לאחר דחיות חוזרות ונשנות במהלך השנה האחרונה, הטיסה הראשונה של אמירייטס נחתה היום (חמישי) בקול תרועה בישראל. טיסת EK931 נחתה בשעה 14:30 בנתב"ג עם מטוס בואינג 777, והתקבלה בטקס ההסלנה החגיגי כשבקהל חיכו גם דיפלומטים, פוליטיקאים ישראלים ובכירים מעולם התעופה.

אמירייטס היא אחת מחברות הדגל של איחוד האמירויות והגדולה במזרח התיכון, ויחד עם הקו החדש לישראל היא כעת מפעילה קווים ל-158 יעדים ברחבי העולם.

חברת התעופה האמירתית נחשבת לאחת מהטובות בעולם. רשימת היעדים הבינלאומיים הארוכה של חברת התעופה, מחלקת העסקים המרשימה והמסירות למתן חסות לאירועי ספורט מציבים אותה בראש תעשיית התעופה.

מבחינת הישראלים כניסתה של חברת התעופה לשוק היא בשורה של ממש מאחר והיא צפויה להוזיל את מחירי כרטיסי הטיסה בעיקר ליעדים באסיה כמו תאילנד, המלדיביים ויפן, וכן יעדים באוקיאניה ביניהם אוסטרליה וניו זילנד. כמו כן, לכבוד פתיחת הקו לישראל וממנה, תפעיל אמירייטס שירותי קייטרינג כשרים שהוקמו במיוחד עבור קהל הנוסעים הישראלי.

הטיסה הראשונה של אמירטס (צילום: דניאל ארזי)
השגריר האמירתי מוחמד מחמוד אל חאג׳ה, השגריר הישראלי לאמירויות אמיר חייק ושרת התחבורה מירב מיכאלי | צילום: דניאל ארזי

הטיסה הראשונה של אמירטס (צילום: דניאל ארזי)
מחלקת העסקים של אמירייטס | צילום: דניאל ארזי
הטיסה הראשונה של אמירטס (צילום: דניאל ארזי)
וולקאם און בורד | צילום: דניאל ארזי

בטקס החגיגי השתתפו בין היתר השגריר האמירתי מוחמד מחמוד אל חאג׳ה, השגריר הישראלי לאמירויות אמיר חייק ושרת התחבורה מירב מיכאלי, שאמרה: "אנחנו נמצאים באירוע היסטורי שבו אנחנו צריכים לקחת את ההזדמנות הזו שנוצרה פה בשתי ידיים ולנצל אותה גם מבחינה מדינית לטובת הכלל".

טיסת החזרה לאמירויות תמריא מנתב"ג בחזרה לדובאי סמוך לשעה 18:00 (תלוי בזמן בו יסתיים האירוע), ועליה ישראלים שהספיקו לרכוש כרטיסים מראש. הטיסה היומית מדובאי לישראל תמריא משדה התעופה של האמירות בשעה 15:50, ותנחת בנתב"ג בשעה 18:00 זמן מקומי. טיסת החזרה צפויה להמריא בכל יום בשעה 19:50 ולהגיע לדובאי בחצות.

מחירי הכרטיסים לדובאי בעונת הקיץ הקרובה צפויים להתחיל מכ-400 דולרים לטיסת הלוך חזור מדובאי לישראל במחלקת התיירים. בתקופת החגים המחירים צפויים לעלות ולהגיע ל-800 דולרים ומעלה, כשהטיסות למזרח באופן טבעי יהיו יקרות יותר ומחיריהן עשויים לנוע סביב 1,500 דולרים ויותר.