רשת מלונות פתאל, חתמה על הסכם רכישת הבניין ההיסטורי "מלון פלטין" - מלון היוקרה הראשון של תל אביב, הממוקם בפינת הרחובות אחד העם ונחלת בנימין. המלון, שוכן במבנה היסטורי משנת 1926, ועם השנים הפך לבניין משרדים ייפתח מחדש בייעודו המקורי בסוף שנת 2022. היקף השיפוץ לפתיחתו נעמב בכ-150 מיליון שקלים.

>>לעוד עדכונים היכנסו לעמוד הפייסבוק של mako חופש 

על פי הרשת, המלון היוקרתי יכלול כ-85 חדרים, וישתרע על פני 4000 מ"ר, במבנה ייחודי לשימור. המלון ייקרא "מלון פלטין", וישמור על ההיסטוריה ועל ייחודיות המבנה. במלון, אשר מתוכנן על ידי האדריכל יואב מסר ועל ידי אדריכל השימור אייל זיו, תפעל גם מסעדת גורמה וגלריות המביטות אל חלל המסעדה, לובי כניסה מפואר, בריכה בחצר עם שטחי פנאי ושיזוף, ספא, חדר כושר וטרקלין עסקים. 

בעבר, מלון פלטין נחשב למלון המרכזי, החדשני והמפואר ביותר בתל אביב והיה הבניין הגבוה בעיר עם ארבע קומות. היה זה גם הבניין הראשון בעיר שהותקנה בו רצפת עץ ועמדה לרשות האורחים והמבקרים אחת המעליות הראשונות בעיר.

מלון פלטין
מלון פלטין אז והיום
מלון פלטין
צילום: עזרא לוי

בעת המרד הערבי הגדול נפגעו קשות עסקי המלונאות, והמלון נסגר בשנת 1938 והוסב לבניין משרדים. בשנת 1942 חזר המבנה למלא את התפקיד שיועד לו ושימש כבית הארחה לחיילי בעלות הברית. עם הקמת המדינה ועזיבת הבריטים את הארץ, המלון הוסב לבניין משרדים. בתחילת שנות ה- 90 המבנה עבר שיפוץ מקיף ותוספת קומה חמישית לבניין על ידי משרד האדריכלים קיסלוב קיי. בשנים האחרונות הבניין היה מאויש בעיקר על ידי חברות שעיסוקן בשוק ההון.

מלון חדש בירושלים

לפני כשבוע הוכרז שמלון שני של רשת מלונות רימונים יפתח במתחם 'מלון שני' הוותיק בירושלים הנמצא במרכזה של העיר, והוא ישנה את שמו ל'רימונים סיטי סנטר ירושלים'.

'מלון שני' כולל כיום 50 חדרים הפרושים על פני 4 קומות, ובמסגרת המעבר למותג רשת מלונות רימונים, משקיעה פורת ניהול מלונות כ-11 מיליון שקלים בתהליך שיפוץ משמעותי הכולל בניית 2 קומות נוספות ובהן 50 חדרים נוספים, שיפוץ ובניית אולמות כנסים ושיפוץ החדרים הקיימים. תהליך הצפוי להסתיים באמצע חודש מרץ. 

רימונים
צילום: אלי בליח