זוג בחוף הים (צילום: אימג'בנק / Thinkstock)
סו, דו יו קאם היר אלוט? | צילום: אימג'בנק / Thinkstock
לא רק לבני נוער: בקיץ הקרוב עומד להיפתח מחנה לימוד אנגלית בלונדון, המיועד דווקא לבגירים בני 18 ומעלה. מאחורי היוזמה עומדת חברת סאמרס, העוסקת שנים במחנות קיץ וסאמר סקול בחו"ל. "הרבה מאוד הורים ששולחים את הילדים שלהם למחנות לימוד אנגלית בחופש הגדול פנו אלינו, וסיפרו לנו שהם מתבאסים שרק הילדים נוסעים", מספר אליוסף בוכניק, מבעלי החברה. "הרמנו את הכפפה, והחלטנו לעשות את זה".

פיילוט בודד של מחנה כזה, בו חבורה של ישראלים בגירים שוברים את השיניים בלונדון, כבר יצא לפני כשלוש שנים, אבל הוא לא היה מוצלח במיוחד. את הקורס החדש, שיושק באוגוסט הקרוב, פותח בוכניק עם שינויים ועדכונים. "לישראלים לא התאימה מסגרת גמישה מדי, הם היו צריכים תכנית מוגדרת לכל יום", הוא מספר. "הקורס החדש שאנחנו מציעים יציע ביקור באתרים תיירותיים, סיורים והרצאות, ואת לימודי האנגלית כערך מוסף".

מרב הנרשמים: בני זוג בני 40

הסטודנטים המבוגרים יצטרפו לשלוש קבוצות של לימוד אנגלית לפי רמות בבית ספר מקומי לשפות, בו לומדים תלמידים מעל גיל 18 מכל העולם. "מבחינת לימודי האנגלית, התכנית היא כמו של הילדים: טסים לשבועיים, ולומדים 15 שעות שבועיות: חמישה ימים בשבוע, 3 שעות בכל יום". להבדיל מקייטנות האנגלית של הצעירים, בזו של המבוגרים צפויה מן הסתם להירשם פחות פעילות הורמונלית - ויותר תכנים מעשירים: "בשאר הזמן יוכלו המשתתפים לשמוע הרצאות על תזונה, להשתתף בסדנאות פילאטיס או לצאת לסיורים בסביבה".

הקבוצה, שנמצאת עדיין בהליכי הרשמה ומחכה להתמלא, תהיה אינטימית למדי ולא תמנה יותר מ-14 איש במחזור. בוכניק מבטיח שאם תהיה התפלגות גילאית משמעותית, תיתכן אפילו חלוקה לבתי מלון שונים. "בינתיים נרשמו בעיקר בני זוג בגילאי ה-40, שמחפשים להוסיף לחופשה שלהם עוד עניין והעשרה. המטרה היא שייצרו קשרים וחברויות. הכי חשוב לנו שאנשים ירגישו בנוח", הוא אומר.

>> כמה עולה חופשה במלון בו מופיע אייל גולן