מאות ישראליים תקועים כרגע ברחבי טורקיה, בעיקר באיסטנבול, מבלי יכולת לחזור לארץ לאחר שממשלת ישראל החליטה על סגירה הרמטית של נתב"ג לכל המראה או נחיתה של מטוסים.

רוב מי שנמצא בטורקיה הם צעירים שנותרו כמעט ללא כסף והם חשים חסרי אונים ואבודים מאחר ולא נמצא פתרון להחזרתם לארץ. "אני מורה מחליפה והוצאתי פה לא מעט כסף. כשרציתי לחזור לארץ הייתי צריכה לעשות בדיקת קורונה 72 שעות לפני הטיסה וזה היה בלתי אפשרי", סיפרה לירן ל-mako. "הטיסה האחרונה של חברה מקומית כבר יצאה ולא ברור מתי יחודשו הטיסות הבאות. גם אם אקנה כרטיס, אני צריכה לעשות בדיקה מראש, אבל אם בסוף הטיסה תתבטל אפסיד את כל הכסף שנשאר לי. אני גם ככה במינוס מטורף וכול יום עלולים לחסום לי את כרטיס האשראי".

לדבריה, עשרות ישראלים שנתקעו באיסטנבול נמצאים מצב דומה לשלה. "אם תהיה טיסה, ולא בטוח שתהיה, המחיר המחיר צפוי להיות מאוד גבוה", ציינה לירן. "פנינו למשרד החוץ ולכל מיני גורמים אבל אין להם איך לעזור לנו. זה הזוי. אם נתקע פה שבועות לא יהיה לנו כסף לקנות כרטיסים לחזור לארץ".

בין אלה שנתקעו באיסטנבול יש גם כמה ישראלים שעברו השתלת שיער והיו אמורים לחזור השבוע לישראל בטיסה שבוטלה. דוד כץ, צעיר ישראלי שנתקע באיסטנבול, סיפר על התחושות:  "יש פה גם אנשים שעברו השתלת שיער וזוגות עם ילדים וכאלה שיש להם ילדים בבית. אני מבקש שתעזרו לנו לצאת מפה. כמעט ולא נשאר פה כסף לאנשים".

גם רן, ישראלי נוסף, סיפר על המצב הקשה אליו נקלעו המטיילים באיסטנבול: "אין לנו כסף לשכור מטוס פרטי כדי לחזור לארץ. אנחנו צריכים לשלם על בדיקות קורונה שלא ברור מתי נצטרך לעשות, על ביטוח רפואי, בית מלון ואוכל. עוד כמה ימים אני אהיה ברחוב. אין לי יותר כסף לשלם על בית המלון".