בזמן שכמות החולים בארץ ממשיכה לעלות, עוד ועוד מלוניות קורונה, שנמצאות באחריות של פיקוד העורף, ממשיכות לקבל חולים לשהייה ארוכה, אך מסתבר שלא כולן ערוכות לקלוט את האורחים בתנאים סבירים.

"הביאו אותנו למלון הקורונה "שערי ירושלים" באמבולנס וגילינו מקום מימי אנו באנו" אומר ניסים, חולה קורונה מאומת בן 26 מהרצליה, שהגיע למלון יחד עם זוגתו, אשר גם נמצאה חיובית וחולה בקורונה. "כשהגענו לחדר, חשכו עיני, בחדר שלנו היו מגבות על הרצפה, סדינים עם סימנים של איפור, כתמים דביקים על הרצפה, נייר טואלט שאני לא יודע ממתי, אני מפחד לגעת בסדינים. אני יודע בוודאות שאף אחד לא ניקה לפני. גם אם אחלים מהקורונה אולי אתפוס פה משהו אחר, התנאים פה מתחת לכל ביקורת. מחוץ לחדר בפרוזדור יש שברים של זכוכית שהתנפצה, לכלוך וזוהמה ברמה יוצאת דופן, זה באמת נראה כמו פוגרום".

לפי דברי רותם, זוגתו: "זה לא נראה לי כמו תנאים להחלמה, זה נראה לי כמו ביזיון ומאותו רגע אני מנסה לצאת מכאן, אני פשוט רק בוכה, כשסיימתי לבכות התקשרתי לקופת החולים שלי והתחננתי שיוציאו אותנו מכאן, אבל הם אמרו  לי שהם  לא יכולים וכשביקשתי לחזור לבית שלי אמרו שיתנו לי תשובה תוך יומיים, אני פשוט רוצה להחלים ולנוח".

מלונית קורונה (צילום: ניסים)
צילום: ניסים
מלונית קורונה (צילום: ניסים)
צילום: ניסים
מלונית קורונה (צילום: ניסים)
צילום: ניסים
מלונית קורונה (צילום: ניסים)
צילום: ניסים

הכול התחיל ביום כיפור האחרון כאשר שני בני הזוג הרגישו חולשה.  "לפני הסגר נסעתי להורים שלי", אומרת רותם בת 25  מהרצליה. "בכיפור התחלתי להרגיש לא כל כך טוב. אחרי שהבנתי שגם בן זוגי לא מרגיש טוב, החלטנו שכדאי למהר ולעשות בדיקת קורונה. בהתחלה הרגשתי תסמינים קלים, מעין שפעת קלה וחולשה. ניסים אמר לי בשיחה שגם הוא לא מרגיש טוב, חלש, איבד את חוש הטעם. עד עכשיו קראנו ושמענו על כל התופעות ולכן הבנו שכדאי לשלול קורונה אבל לא ידענו שאנחנו חולים. הבדיקה יצאה חיובית ושאלו את ניסים אם הוא רוצה לעבור להיות במלונית. אני הבנתי באותם רגעים שכדאי לי למהר ולצאת מבית הורי. אחותי עם מחלת מעיים ואבא שלי עם סכרת ורק רציתי לנסוע כדי לא להדביק חלילה אף אחד. עשיתי בדיקה בלוד ונסעתי להרצליה להיות עם ניסים".

שני בני הזוג אומרים טוענים כי הם בריאים בדרך כלל. "אין לנו סכרת, אנחנו לא מעשנים ואין לנו מושג איפה נדבקנו. אנחנו זוג צעיר, בכושר, בלי שום בעיות רפואיות ברקע. אף אחד לא התקשר אלינו אחרי הבדיקה שיצאנו חיובים שאנחנו צריכים להיכנס לבידוד. אנחנו התקשרנו  למשרד הבריאות ואמרנו שאנחנו חיוביים. המצב שלנו  מוגדר קל. אנחנו עם סחרחורות, חוסר חוש טעם וריח, כאבים, חולשה, תשושים. אנחנו מאוכזבים שלא דואגים לנו, קופות חולים ופיקוד העורף זורקים אחריות אחד על השני ומצפים שנתמודד, אנחנו רוצים לצאת מכאן".

"בקומה שלנו במלון יש לא מעט בני נוער שהם צועקים כל היום, טורקים דלתות, שמים מוזיקה חזקה במסדרונות, מבריחים פה אלכוהול, ילדים מסתובבים עם קוק"", אומרת רותם, וניסים מוסיף: "זה מרגיש כמו טיול שנתי. יש כאן ילדים בני 15, 16 שמבריחים אלכוהול בבקבוקי נביעות כאילו זה מים ומשתכרים כל הלילה ועושים פה טרור. אנחנו בסך הכול רוצים לחזור הביתה בשלום ולנוח".

מדובר צה"ל נמסר: "מלונית 'שערי ירושלים' ככל המלוניות המאכלסות חולי קורונה, הינה מתקן הבראה הבא לתת מענה חלופי לאשפוז. זוג האורחים הגיע לשהייה במלון אתמול בשעות אחר הצהריים, ומרגע קבלת התלונה על לכלוך בחדר הזוג הועבר במיידי.

החדר הנראה בתמונות המצורפות הינו חדר שהוסב לחדר כביסה לצורך רווחת האורחים ובשל הנהגות בלתי ראויה של מספר אורחים הוא נראה כך, החדר מנוקה מידי לילה ע"י צוות המלון על מנת להמנע מחשיפה לחולים. על מנת ליצור אווירה נעימה עבור כלל אורחי המלון צוות האבטחה מבצע בידוק בכניסה למלון ומונע כניסת אלכוהול, נשק, סמים ורמקולים למיניהם ובמקרים בהם מתקיימות מסיבות אשר עוברות על החוק מוזמנת משטרה.

צוות המלון וצוותי פיקוד העורף עושים ככל שביכולתם לסייע ולהנעים את שהות המחלימים במלון ולשפר את רווחתם".