פוסט ממומן בפייסבוק שעלה כבר ביום שישי האחרון קורא לכל מי שמעוניין לרכוש מזוודה שלא נאספה בנתב"ג במחיר של 10 שקלים וחצי. "נמל התעופה בן גוריון בישראל תחילת המכירות ב-2023! מפנה בדחיפות את מחסן שדה התעופה ומוכר את כל המזוודות שנותרו ללא השגחה במשך יותר מ-6 חודשים", נכתב בפוסט. "על פי הכללים יש להיפטר מהם, אך אנו מארגנים אירוע צדקה ומציעים אותם ב-10.5 שקלים בלבד".

מדובר כמובן בפוסט מזויף ומכירה כזו לא מתקיימת. גם בבירור מול רשות שדות התעופה נאמר לנו שמדובר בפייק ושהפוסט דווח ואמור לרדת בהקדם.

מבדיקה, נראה שכאשר נכנסים לתוך הפוסט מגיעים לעמוד מזויף של נתב"ג. לאחר מכן צריך לענות על מספר שאלות שבסופם מופיעה תמונה בה נכתב שיש לשלם על המזוודה והמשלוח, באשראי בלבד, וישנו מקום להשאיר את פרטי האשראי. בשאלות ותשובות באתר נכתב שהמזוודה צפויה להגיע תוך 5 ימי עסקים ושאין עוד אותיות נסתרות בקנייה.

מזוודות בנתב"ג (צילום: צילום מסך)
צילום: צילום מסך
מזוודות בנתב"ג (צילום: צילום מסך)
צילום: צילום מסך
מזוודות בנתב"ג (צילום: צילום מסך)
צילום: צילום מסך

זו לא הפעם הראשונה בה יש הונאה של 10.5 שקלים. לפני כחצי שנה פוסט בפייסבוק הזמין אתכם ללחוץ על לינק כדי להזמין כרטיס נסיעות לשנה שלמה ברכבת ישראל במחיר המצחיק.

יש לשים לב שמסביב לעולם ישנם אירועים של מכירות פומביות של מזוודות אבודות שלא נאספו מנמל התעופה. במכירות אלה קונים את המזוודה, לרוב כולל תכולתה, והם נעשים במקומות מורשים או אתרי אינטרנט מפוקחים. כך למשל מגיעות בכל שבוע מזוודות לבית המכירות Greasby's Auctioneers בלונדון. יש גם אתר אינטרנרט אמריקאי שמוכר תכולת מזוודות שלא נאספו אחרי 90 יום, כשהציוד שנאסף מהמזוודות האבודות מחולק למחלקות שונות של ביגוד, חשמל ועוד.