הביקושים לקראת חופשות הפסח כבר נמצאת בעלייה ובסוכניות התיירות והמלונות מדווחים על גידול של כ-300 אחוזים . אחד הדברים שגרמו למוטיבציה הגבוהה של הישראלים לצאת לחופשה, היא ההחלטה על ביטול התו הירוק, שמאפשרת למשפחות וילדים לנפוש כמעט כמו בעבר. 

מלבד הטיסות לחו"ל הישראלים כבר החלו להזמין חופשות באילת בפסח הקרוב על אף המחירים הגבוהים. אלו שירצו להזמין כעת את החופשה שלהם בעיר הדרומית, ייתקלו במחירים גבוהים, אפילו במונחים האילתיים של השנים האחרונות.

בתוך כך, זוג עם שני ילדים שירצה להגיע לבית מלון באילת ברמת ארבעה כוכבים לארבעה לילות, ייאלץ לשלם בממוצע 10 אלף שקלים ויותר עבור החופשה. במלונות היוקרתיים יותר ברמת חמישה כוכבים, כמו מלונות רויאל גארדן, דן אילת ומלכת שבא, תיאלץ המשפחה לשלם סכומים גבוהים הרבה יותר, בממוצע של 15-20 אלף שקלים, ולעיתים המחירים אף מגיעים ל-25 אלף שקלים ומעלה.

על אף התלונות הרבות על המחירים הגבוהים, אילת עדיין זוכה כאמור, לפופולריות גבוהה בקרב הנופשים והציפייה היא לתפוסה מלאה. "הישראלים הם צרכנים נבונים, רבים הזמינו את חופשות הפסח שלהם באילת כבר לפני חודשיים-שלושה. התפוסה גבוהה במלונות ופסח די מלא", אומר איתמר אליצור, מנכ"ל התאחדות המלונות באילת. 

הדבר מתכתב היטב עם התיירות בעיר הדרומית בשנתיים האחרונות, שהתבססה בעיקר, אם לא לגמרי, על תיירות הפנים. זאת בעקבות מגבלות הקורונה הרבות, שהובילו לירידה משמעותית בתיירות הבינלאומית באילת. 

אילת (צילום: Sergei25, shutterstock)
למרות המחירים, התפוסה מלאה בפסח. אילת | צילום: Sergei25, shutterstock

בימים האחרונים, יצא שר התיירות יואל רזבוזוב נגד המחירים הגבוהים בבתי המלון בישראל. במכתב ששלח למנכ"לי המלונות כתב כי "אזרחי ישראל לא אשמים במשבר הקורונה ולא צריכים לשלם את מחיר התקופה הכלכלית הקשה. להיפך. בזכות הכסף הציבורי העברנו את חבילת הסיוע לתיירות.

"אנחנו פעלנו לטובת המלונות - עכשיו תורכם לפעול לטובת הציבור", כתב השר רזבוזוב והוסיף, "לצערי בימים האחרונים, אני עד להתעלמות מצד מספר מלונות מיוקר המחיה, המעזים דווקא עכשיו להעלות את המחירים. אם נידרש, אנו נוציא מחבילת הסיוע את המלונות שמגזימים במחירים. התנהגות כזו, על חשבון הציבור, לא תהיה במשמרת שלי".

מנגד, איתמר אליצור, מנכ"ל התאחדות המלונות באילת, טוען ש"הנושא של המחירים בעייתי כי מסתכלים על הרגע האחרון. אם עושים בדיקה מוקדמת רואים שיש הנחות גבוהות ומחירים סבירים ושווים לכל נופש. באילת יש את כל רמות המחירים. פחות מ-10 אחוזים מהמלונות בעיר נחשבים ליוקרתיים. לכן צריך לקחת את הכול בפרופורציות".