הזוי: צעיר תושב דרום הארץ, ניגש לאחרונה לבית הדין הרבני באשקלון בדרישה לאשר לו להינשא לחברתו לחיים, זאת למרות שאינו יודע מי אביו ומהחשש שמא הוא נולד מחוץ לנישואים, דבר שעלול לטרפד את נישואיו.

אמו של הצעיר הופיעה בפני הדיין והציגה בפניו תעודת גירושין אבל לדבריה אינה יודעת מי אבי בנה. היא ציינה בפני הדיין שהיא התגרשה לפני כ-36 שנה אבל בנה נולד שלוש שנים לאחר גירושיה ואין לה שמץ של מושג מי אבי בנה.

עוד סיפרה האם לדיין שהיא בילתה בנופש באילת במשך כארבעה ימים. לדבריה, במהלך הנופש בעיר היא יצאה לבלות, הכירה צעיר יהודי שעמו קיימה יחסים ובתום הנופש כל אחד הלך לדרכו. כעבור כשבועיים , לאחר שחשה ברע, ערכה בדיקה מעמיקה וגילתה שהיא בהיריון והחליטה ללדת את בנה למרות שאינה זוכרת את שם אביו או מספר הטלפון שלו.

"אני לא זוכרת מי האיש, ולא ביקשתי ממנו דמי מזונות. אני רק זוכרת שהוא היה שותה הרבה אלכוהול", ציינה אמו של הצעיר._OBJ

כאמור, הבן רצה לקבל מהדיין הכשר לכך שאינו ממזר, שכן אביו יהודי כך שהוא יוכל להינשא בראש שקט מבלי שילדיו שייוולדו בעתיד יוגדרו ממזרים. הדיין הקשיב לדברי האם ולבנה והגיע למסקנה מנומקת שהבן אינו ממזר ורשאי להינשא ככול האדם.

יחד עם זאת, מצא הדיין נימוק מעניין לכך שהצעיר אינו ממזר וזאת הואיל ובעיר אילת מצויים ארחי פרחי (פרחחים). כלומר, הנופשים המגיעים לעיר ברובם פרחחים ואנשים קלי דעת ולכן יש לאפשר לבוא בקהל ישראל ולהינשא. "הואיל ורוב העיר כשרים אצלה ורוב ארחי פרחי המזדמנים לעיר כשרים אצלה וגם רוב הבאים לביתה ארחי פרחי הם כשרים", נימק הדיין את פסק דינו.