הערב (ג') תחל חברת הלואו קוסט האירית ריינאייר את פעילותה מנתב"ג ותפעיל את הטיסה הראשונה של ריינאייר לפאפוס שבקפריסין. נחיתה מסחרית ראשונה תתבצע בשעה 21:15 וההמראה לקפריסין תתבצע כשעה לאחר מכן, ב- 22:05. מחירי הטיסה בקו מתחילים ב-22 יורו לכיוון לקיץ הקרוב, ולחופשת חג שבועות ניתן להזמין כרטיסים לפאפוס בפחות מ-100 יורו (הלוך וחזור), לא כולל עלויות נוספות הנגבות בגין מזוודה ושמירת מושב מראש.

ריינאייר כבר מפעילה טיסות מישראל עוד מ-2016, אך אלו פעלו רק מנמל התעופה בעובדה לחמישה יעדים שונים באירופה. השנה הכריזה החברה על פתיחת קווים נוספים והגברת הפעילות מהארץ, ופאפוס הוא היעד הראשון מתל אביב (נתב"ג) שמפעילה החברה. מחודש אוקטובר צפויה החברה להפעיל טיסות מנתב"ג גם לברגמו באיטליה (סמוך לעיר מילאנו), לבאדן באדן בגרמניה ולארבעה יעדים בפולין.

כיום ריינאייר פועלת מ-86 בסיסים ברחבי העולם וטסה לכ-200 יעדים באירופה, צפון אפריקה והמזרח התיכון, מה שיאפשר לנוסע הישראלי גישה לטיסות המשך וליעדים רבים במחירים שנחשבים זולים במהלך השנה בשוק טיסות הלואו קוסט.

קפריסין (צילום: alexilena, Shutterstock)
קפריסין | צילום: alexilena, Shutterstock

בנוסף לריינאייר, חברות תעופה נוספות מתחילות לפעול מנתב"ג בעונה הנוכחית ואלו ירחיבו את היצע הטיסות ואת התחרות על הקווים. חברת התעופה cobalt air צפויה להתחרות גם היא על הטיסות ללרנקה בקפריסין, חברת קתאי פסיפיק - שחנכה אתמול את הקו להונג קונג, Eurowings שתפעיל טיסות מקלן שבגרמניה, Wow air מרקיאוויק באיסלנד תנסה להתחרות גם בקווים הסדירים לארה"ב וקנדה עם היצע מגוון של טיסות המשך, evelop שתפעל מפלמה דה מיורקה בספרד, air transat ממונטריאול וחברת התעופה yamal airlines שתתחרה על הקו למוסקבה.

1.6 מיליון נוסעים עולים על המטוסים בפסח

פסח מהווה יריית הפתיחה לעונת הנסיעות של הקיץ וברשות שדות התעופה נערכים לפעילות שיא. הצפי של רשות שדות התעופה הוא ש-1.6 מיליון נוסעים יעברו במהלך חודש אפריל בנתב"ג במעל 10,000 תנועות מטוסים.

כל הטיסות הבינלאומיות בפסח הקרוב יבוצעו מטרמינל 3, היות וטרמינל 1 נערך לפתיחה מחודשת לקראת עונת הקיץ - אז יפעלו כל חברות הלואו קוסט וטיסות הפנים מטרמינל 1. בנתב"ג צפויים עומסים במהלך ימי החג במשך רוב שעות היום ומרש"ת נמסר כי כל צוותי העובדים בכל המחלקות התפעוליות והביטחון תוגברו, בניסיון להקל על הנוסעים בדרכם לחופשה בחו"ל.