תל אביב (צילום: Victoria German, GettyImages IL)
ברור שאנחנו יודעים ליהנות. "האח הצעיר" תל אביב | צילום: Victoria German, GettyImages IL

מליוני מבקרים בכל שנה מודעים לכך שתל אביב נחשבת לאחת מהערים עם חיי הלילה והתרבות העשירים ביותר. כעת, אתר האינטרנט של מדריך הטיולים הפופולרי "לונלי פלאנט", הפך את מה שחשבו רבים לרשמי ודירג את תל-אביב בתוך רשימת 10 הערים המובילות בחיי הלילה בשתי קטגוריות מרכזיות: רשימת "ערי המסיבות" ו"רשימת ערי הנהנתנות".

"אם ירושלים נחשבת לעיר הבירה ההיסטורית הקלאסית של ישראל, הרי שתל-אביב נחשבת ל'אח הצעיר' חובב הנהנתנות והיא העיר ה'קולית' ביותר במדינה", נכתב במדריך הטיולים.

בלונלי פלאנט מציינים כי אומנם תל אביב מכונה "המיאמי של המזרח התיכון" אך לא ניתן למצוא בה כוכבים גדולים כמו הזמר והמפיק המוזיקלי שון פאף דאדי. "אולם, כולם מבלים בחופיה הנהדרים של העיר", נכתב במדריך.

לצד תל אביב: לונדון וברלין

הלונלי פלאנט המשיך ותיאר את המקומיים של תל אביב כאנשים חובבי תרבות, בעלי סטייל ו"רעב" לאומנות איכותית, אופנה ומועדוני לילה. "תל אביב חגגה את יום ההולדת ה-100 שלה ב-2009 במופעי תרבות ואומנות יצירתיים, אך אל תדאגו אם פספסתם את החגיגה, כי בקרוב יהיו חגיגות נוספות".

ברשימת הערים הנהנתניות ניתן למצוא לצד תל-אביב ערים אירופיות מובילות כגון לונדון, ברלין, איביזה וכן בירת ההימורים האמריקנית לאס-וגאס, תוך שבמדריך הטיולים מציינים כי אם ירושלים נחשבת לעיר ההיסטורית הקלאסית של ישראל, הרי שתל-אביב נחשבת ל"אח הצעיר" המחפש ריגושים ונהנתנות.

באשר לרשימת ערי המסיבות הטובות בעולם, בלונלי פלאנט נכתב: "כמו בכל עיר השוכנת לחופי הים התיכון, בירת ה'כיף' של ישראל מתנהלת עד השעות הקטנות של הלילה. הברים האינסופיים, הפאבים וכוסות הקוקטלים מתחילות להתמלא רק בחצות".

>> בפריז: חוק חדש שאוסר על שיזוף טופלס