נותר פחות משבוע עד החתימה על הסכם השלום עם איחוד האמירויות, שצפוי להתקיים ביום שלישי (15.9) בוושינגטון, ונראה שההכנות וההסכמים בין שתי המדינות מתחילים לעלות מדרגה, בעיקר בכל מה שקשור לשיתופי פעולה תיירותיים ופתיחת השמיים בין שתי המדינות.

בתוך כך, לפני מספר ימים יצאה מהארץ משלחת אנשי עסקים ישראלית לדובאי במטוס פרטי, על מנת לסגור את כל ההסכמים עם הרשתות המובילות וחברות התעופה, כדי לקדם את קשרי התיירות ואת הטיסה הישירה מישראל לדובאי.

במשלחת הישראלית היו נציגים כמו טלי יטיב, מנכ"לית ובעלים של חברת ספיריט הפקות עולם, איש העסקים שלומי פוגל ומחברת דובר טאור דובאי שבבעלותו. בין הרשתות איתם נסגרו חוזים לשיתוף פעולה ניתן למצוא רשתות בתי מלון כמו הרניקה שבבעלותה מלונות הילטון ומריוט, כמו כן גם עם רשת פור סיזנס, וואן אנד אונלי, בולגרי, ארמני וריץ׳ קרלטון.

מלון בולגרי (צילום: צילום עצמי)
מלון בולגרי בדובאי | צילום: צילום עצמי

בנוסף, נחתמו חוזי בלעדיות עם שתי חברות התיירות המובילות והגדולות בדובאי. אחת מהן הינה קבוצת ״שארף״ שבבעלותם ספינות ובתי וחברת Destination Arabia, המתמחה בהפקת אירועים מיוחדים ויוקרתיים.

"כבר כמה חודשים שאנחנו עובדים על הפרויקט הזה", אומרת טלי יטיב. "לדובאי פוטנציאל רב עבור הקהל הישראלי שכן כל הרשתות הטובות והמפוארות בעולם נמצאות כאן יחד עם חופים מדהימים ודיונות אינסופיות".

מלון בולגרי (צילום: צילום עצמי)
קו הרקיע של דובאי אתמול | צילום: צילום עצמי

כמו כן, אתמול פורסם שבאיחוד האמירויות הורו להקצות בכל בתי המלון שבתחומי עיר בירתה, אבו-דאבי, פינה ייעודית לאוכל כשר.

ההוראה, אשר הועברה להנהלות בתי המלון בעיר, יצאה בדיוק בזמן סיור אליו הוזמנו בכירי חברות בינלאומיות המתמחות בתיירות לשומרי כשרות, כחלק מהמאמצים והנכונות ליצירת דרך משותפת ומתוך האמונה שלהם בתיירות הישראלית והיהודית הבינלאומית.

מנחם כהן, מבעלי חברת התיירות הבינלאומית Kosher Luxury Travel, אשר נמצא בימים אלו באמירויות מספר כי: "מיד לאחר החגים ובהתאם להסדרת הטיסות בין המדינות יוצעו לתייר הישראלי מגוון רחב של חוויות תיירות ונופש". לדבריו עדיין מוקדם לקבוע את מחירן הסופי בשל מיסי נמל ומחירי טיסות שטרם נקבעו, אך להערכתו חופשה 3 לילות תחל מ-700 דולר ומעלה, בהתאם לדירוג המלון.

דובאי (צילום: GagliardiPhotography שאטרסטוק)
בכל בית מלון יהיה אוכל כשר | צילום: GagliardiPhotography שאטרסטוק

גם בחברת התעופה ישראייר שכבר הגישה בקשה בתחילת חודש ספטמבר להיות מוביל נקוב בטיסות לדובאי, ממתינים להסכם החתימה בשבוע הבא על מנת להתחיל לשווק טיסות וחבילות נופש לדובאי. 

לטענת החברה, מחיר כרטיס טיסה יחל ב-299 דולר ומחיר חבילה במלון 5 כוכבים ל-4 לילות יעלה החל מ-650 דולר לאדם. הטיסות יופעלו כאמור על בסיס יומי במטוסי איירבס 320 של החברה.

לדברי גיל סתיו, סמנכ"ל שיווק והמכירות של ישראייר: "מטוסי החברה וטייסיה אשר פעלו לאורך כל תקופת המשבר כשירים לטוס במיידי. אנו כבר זמן מה בקשר עם בתי המלון המובילים לשיווק חבילות אטרקטיביות. דובאי הנו יעד קלאסי לקהל הישראלי בתקופת החורף ואנו צופים ביקושים רבים"

מטוס ישראייר לאמירויות (הדמיה:  יח"צ)
מטוס ישראייר לאמירויות | הדמיה: יח"צ

היום (ה'), הודיעה החברה שתפעיל גם קו טיסה במחירים דומים לאבו-דאבי, שתיקח כ-3 שעות וחצי. לכבוד האירוע חשפה ישראייר את העיצוב המתוכנן לאחד ממטוסיה, הכולל עיטור של קו הרקיע של אבו דאבי לצד דגלי ישראל והאמירויות ובשילוב המילים שלום, עתיד שותפות, וכבר בשבוע הבא המטוס המעוצב יצא לטיסות ליעדי החברה ברחבי אירופה.