למרות שאתמול (שבת) דווח על כך שנמצאו 10 עובדים שחולים בקורונה במלון "ישרוטל ים המלח", האורחים שהגיעו למלון אחרי הצהריים לא עודכנו על כך ובמלון אפשרו להם לעשות צ'ק אין כרגיל. כל זאת, כשזמן קצר לפני, הנהלת המלון עדכנה את משרד הבריאות בעניין והוחלט שהמלון ייסגר ליום אחד כדי לעבור חיטוי.

"הגענו אתמול למלון בשעה 16:00 ואף אחד מפקידי הקבלה לא אמר לנו דבר על כך שעובדים חלו בקורונה, שיש בעיה ושאנחנו יכולים להחליט האם ללון במלון או לחזור הביתה. שום דבר. קיבלו אותנו בצורה רגילה לגמרי. כעבור חצי שעה בערך קיבלנו טלפונים מחברים ובני משפחה שסיפרו לנו שפרסמו כתבה על כך שעובדים בישרוטל יום המלח חלו בקורונה ושסוגרים את המלון. אני ובעלי היינו בהלם", סיפר ש' אורחת במלון. "איך לא עדכנו אותנו בעניין? איפה השקיפות? היו צריכים לתת לי את האפשרות לבחור האם להישאר במלון או לחזור הביתה. סיכנו את החיים שלי ושל בעלי ושל שאר האורחים".

לדברי ש', לאחר ששמעה על המקרה, היא מיד התקשרה למוקד משרד הבריאות ושם לא האמינו לה שהמלון עוד פתוח. חלק מהאורחים אף העבירו בו את הלילה. "המלון פעל כרגיל. אפילו במשרד הבריאות היו בהלם. גם אחרי שעבר זמן המלון לא טרח לשלוח אף הודעה בעניין לשום אורח. יש לא מעט מבוגרים שהגיעו לכאן והם גם ככה בקבוצת סיכון. איפה האחריות של המלון כלפי האורחים?", קבלה ש'. 

המלון בשעה תשע בערב אתמול (צילום: באדיבות המצלם)
המלון אתמול בשעה 21:00 | צילום: באדיבות המצלם

היא המשיכה: "למה אני צריך לשמוע על זה מערוצי הטלוויזיה ואתרי האינטרנט? חובתו של המלון היתה לעדכן כל אורח ואורח שיש עובדים שחלו בקורונה ואנחנו נחליט אם להישאר או ללכת הביתה. אני מרגיש שסיכנו את החיים שלי ושל אשתי", זועם אורח נוסף שהיה במלון.

חלק מהאורחים שוקלים כעת לפנות לערכאות משפטיות בעניין. "אנחנו בוחנים את העניין הזה משפטית. יש פה מחדל חמור מאוד. עד היום כלומר יממה אחרי הנהלת המלון לא שלחה שום הודעה על כך שנמצאו עשרה עובדים חולי קורונה. כלום", זעמו כמה מהאורחים.

מרשת ישרוטל נמסר בתגובה: "במסגרת בדיקות הדיגום השבועיות של משרד הבריאות, 10 עובדים התגלו כחיוביים לקורונה, ללא תסמינים, במלון ים המלח. העובדים, שלא היו במגע עם אורחים, נשלחו מיד לבתיהם ועימם כל עובדי המלון שבאו עימם במגע.

בשיתוף פעולה עם משרד הבריאות ופיקוד העורף ובעצה אחת הוחלט כי המלון ייסגר ליום אחד, לצורך חיטוי מלא ויסודי. ביום שני, יפתח המלון מחדש עם צוותי עובדים חדשים שעברו בדיקות.

כחלק מתוכנית האיים הירוקים נערכנו גם לטיפול במקרים שכאלו. לצד זה, אנו ממליצים לאורחים ששהו במלון במהלך סוף השבוע, לעקוב אחרי הנחיות משרד הבריאות. הצלחת האיים הירוקים היא משימה משותפת וחשובה לשיקום התיירות באילת וים המלח, ועל כן נעשה כל שביכולתנו על מנת לספק חופשה בטוחה ונעימה לאורחים ולצוות העובדים".

"הנהלת המלון עובדת בצמוד להוראות משרד הבריאות ופיקוד העורף ובמהלך הלילה הוחלט על המדיניות והפעילות שננקטה היום במלואה. המלון עתה ללא אורחים ובתהליך חיטוי יסודי. חלק מאורחי המלון עברו למלון אחר"