כביש 10, אחד הכבישים היפים בארץ, שעובר לאורך הגבול עם מצרים, יפתח לתנועה אזרחית בשני הכיוונים למשך שלושה ימי חג השבועות (חמישי עד שבת) בתאריכים 28-30.5 בשעות היום.

כביש 10, שנסלל בשנות ה-80, הוא מהכבישים הארוכים והיפים בארץ, עובר לאורך גדר הגבול עם מצריםתחילתו בכרם שלום, בסמוך לעזה, וסופו אחרי 182 ק"מ בצומת סיירים (שקמה), בהצטלבות עם כביש 12 היורד לאילת. לרוב הכביש מהווה ציר צה"לי.

הנסיעה לאורכו מזמנת נקודות תצפית מרהיבות לעבר הר הנגב ואטרקציות תיירותיות ביניהן בור הסבחה, עין המערה, חדר הפלאות בניצנה, גלישת חולות במדבר, סיורי רייזרים, טעימות ביקבי הבוטיק באזור ועוד. האטרקציות הקולינריות באזור פתוחות בהתאם להנחיות משרד הבריאות ויספקו T.A למטיילים, ביניהן חואניטה, "המשאית של ניר", "הבוטקה" בקדש ברנע ועוד.

ראש המועצה האזורית רמת הנגב, ערן דורון, הביע הבוקר (ה׳) את שביעות רצונו מפתיחת הכביש, במיוחד בעת הזו, והמליץ על מספר נקודות תצפית מרשימות: "הכביש עובר דרך שלוחת קדש ברנע הר חורשה עם תצפית מדהימה, הר חריף משם אפשר לצאת למצפה רמון או להמשיך להר שגיא עד החיבור עם כביש 12. זוהי העת להגיע ולחזק את התיירנים שלנו שעברו תקופה לא פשוטה וערוכים לקבל אתכם בהתאם להנחיות של משרד הבריאות". במועצה האזורית רמת הנגב מחדדים כי קטע הכביש יפתח לנסיעה בשעות היום בימים חמישי עד שבת, וכי הנסיעה על גדר המערכת אסורה.

כביש 10
כביש 10 | צילום: אריאלה אפללו

כביש 10 אילת
החיבור עם כביש 12 שיורד לאילת | צילום: אריאלה אפללו