המונים טיילו בחג הפסח והתופעה של הישראלי המכוער חזרה. עשרות צעירים ששהו בחוף כורסי בכנרת תקפו חמישה שוטרי יס"מ שהגיעו למקום ביום רביעי בלילה ועשו בהם לינץ', בעקבות דיווח על ניסיון אונס של צעירה. שוטרים שהגיעו למקום לאתר את החשוד הוקפו על ידי עשרות צעירים שיכורים שהחלו ליידות לעברם אבנים ולזרוק עליהם בקבוקים. הצעירים ניסו לפתוח את דלת הניידת ולמשוך את אחד השוטרים החוצה.

"אנחנו המון שנים במשטרה ודבר כזה לא קרה לנו. הם הקיפו את הניידת ותקפו אותנו. עשו בנו לינץ'", תיאר אחד השוטרים ל-mako. שוטרי היס"מ הוותיקים שהופתעו מרמת האלימות, הזעיקו למקום תגבורת של שוטרים נוספים לסייע להם להשתלט על הצעירים האלימים ולעצור אותם.

השוטרים הצליחו תוך שימוש בגז פלפל ובכוח סביר, לעצור שמונה צעירים בגילאי 17-19 מכל רחבי הארץ שהיו מעורבים באלימות ואחד מהם בניסיון אונס. "כשהגענו למקום ראינו עשרות צעירים ללא ההורים מגיל 13 והלאה, שיכורים, שמשתוללים ופוגעים בנו", ציינו השוטרים, "איפה ההשגחה של ההורים שלהם? בחיים לא נתקלנו באלימות כזו".

הצעירים הובאו בפני שופט להארכת מעצר ושוחררו בתנאים מגבילים בגלל גילם הצעיר, ונאסר עליהם להתקרב לחופי הכנרת עד לסיום החקירה.

במשטרה רואים בחומרה רבה את המקרה והצהירו כי יפעלו בנחישות כנגד כל גילוי של מעשי בריונות ואלימות.