דרמה התרחשה שלשום בנתב"ג: רגע לפני שהמטוס עמד להמריא לאיסטנבול, שוטרים הורידו מהטיסה בני משפחה מצפון הארץ שהיו בדרכם לנופש בעיר. הסיבה לצעד החריג: בעל סוכנות נסיעות שילם על כרטיסי הטיסה שלהם לחברת התעופה בכרטיס אשראי גנוב.

"היינו בהלם מזה שהורידו אותנו מהטיסה. לא ידענו שבעל סוכנות הנסיעות רכש את כרטיסי הטיסה שלנו בכרטיס אשראי מזויף. אנחנו שילמנו לו במזומן", סיפר אחד מבני המשפחה. "הרסו לנו חופשה של שבוע באיסטנבול. גרמו לנו לבושות ולעוגמת נפש בקרב אנשים שראו אותנו מושפלים".

האירוע הזה הוא חלק מפרשה חמורה הנחקרת בימים אלה באגף החקירות והמודיעין בתחנת משטרת עכו. על פי החשד, בעל סוכנות נסיעות , תושב צפון הארץ, הונה חברת תעופה וכרטיסי אשראי במאות אלפי שקלים במשך כמה שבועות.

מחקירת חוקרי תחנת משטרת עכו עולה כי בעל סוכנות הנסיעות היה מקבל במזומן או באשראי תשלומים עבור כרטיסי טיסה שרכשו ממנו הלקוחות. את הכסף לחברת התעופה הוא שילם באמצעות כרטיסי אשראי מזויפים או גנובים. "זה עוקץ מאוד מתוחכם", הסביר קצין בתחנה, רפ"ק אנטולי יאשו. "הוא פשוט הונה על פי החשד את חברת התעופה שספגה למעשה את מרבית הנזק, שכן חברת האשראי קיבלה מלקוחותיה שנעקצו בכרטיסי האשראי שלהם הכחשת עסקה".

חברת התעופה וחברת האשראי הגישו תלונות בתחנת המשטרה נגד בעל סוכנות הנסיעות ואתמול בבוקר הוא נעצר לחקירה. הוא טען בחקירתו כי מי שביצע את העוקץ בפועל הוא סוכן נסיעות טורקי מולו הוא נוהג לעבוד, וכי כל הלקוחות שלו עד היום טסו לחופשות בלי שום בעיות והוא לא הונה שום לקוח.

אתמול הובא בעל הסוכנות להארכת מעצר בבית משפט השלום בעכו. סנגורו של החשוד, עו"ד באסל פאלח, הכחיש את החשדות נגד מרשו ודרש מהמשטרה לסיים בהקדם את החקירה כי להוכיח את חפותו.  עו"ד פאלח מסר ל-mako כי מרשו מכחיש מכל וכל את העוקץ וההונאה שמייחסים לו וטוען שהחשוד העיקרי הוא הסוכן הטורקי שביצע את המעשים. החוקרים בודקים את גרסת בעל סוכנות הנסיעות.

במשטרה מזהירים את הציבור הרחב שלא להתפתות לרכוש כרטיסי טיסה וחבילות במחירים זולים ביותר ולברר היטב שלא מדובר בעוקץ בטרם שילמו את הכסף.