החופש הגדול הגיע ואיתו לצערנו, גם הסיפורים על הישראלים שעושים נזק. זה בדיוק מה שקרה היום כששלושה בחורים צעירים בני 18, שהתארחו בדירת הנופש סיטי סוויטס באילת, השאירו אחריהם כאוס לאחר שעשו צ'ק אאוט.

>>לעוד עדכונים היכנסו לעמוד הפייסבוק של mako חופש

"שווי הנזק מסתכם באלפי שקלים", מספרת ל- mako ורה ויינברג, מחברת בוקינג טורס, ספק התיירות אשר מנהלת את דירת הנופש. "הם השאירו כלים שבורים, ריהוט עם שריטות - שידת טלוויזיה, ספה ומיטה. אני לא יודעת איך הם הצליחו לעשות זאת, אולי על ידי מפתחות, דברים חדים או ברגים. נהיה חייבים להחליף הכול".

ורה, שגילתה על המצב של יחידת הנופש שלה רק לפני כמה שעות, נשמעת מבוהלת ולא מצליחה להבין איך הצליחו האורחים לגרום למצב כזה בשלושה ימים. היא מקווה שיהיה אפשר להוציא את הכתמים מהספות ומבטיחה שמעכשיו יהיה ציפוי חדש לכל הרהיטים נגד שריטות והריסות. היא מאמינה שבגלל העלות הזולה, 100 שקלים לאדם ללילה, האורחים מרשים לעצמם לזלזל בדירה. בחורף הם בעיקר מקבלים ומארחים תיירים מחו"ל אך בקיץ יש בעיקר משפחות וצעירים מישראל.

חוף באילת (צילום: Sergei25, Shutterstock)
הקיץ הגיע לאילת ואיתו המוני התיירים. אילוסטרציה | צילום: Sergei25, Shutterstock

"חשוב לי לומר שלא כל הישראלים ככה אבל הצעירים, בגילאים 18-22, הם קהל נוראי", טוענת ורה. "זו לא פעם ראשונה שהורסים ומשחיתים, אבל היום המנקה של המתחם כבר התעצבן וצילם. אני לא מצפה שינקו אחריהם, אבל יש דברים שלא עושים. אותי לא חינכו להכניס מגבות בתוך האסלה למשל. הייתי מאוד שמחה אילו יכולתי לעורר מודעות. אנחנו נשמח לארח ישראלים וצעירים גם בהמשך, אבל צריך לדעת איך להתנהג".

נציגי חברת בוקינג טורס ניסתה מספר פעמים לדבר עם הצעירים לאחר שעזבו אך ללא הצלחה. "אחרי שכל הזמן התקשרתי איתם בווטסאפ ובטלפון פתאום הם נעלמו", אומרת ויינברג.