אחרי שהסכם השלום שנחתם עם איחוד האמירויות אושר בכנסת, נראה שיש התקדמות גם בטיסות בין שתי המדינות. 

בחברת ספיריט הפקות עולם הודיעו שכבר בנובמבר הקרוב היא תחל להפעיל טיסות פרטיות ישירות לדובאי הכוללות גם תיאום אישור כניסה מול הרשויות. הטיסות הקרובות יהיו ב12-17.11 במטוס פרטי הכולל 56 מושבי ביזנס ובהמשך בחנוכה 13-18.12. בטיסה נוספת, 3-8.12 תצא טיסה במטוס גדול יותר.

החבילה, אותה מציעים כעת בספיריט, כוללת כאמור טיסה במושבי מחלקת עסקים ובנוסף גם העברות במכוניות חדישות ולינה במלון של הרשת היוקרתית "פור סיזנס", בדירוג 5 כוכבים,  בו יש 2 בריכות שחיה המשקיפות אל חוף פרטי, ספא והיצע  של פעילות ספורטיבית. במידה וחלק מהנוסעים יבקשו גם לחוות את דובאי, ספיריט מציעה מגוון אטרקציות וטיולים חד יומיים לזמן הפרטי, כגון טיול למדבר הכולל טיול ג׳יפים, ארוחת ערב בשקיעה במדבר ועוד. מחיר חבילה כזו עולה כ-6,500 דולר לחמישה ימים. כדי להיכנס היום לדובאי צריך להציג בדיקת קורונה שלילית שנעשתה עד 96 לפני הנחיתה.

View this post on Instagram

A post shared by Four Seasons Resort Dubai (@fsdubai) on

״אנחנו נרגשים להוביל את אנשי העסקים הישראלים לדובאי בדרך הנוחה והמפנקת ביותר ובעיקר להעצים את החיבורים הפוטנציאליים בין ישראל לדובאי בכל התחומים", אומרת טלי יטיב, מנכ״לית ובעלים של ספיריט הפקות עולם. "כבר לפני כמה חודשים, הקמנו תשתית לכלל פעילות שלנו בדובאי הכוללת משרדים, ספקים ושלל הסכמים עם רשתות וחברות תיירות ואנחנו שמחים סוף סוף להוציא את הטיסות לפועל, ובכך לתרום, ולסייע באופן ישיר לקידום היחסים העסקיים בין המדינות ובכך לחיזוק הקשר בין ישראל ואיחוד האמירויות, זוהי זכות ענקית."


בתוך כך, מחר (ב') לצאת לאבו דאבי טיסה מיוחדת של חברת איתיחד ועליה יהיו אנשי עסקים, תיירות ואנשי תקשורת שונים. הטיסה הזו נועדה להמשיך ולקדם הסכמי תעופה ועסקים שונים בין איחוד האימירויות לישראל ובתוכם גם טיסות מסחריות בין המדינות. הטיסה תצא כאמור מישראל מחר (שני) ותחזור ביום רביעי.

 

למרות האופטימיות הרבה שבהתקדמות שיתופי הפעולה בין המדינות, טלי יטיב מציינת שיש עוד הרבה לעשות עד שנוכל לטוס בצורה חופשית לדובאי או אבו דאבי: "לאחר פגישות רבות עם גורמים בכירים בתחום התיירות בדובאי ובישראל, אנחנו יודעים שהטיסות הסדירות לא יחלו מיד לאחר הסגר אלא רק לאחר שיהיו הסכמים תעופתיים בין המדינות ואין לדעת כמה זמן זה ייקח. הטיסות הראשונות צפויות להיות של קבוצות קטנות של 70 ישראלים שיטוסו בטיסות מיוחדות. בהמשך, כמות הנוסעים בכל טיסה כזו תעלה ל-150 ורק בהמשך נוכל לדבר על קו תעופה מסודר וקבוע בין שתי המדינות". 

"הפער הכי גדול כרגע שצריך להבין איך יתנהל זה עניין הביטחון, ואני מתכוונת כמובן גם לישראלים שיגיעו לדובאי וגם למי שיגיע מדובאי לארץ. צריך לזכור שמדובר בקו דו כיווני, כך שגם בארץ רוצים להתחיל בכמויות מבקרים קטנות שיגיעו מהאמירויות, על מנת להסדיר את ענייני הביטחון ולראות שהכל עובד כמו שצריך לפני שמתחילים בכמויות הנוסעים הגדולות. צריך יהיה גם לפתור את עניין השגרירות והאם באמת יקומו כאלה בשתי המדינות".

מגדלי איתיחאד, אבו דאבי (צילום: Zhukov Oleg, shutterstock)
אבו דאבי | צילום: Zhukov Oleg, shutterstock

הישראלים שהחליטו לשוט לדובאי

בזמן שבארץ ממשיכים לפנטז על חופשה בדובאי אחרי הסכם השלום שנחתם עם איחוד האמירויות, יש ישראלים שלקחו את העיניינים לידיים והחליטו לצאת ליעד האטרקטיבי בהפלגה

מדובר בפרויקט מיוחד של דורון כהן ואשתו, בעלי יאכטה באורך 18 מטר בשם "הפי דייס" שהחליטו לעשות מסע יוצא דופן שיתחיל בעוד כמה שבועות. המסע יצא לדרך מהנמל באיסטנבול לכיוון לפורט סעיד במצרים. משם היאכטה תחצה את תעלת סואץ ותמשיך לג'יבוטי, מדינה הממוקמת בקרן אפריקה בין סומליה לאתיופיה ותסיים כאמור בדובאי. זו צפויה להיות היאכטה הישראלית הראשונה שתעשה זאת.

שיט לאיחוד האמירויות (צילום: דורון כהן)
הצוות שצפוי לשוט לאיחוד האמירויות | צילום: דורון כהן