עיריית אשדוד והחברה לתיירות אשדוד הודיעו כי קיבלו את כל ההיתרים הנדרשים לבנות פארק שעשועים והרפתקאות, ובזמן הקרוב יתפרסם מכרז להקמתו. מדובר במיזם רחב היקף, הכולל מתחם בן 40 דונם, שיכיל פארק מים מתקדם, פארק אקסטרים, מתחם קרטינג ומיני לונה פארק. עלות ההקמה המשוערת עומדת על 60-70 מיליון שקלים.

כאמור, בפארק המים צפויים להיות מגוון אטרקציות מים, בהן בריכת גלים, 3 מגדלי מגלשות – אקסטרים, רגילה ומשפחתית, נהר גועש, ועוד. לציד יוקם מתקן אתגרי - מבנה ענק בן מספר קומות של מתקנים מאתגרים בדרגות קושי משתנות.

בנוסף, יוקם מתחם קרטינג עם מסלולים ברמה גבוהה ומיני לונה פארק ענק עם מתקנים המתאימים לילדים קטנים. בצמוד לקומפלקס יוקם, על ידי העירייה, מגרש חניה בן 500 מקומות חניה. הוא ממוקם בסמוך לשפך נחל לכיש, בצמוד לטיילת נחל לכיש.

פארק מים באשדוד (הדמיה: סטודיו אריסטו)
הדמיה: סטודיו אריסטו
פארק מים באשדוד (הדמיה: סטודיו אריסטו)
הדמיה: סטודיו אריסטו

היעד לסיום הפרויקט הוא 3 שנים. במקביל, יפונה פארק האתגרים הנוכחי, ובמסגרת הסכמי הגג תוקם בשטחו שכונה בת 2,700 יחידות דיור, שתצא לשיווק בימים הקרובים, ויוקמו בה גם איצטדיון כדורגל וכדורסל ובריכה אולימפית. בכך יושלם מהלך רחב היקף שישנה את פניו של האזור הצפוני של העיר לחלוטין.

ראש העיר, ד"ר יחיאל לסרי אמר: "אני שמח לבשר כי מיזם מרשים וחדשני זה הוא חלק מקומפלקס גדול מאוד שיוקם בעיר - רובע פארק לכיש בכניסה הצפונית של העיר, בו יוקמו 2,700 יחידות דיור לצעירים, קריית הספורט עם אצטדיון כדורגל בן 20,000 מושבים, היכל כדורסל עם 5,000 מושבים ובריכה אולימפית, רובע חדש שישפיע מהותית על עתיד העיר למען תושבי העיר ובמיוחד עבור צעירי אשדוד".

שמעון כצנלסון, ממ"ק ראש העיר, אמר: "אחרי תקופה ארוכה שחיכינו להחלטה, אני שמח לבשר כי התחברה לתיירות אשדוד ממשיכה בפיתוח יוזמות תיירותיות ומיישמת את תכנית האב לתיירות, בהוצאת החזון התיירותי אל הפועל, ופארק אתגרים המחודש שיועתק עקב בניית רובע פארק לכיש החדש לטובת צעירי העיר, יוקם מחדש לצד מתקנים חדשים, פארק מים ענק ויהפוך לאטרקציה תיירותית שתמשוך הן תיירים רבים והן יעניק לתושבי העיר מקום בילוי בין היפים בארץ. אני מברך על הוצאת ההיתר ומצפה לרגע גזירת הסרט בכניסה לפארק".