פקקים גדולים במרכז העיר אילת ובדרך לטאבה, כמו שהיו בימים האחרונים, זה דבר שלא נראה שנים רבות, בעיקר כשמדובר באמצע השבוע ולא בסופי שבוע. "לא זכור לי פקקים כאלה בעיר שנים רבות. בשבועות האחרונים כל העיר פקוקה, זה מטורף. זה פוגע באיכות של התושבים וגם של הנופשים. בזבוז של זמן והרבה עצבים מיותרים. הפקק נמשך לפעמים חצי שעה. בקצב הזה נהפוך לתל אביב", ציין אחד התושבים. "אנחנו סובלים מאוד. צריך לעשות לזה סוף כי בשנים הקרובות המצב ילך ויחמיר. גם בסופי שבוע יהיו פקקים אז אפשר לסגור את העיר. לא נצא מהבית".

אחת הסיבות לפקקים החריגים היא שהנופשים מעדיפים להגיע לאילת עם כלי רכב, מאשר לטוס מתל אביב לשדה התעופה רמון המרוחק מהעיר כ-20 דקות, מה שגורם ליצירת הפקקים הרבים בתוך אילת. בנוסף קיים מחסור במקומות חנייה בבתי המלון ומחוצה להם, מה שגורם לפקקים רבים בשעות הבוקר והצהריים.

חבר מועצת העיר, שמוליק שלם, מגבש תכנית להקמת חניון ענק מחוץ לאילת שבו הנופשים יחנו את כלי רכבם וייכנסו אליה באמצעות שאטלים שימומנו על ידי העירייה ומשרד התיירות.

"העיר מלאה בנופשים. כל חדרי המלון, האכסניות, חדרי האירוח והווילות. אי אפשר להכניס סיכה לעיר. לכל זה תוסיפו פקקים וזה באמת בלתי נסבל. זה פוגע בתושבי העיר וגם בנופשים עצמם שנתקעים בפקקים זמן רב ומאבדים שעות נופש יקרות", טוען שלם.

"גיבשתי תכנית להקמת החניון שישרת את כל הנופשים שמגיעים. הם יחנו את כלי הרכב בחניון קרוב כמו שמקובל בערים באירופה ושאטלים יסיעו אותם לבתי המלון. מבתי המלון הנופשים יוכלו להיעזר בתחבורה ציבורית כמו מוניות ואוטובוסים או שאטלים כדי להגיע לאטרקציות, לחופים ומרכזי הקניות. פניתי לראש העיר, אלי לנקרי, ולבכירי החברה הכלכלית והם תומכים בתכנית הזו. אני מקווה שנתחיל ליישם אותה בחודשים הקרובים ונפתור את בעיית הפקקים".