשים ומישהו מהמלון גנב לי אותו".

מורן שטרית (צילום: באדיבות המצולמת)
מורן שטרית | צילום: באדיבות המצולמת

שטרית ניגשה לקצין הביטחון ולמנהלת המלון כדי שיבדקו מי נכנס לחדרם אבל לתדהמתה נאמר לה שאין מצלמות אבטחה המכסות את המסדרונות בכניסה לחדרים ואין להם מושג מי גנב לה את הכסף. "עובדי המלון היו כל כך אדישים. במקום לברר עם העובדים במלון מי נכנס לחדר שלנו, חדרניות, עובדי ניקיון או כאלה שיש להם אולי מפתח לכל החדרים, פשוט התנהגו אליי בחוסר אכפתיות וזלזול", טענה שטרית. "המינימום הוא שיפתחו בחקירה פנימית ויתשאלו עובדים, חדרניות וינסו לסייע לי לאתר את הכסף שנגנב, לא עשו כלום. אמרו לי להגיש תלונה במשטרה".

שטרית הגישה תלונה בתחנת המשטרה גלילות-ירקון, על גניבת הכסף מהסוויטה במלון. המשטרה' כך נודע ל-mako' פתחה בחקירת התלונה בניסיון לברר מי גנב לה את הכסף. "זה לא הגיוני שבמלון כזה שטוען שהוא יוקרתי לא יהיו מצלמות אבטחה בקומות, במסדרונות, בכניסה לחדרים. זו ממש הפקרות", הוסיפה שטרית. "ואם חס וחלילה יקרה אירוע חריג במלון איך ידעו שהוא יתרחש און ליין. חובתו של המלון לדאוג לביטחון אורחיו ורכושו. אני לא מתכוונת לעבור על כך לסדר היום".

שטרית ציינה כי במידה והכסף לא יימצא היא מתכוונת להגיש תביעה נגד המלון על גניבת הכסף ועוגמת הנפש שנגרמה לה ולבעלה. "כל החופשה שלי נהרסה בגלל גניבת הכסף", אמרה שטרית בכאב. "עובדי המלון הבכירים לא גילו שום רגישות למקרה לא ניסו לעזור בכלום וזה מה שעצוב".

מלון דניאל (צילום: באדיבות המצולמת)
מלון דניאל. למצולמים אין קשר לכתבה | צילום: באדיבות המצולמת

ממלון דניאל נמסר: "מרגע פנייתה של האורחת, העניין טופל באופן אישי על ידי הנהלת המלון וברגישות הנדרשת, כמקובל כמקרים אלו וע"פ הנהלים הנהוגים בענף. מאחר ומדובר באירוע עם חשד לפלילים, הומלץ לאורחת לפנות למשטרה בהקדם האפשרי להמשך חקירה וטיפול. נציין כי המידע הרלוונטי מנוטר באמצעים אלקטרונים שונים, הנהלת המלון העבירה את כל הנדרש למשטרה ותמשיך לשתף פעולה ככל שתידרש".