איתיחאד איירווייז (Etihad Airways), חברת התעופה הלאומית של איחוד האמירויות, חנכה היום שירות טיסות סדיר בין אבו-דאבי, בירת איחוד האמירויות, לתל אביב. זאת כאשר ביום שני נוספה ישראל ל"רשימה הירוקה" של אבו דאבי והנוסעים המגיעים ממישראל לבירת איחוד האמירויות, אינם נדרשים להיכנס לבידוד.

טיסה מס' EY598 של איתיחאד שנחתה היום, היא הטיסה הסדירה הראשונה שהמריאה משדה התעופה הבינלאומי של אבו-דאבי בדרכה לנמל התעופה הבינלאומי בן גוריון בישראל. הטיסה המריאה הבוקר (שלישי) בשעה 10:05, שעון איחוד האמירויות, כשעל סיפונה משלחת דיפלומטית וכלכלית המייצגת את איחוד האמירויות. בין חברי המשלחת ניתן למנות את הוד מעלתו מר מוחמד אל-חאג'ה, השגריר הראשון של איחוד האמירויות לישראל, מר איתן נאה, ראש המשלחת לאיחוד האמירויות, ומר טוני דגלאס, מנכ"ל קבוצת איתיחאד.

הטיסה נחתה בנתב"ג ב-12:30 בצהריים, שעון ישראל, והתקבלה בטקס ההסלנה המסורתי לטיסות בכורה. לאחר מכן נערכה קבלת פנים חגיגית ובה נשאו ברכות שגריר איחוד האמירויות לישראל, מנכ"ל קבוצת איתיחאד, ושמואל זכאי, מנכ"ל נמל התעופה בן גוריון.

איתיחאד נחתה בארץ (צילום: סיון פראג')
המטוס של איתיחאד שנחת היום בארץ | צילום: סיון פראג'

שירות הטיסות החדש יופעל באחד ממטוסי הדגל של חברת התעופה, בואינג 787-9 דרימליינר. במטוס 290 מושבים, מהם 28 מושבי ביזנס סטודיו ו-262 מושבים חכמים במחלקת התיירים. בשלב הראשון תפעיל איתיחאד שתי טיסות שבועיות בין אבו דאבי לתל אביב. 

כמה זה עולה? טיסה לאבו דאבי תתחיל ב-297 דולר במחלקת התיירים ו-1,441 דולר במחלק העסקים. טיסה למלדיביים תתחיל ב-858 דולר וטיסה לבנגקוק, תאילנד ב-770 דולר.

"הפעלת הטיסה הסדירה הראשונה לתל אביב היא רגע משמעותי ביותר בתולדותיה של איתיחאד", אמר טוני דגלאס, מנכ"ל קבוצת התעופה איתיחאד. "בשנה שעברה היינו עדים לחתימת הסכמי אברהם ההיסטוריים בין איחוד האמירויות לישראל. אנו נרגשים מאוד מההזדמנויות ששיתוף הפעולה פותח בפני איתיחאד ועיר הבית שלנו, אבו דאבי.

"בטיסת הבכורה שלנו היום שמחנו לארח נציגים של כמה ממפעילי התיירות והמלונאות המצטיינים של איחוד האמירויות. בנוסף להצגתה של אבו דאבי כיעד תיירותי מהמעלה הראשונה, מנהיגים עסקיים אלה יחזקו את גישתה המגובשת והמאוחדת של האמירות לאיכות חיים ובריאות.

התחרות מתחילה: וויז אייר משיקה טיסות לאבו דאבי החל מ-89 שקלים

המלחמה על הקו לאבו דאבי מתחמם: Wizz Air Abu Dhabi הודיעה היום על תאריך הפתיחה הרשמי של הקו בין אבו דאבי לתל אביב: ב-18 באפריל 2021. ניתן כבר לרכוש כרטיסים באתר וויזאייר ובאפליקציית Wizz – החל מ-89 שקלים לכיוון.

הקו החדש בין המדינות יכלול 3 טיסות שבועיות באפריל (ראשון, שלישי וחמישי) ויתרחב לטיסה יומית החל מה-1 במאי.

"אנו נרגשים להודיע על תאריך הטיסה הראשונה של וויזאייר בקו אבו דאבי – תל אביב", אמר קיס וואן שייק, מנכ"ל וויזאייר אבו דאבי. "החיבור בין המדינות הינו אירוע היסטורי, שיוצר אפשרויות חדשות למטיילים, והזדמנויות חדשות לתעשיות התיירות של אבו דאבי וישראל".

אמסלם טורס מציעה חבילות נופש ל-YAS Island

בעקבות פתיחת קו הטיסה, קבוצת אמסלם טורס החלה בשיתוף פעולה ראשון מסוגו עם YAS Island אבו דאבי, באיחוד האמירויות. זהו שיתוף הפעולה הישראלי הרשמי הראשון, להעלאת המודעות ליעד אטרקטיבי וייחודי מסוגו המציג את האטרקציות המובילות בעולם, כדוגמת: עולם הפרארי, עולם המים, פורמולה 1 , גראנד פרי, פארק וורנר ברדרס ומגוון חוויות נוספות.

אקספיריאנס האב (Experience hub), שמקדמת את YAS Island אבו דאבי, חברה לקבוצת אמסלם טורס, במטרה לחשוף את YAS Island לקהל הישראלי כיעד מוביל לבילוי ופנאי באיחוד האמירויות ולקידומו בקרב מגוון רחב של קהלי יעד כגון: זוגות, משפחות וצעירים. 

"קבוצת אמסלם טורס הנה קבוצה גלובאלית עם נוכחות של סניפים בארצות הברית, מקסיקו, אנגליה, הונג קונג, הודו ותורכיה", אומר יעקב אמסלם, מנכ"ל ובעלים של קבוצת אמסלם טורס. "עם כינון היחסים עם איחוד האמירויות, קיבלנו החלטה אסטרטגית לפעול גם באזור זה והקמנו מחלקה ייעודית אשר תייצר שיתופי פעולה אסטרטגיים לרווחת לקוחותינו הנאמנים בארץ ובעולם. אנו צופים כי שיתוף פעולה זה ימצב את YAS Island כיעד מועדף של הנוסע הישראלי לאיחוד האמירויות, הודות לעולמות התוכן ולהיצע שופע ורחב שהוא מציע לחופשה מהנה ובלתי נשכחת למבוגרים ולצעירים כאחד".

ליאם פינדלי, מנהל בחברת Experience Hub הוסיף: "אנו נרגשים לקראת שיתוף פעולה זה עם קבוצת אמסלם טורס הישראלית ומחכים בזרועות פתוחות לקהל הישראלי. ללא ספק המספרים מאז ספטמבר 2020 מלמדים על סקרנות רבה מצד הישראלים ונשמח לארח את הקהל הישראלי כפי שרק אנו יודעים. כידוע, בימים אלו מושק קו הטיסות הישירות לאבו דאבי, כך שזו לחלוטין תהיה זריקת עידוד לחיזוק הקשרים ולעתיד חדש ומהנה עם הציבור הישראלי. אנו בהחלט ממתינים לכך בציפייה רבה".