לאחר טקס חגיגי שנערך היום בנתב"ג, הטיסה המסחרית הראשונה מישראל לבחריין (15:30), עם חברת התעופה הלאומית של בחריין גאלף אייר (Gulf Air), יצאה לדרך. הכניסה של ישראלים למדינה מגיעה לאחר החתימה על הסכמי אברהם באוגוסט 2020, בהם גם חתמנו על הסכם שלום עם איחוד האמירויות. "אחת המטרות המרכזיות בבחריין זה לחשוף אותה לישראלים", הסביר גורם ישראלי. "אם זה הצליח בדובאי אין ספק שעם עבודה קשה זה יצליח גם בבחריין".

>>בדרך לבחריין? אל תפספסו את המקומות האלה

בשני נמלי התעופה התקיימו טקסים לציון הטיסות ההיסטוריות. לפני ההמראה מנמל התעופה הבינלאומי של בחריין חגג צוות שדה התעופה את טיסת הבכורה בשער, וכן נערך טקס עם הגעתו לנתב"ג בתל אביב, שם התקבל המטוס בהצדעה קלאסית של סילוני מים והנוסעים התקבלו בברכה על ידי רשויות התעופה, התקשורת וטל תעופה, סוכן המכירות הכללי של גאלף אייר בתל אביב.

טיסה ראשונה לבחריין
טיסה ראשונה לבחריין

במהלך אירוע הנחיתה בנתב"ג אמר ממלא מקום מנכ"ל גאלף אייר, קפטין ואליד אל-עלאווי: "היום אנחנו עושים היסטוריה על ידי חיבור ממלכת בחריין ומדינת ישראל בטיסות מסחריות סדירות. אנו מזמינים את ידידינו בישראל לטוס עם גאלף אייר, לבקר בבחריין ולטוס גם ליעדים מעבר לבחריין ברשת המורחבת שלנו. הטיסות הדו שבועיות הן רק ההתחלה ואנו נעריך מעת לעת את הביצועים המסחריים לשדרוג התדירות במידת האפשר וככל שנדרש". הוא הוסיף: "אני מודה לכל הרשויות כאן בישראל על שסייעו לטיסת הבכורה הזו ככל האפשר ועל כל הסיוע שניתן לנו כדי לחגוג את הטיסה המיוחדת הזו".

טיסה ראשונה לבחריין (צילום: אפרת נומברג יונגר)
צילום: אפרת נומברג יונגר

גאלף אייר תפעיל שתי טיסות שבועיות בימים שני וחמישי. משך הטיסה - כשעתיים. מחיר טיסה יחל מ-199 דולר כולל כבודה ארוחה ושירות מלא בשתי המחלקות עסקים ותיירים. משך הטיסה כשעתיים וחצי. בנוסף, טיסות המשך ליעדים כמו בנגקוק והמלדיביים יחלו ב-399 דולר.

טיסה ראשונה לבחריין (צילום: אפרת נומברג יונגר)
צילום: אפרת נומברג יונגר


כחלק ממאמצי ההשקה אחת הדרישות שהיוו קושי בתהליך הנפקת הוויזה לכניסת ישראלים לבחריין היה דרישת המדינה להציג תדפיס תנועות בחשבון בנק מ- 3 החודשים שקדמו לנסיעה. דרישה זו נבעה מדרישה זהה של ישראל כלפי תושבי בחריין הרוצים לבקר בישראל.

לפני כחודש הודיעה ממשלת בחריין על הסרת דרישה זו בתקווה להקל על כניסת ישראלים למדינה ובצפייה לעליה בביקוש לטיסות לבחריין בזמן הקרוב.

עלות הנפקת הוויזה 9 דינר שזה 80 שקלים, אזרחים ישראלים שרוצים לטוס לבחריין יוכלו להגיש בקשה לאשרה אלקטרונית בקישור https://www.evisa.gov.bh/ ותוך 24 שעות היא תשלח למייל המזמין.

בחריין הינה מדינה ירוקה, מחוסנים ומחלימים אינם נדרשים בבידוד ביעד ואין צורך בבידוד בחזרה לישראל.