אישתו של ראש הממשלה, גילת בנט, וילדיו, המריאו לחופשה משפחתית בחו"ל של מספר ימים. הנסיעה עוררה סערה לאחר שראש הממשלה אמר רק לפני מספר ימים שכל מי שלא צריך לטוס לחו"ל בתקופה הקרובה - שלא יעשה זאת. על פי הדיווחים למרות זאת, ולמרות ניסיונות להניע אותה מהמלך, גילת והילדים החליטו לנסוע בטענה ש"החופשה תוכננה מבעוד מועד".

גילת בנט והילדים היו אמורים תחילה לטוס למאוריציוס, אך זו הוגדרה כמדינה אדומה שניתן לטוס אליה רק באישור מיוחד ומי שחוזר ממנה (גם מחוסנים) מחויב בבידוד של שבעה ימים לפחות. בעקבות כך, היעד שונה כמובן.

מקורבים לראש הממשלה מציינים שלא ניתן לפרסם את היעד החדש אליו טסה המשפחה בגלל סידורי האבטחה המלווים את המשפחה מעבר לים. כן ניתן לומר שהיעד החדש שנבחר הינו מפנק לא פחות ממאוריציוס ומצב התחלואה בו בשבוע האחרון עמד על ממוצע של כ-100 חולים ביום.

ההחלטה, כאמור, לא השאירה את את הציבור ואף את חברי הכנסת מתוך הממשלה אדישים. השרה לשוויון חברתי, מירב כהן מסיעת יש עתיד, התייחסה ב"חדשות הבוקר" לנסיעתם של גילת והילדים: "לגבי הנראות, אני גוזרת על עצמי שלא רק שאנחנו לא טסים, אלא אפילו לא נלך לאירועי הפסטיגל או לאירועים המוניים כמסר לציבור. זה הזמן לשמור על זהירות, ומעבר לזה אני לא נכנסת לעניינים המשפחתיים שלהם".

גם סוכני הנסיעות שנפגעו בעקבות ההנחיות החדשות, לא אהבו את המהלך בלשון המעטה. "אני מברך את ראש הממשלה שהבין שהפאניקה שיצר בתחילת השבוע בקרב הציבור היתה שגויה ולכן החליט שמשפחתו וילדיו יטוסו לחופשה", אמר זיו רוזן, מנכל קבוצת גוליבר. "אני קורא לציבור הישראלי לנהוג בהתאם ולהזמין את החופשה המהנה שלו, אחרי שנתיים בהם היה קשה מאוד לצאת מהארץ ולבלות. הכל כמובן תחת שמירה על ההנחיות ומגבלות הקורונה. אני אומר לכם, גם מניסיון אישי, חווית החופשה לא נפגעת. אפשר לחזור, לטייל וליהנות."