מעל חצי מיליון ישראלים יעברו השבוע בנמל התעופה בן גוריון בדרכם לחופשה בחוץ לארץ, במה שצפוי להיות אחד השבועות העמוסים ביותר בשנה. רק בסוף השבוע האחרון יצאו מהארץ כ-150 אלף ישראלים. בפסח הזה היעדים הפופולריים ביותר הם ארצות הברית, טורקיה, יוון, צרפת ואיטליה. כתוצאה מהעומס נרשמות תקלות רבות, בין היתר מזוודות שנשארות בנמל התעופה עקב תקלה במערכת הכבודה ומטוסים שממריאים באיחור, לפעמים גם אחרי שעה.

אתי שנייר שתמריא הבוקר (ראשון) לרומא, דיווחה כי חלפו שעתיים מהרגע שנכנסה לטרמינל ועד שהגיעה לדיוטי פרי. עם זאת, לדבריה, השד היה פחות נורא ממה שציפתה: "התורים נראים אימתניים ומפחידים, אבל הם הולכים מהר. יש המון דלפקים. זה נראה מפחיד, אבל כשמתכונים לזה נפשית הכל בסדר".

משפחת מלכי שתטוס בשעה 11:00 לאנטליה, הגיעה לנתב"ג שלוש שעות לפני. אם המשפחה סיפרה: "אני מטורקיה במקור, יש לנו מפגש משפחתי. אנחנו מחכים פה עם שני תינוקות, יש הרבה אנשים מסביבנו. סבלנות, נגיע בסוף. בפעם האחרונה שטסנו, לפני שמונה חודשים, לא היה כזה תור, הכל עבר חלק. עכשיו אנחנו בתור כבר חצי שעה".

העומסים בנמל התעופה בן גוריון (צילום: מתוך "חדשות הבוקר" , קשת12)
עומסים בנמל התעופה בן גוריון, הבוקר | צילום: מתוך "חדשות הבוקר" , קשת12

גם במסוף טאבה נרשמים בשעה זו עומסים כבדים, כשאלפי ישראלים עושים את דרכם לסיני. אביב הדר שיורד לסיני עם חבריו סיפר הבוקר: "קמנו נורא מוקדם בשביל להיכנס לכאן מוקדם ולחתוך מהתור. לצערי, עדיין היינו צריכים לעמוד בתור. זה תור של המונים שקופץ בעשרות כל דקה. כרגע עברנו את ביקורת הדרכונים ואנחנו בבידוק הביטחוני".

"בתור לביקורת הדרכונים יש ממש בלגן, הרבה אנשים נדחפים, אין כל כך סדר", תיאר הדר, "כל מי שרוצה יכול להיכנס ולחתוך את התור".

היו התלבטויות האם לנסוע או לא?
"אחרי בדיקה קצרה ראינו שלא הייתה איזושהי החמרה באזהרת המסע לסיני. מבחינת המשפחה, בגלל שהמצב במדינה רגיש היו קצת לבטים, אבל זה לא נראה כמו משהו שצריך לעצור אותנו מלנפוש. ניסינו שההחלטה תהיה רציונלית, לראות שאין החמרה באזהרות המסע או איומים ממשיים מצד ארגון טרור כלשהו שנמצא בסיני. אחרי שראינו שאין, החלטנו שיורדים".

יש גם חששות?
"תמיד יש חששות, למרות שאין כרגע דיווחים מסוימים על איום. גם המדינה שלנו לא כל כך שקטה בזמנים האלה, נפקח עין בדיוק כפי שהיינו פוקחים עין בבית. אנחנו נהיה בדהב, שזה יחסית ממש בפנים. אמרו שיש חופים נחמדים".