זה קרה לפני כמה חודשים בבית מלון באילת שמארח בעיקר משפחות. עובד בבית המלון, שסרק את החדר לאחר צ'ק אאוט של משפחה מצפון הארץ, גילה שתמונה שהייתה תלויה על הקיר נעלמה ובנוסף אליה נעלמו גם מצעים ומגבות. העובד הגיע במהירות לקבלה ומסר את הפרטים לאחראי המשמרת.

>>לעוד עדכונים היכנסו לעמוד הפייסבוק של mako חופש

אחראי המשמרת פנה לאב המשפחה, שעדיין היה בקבלה, והסביר לו שיש בעיה ושכמה פריטים נעלמו מהחדרים בהם שהתה המשפחה. הוא ביקש ממנו לגשת הצידה ולסגור את העניין מבלי לערב את המשטרה. אב המשפחה ניסה בתחילה להכחיש את העניין, אבל כעבור כמה דקות הוא פתח את הטרולי הקטן של אחד מילדיו, בו היו גלילי נייר טואלט, בקבוקוני שמפו וסבון, מראה ותמונה, שהוסתרו מתחת לערימת בגדים וכמה מגבות. ממזוודה אחרת הוציא אב המשפחה מצעים שנגנבו מהחדר, כוסות, צלחות וסכו"ם שקיבלו במסגרת שירות חדרים ולא הוחזרו.

ואולי האירוויזיון ייערך באילת?
נזקים של מיליוני שקלים בשנה | צילום: Moshe Shai/FLASH90, חדשות

"אני עובד 15 שנה בתחום המלונאות וזו הפעם הראשונה שממש הופתעתי ממה שהאורחים גנבו מהחדר", סיפר רונן, מנהל המשמרת בבית המלון. "יכולנו להגיש תלונה במשטרה אבל התיק היה נסגר כי היה פה נזק של 2,000 שקל. סגרנו את הדברים בשקט".

"בעלי המלונות מפחדים מנזק תדמיתי"

לפני כחודשיים, במלון בוטיק במרכז הארץ, זוג שהתארח לשני לילות הכניס לתוך המזוודה את מנורת הלילה ושלל מגבות איכותיות. "השניים עשו את דרכם הביתה וכאשר החדרנית באה לנקות את החדר, היא גילתה שחסרה מנורת לילה, קערת פירות וכמה מגבות רחצה", סיפר קצין ביטחון במלון. "התקשרתי לבעל ואמרתי לו שכדאי שישלם עבור הציוד שנגנב בטרם נגיש תלונה במשטרה. הבעל נכנס ללחץ, עשה פרסה, חזר למלון והחזיר את הציוד שנגנב תוך כדי שהוא מתנצל ומספר שאשתו ארזה את הדברים מבלי שראה".

>> אלה הדברים שבתי המלון שמחים שאתם גונבים

בנוסף למקרים אלה, כמה בעלי צימרים בדרום סיפרו כיצד גנבו להם כיסאות, שולחן קטן מהסלון, ניסו לעקור אסלות וכדורי סנוקר. מפקד תחנת משטרה בדרום הארץ גילה לנו כי מידי שנה הוא מקבל דיווחים על מאות גניבות של דברים מבתי מלון וצימרים, אבל הבעלים לא מגישים תלונות במשטרה.

"הם מעדיפים לסגור הכול עם האורחים ולא להגיש תלונות במשטרה כדי שזה יפגע להם במוניטין", הסביר המפקד. "הם חוששים שכאשר יגישו תלונות על גניבות מהמלון הדברים ייחשפו בבתי משפט ובכלי התקשורת וייגרם להם נזק תדמיתי".

ההערכות בענף מדברות על נזק של מיליוני שקלים שנגרמים לבעלי צימרים ובתי המלון מגניבות של ציוד. אז מה הישראלים הכי אוהבים לגנוב? אלה עשרת הפריטים המבוקשים:

  1. מצעים.
  2. מגבות. בעיקר נגנבות מבריכות בתי המלון.
  3. חלוקי רחצה.
  4. בקבוקוני שמפו, סבונים וגלילי נייר טואלט.
  5. מראות.
  6. תמונות.
  7. כיסאות, שולחנות ועציצים (קקטוסים מצימרים).
  8. סכו"ם, צלחות וכוסות.
  9. מנורות לילה.
  10. קולבים ווילונות.