חשד בדנמרק: בדובאי זייפו בדיקות קורונה של נוסעים שטסו מהאמירות בחזרה למדינתם.

על פי דיווחים בתקשורת, בדנמרק החליטו לעצור היום מיידית את כל הטיסות שמגיעות מדובאי למדינה למשך חמישה ימים. הסיבה לעצירה הינו חשד לכך שבדובאי זייפו או מסרו תוצאות בדיקת קורונה לא מהימנות עבור נוסעים שביקשו זאת לפני החזרה מדינתם. הדרישה בדנמרק מחייבת הצגת בדיקת קורונה שלילית שנעשתה עד 24 שעות לפני העלייה למטוס.

בינתיים לא ידועים פרטים נוספים, ובדנמרק ממשיכים לבדוק האם התופעה הייתה רחבה או נקודתית. הדבר היחיד שנמסר ממשרד התחבורה המקומי הוא שהם קיבלו מידע מדוייק על כך, מבלי לפרט עוד דברים. תוצאות הבדיקה שיעשו שם יכולות מאוד לעניין גם את הרשויות בארץ, מכיוון שהחל מהיום בלילה ישראלים שיחזרו מדובאי ייאלצו להציג בדיקת קורונה שלילית שנעשתה עד 72 שעות לפני העלייה למטוס, ולאחר הנחיה בארץ יועברו למלוניות או לבידוד ביתי. 

נכון להיום, מצב התחלואה בדובאי ממשיך לעלות ולאחרונה אף הודיעו באמירות שהם עוצרים את כל ההופעות והאירועים ההמוניים. יחד עם זאת, לא מעט תיירים, בעיקר מרוסיה ואנגליה, ממשיכים להגיע למקום מכיוון שמרבית האטרקציות פתוחות וניתן לנהל במקום שיגרה יחסית.

ישראלית שנמצאת בדובאי בחודשיים האחרונים אמרה בראיון ל-mako, שהאמירות המבוקשת פועלת כמעט כרגיל אך שכולם מקפידים על ההנחיות הקפדניות במקום.