בשורות טובות: לאחר שבמשך זמן רב הוגדרו טורקיה ואוקראינה כמדינות אדומות שאסור לטוס עליהן, בעקבות התחלואה הגבוהה בהן, אתמול הן נפתחו מחדש ללא הגבלות או איסורים של משרד הבריאות. בנוסף, יעד נוסף שייפתח ככל הנראה ב-4.7, לאחר יותר משנה שבה היה סגור, הוא ירדן.

>>לאן אפשר לטוס עכשיו? בדקו מה ההגבלות והדרישות ביעד שאתם רוצים להגיע אליו

טרם החלת ההגבלות לטורקיה, שכללה חובת בידוד לכל החוזרים ממנה והוצאת אישור מיוחד למי שרוצה לאוס אליה, היא הייתה אחד היעדים האהובים על הישראלים במהלך שנת הקורונה, בין הסגרים וגם לאחריהם, יותר מכל יעד אחר. תיירים מהארץ הגיעו בהמוניהם לבלות באיסטנבול, עשו שופינג ונהנו מאתרים ואוכל טוב במחירים זולים במאות אחוזים.

"זו אחת המדינות הבודדות שהטיסות אליה היו מלאות גם בזמן הקורונה", הסביר סוכן נסיעות המתמחה בטורקיה. "ההחלטה להחזיר את הטיסות לטורקיה היא בשורה טובה למי שמחפש נופש שווה וזול כרגע בחו"ל. אני מעריך שישראלים רבים יטוסו בקיץ לטורקיה בגלל המחירים הזולים של חבילות הנופש באנטליה ואיסטנבול. במחיר של נופש בטורקיה משפחה תשלם רבע ממה שהיא תצטרך לשלם באילת או טבריה".

טורקיה 2020 (צילום: שמעון איפרגן​)
הנמל באיסטנבול | צילום: שמעון איפרגן​

>> המדריך המלא למטייל בטורקיה

"טורקיה היתה מאז ומתמיד יעד פופולרי לישראלים בשל הקרבה והחבילות האטרקטיביות לזוגות ולמשפחות", אומר ניר מזור, סמנכ"ל השיווק בקשרי תעופה. "הסרת טורקיה מרשימת המדינות המחייבות בידוד בחזרה לארץ היא בשורה מצוינת לישראלים.  אנו מעריכים שהביקוש יהיה גבוה ומאות אלפי נוסעים מישראל יבקרו ביעד במסגרת של חבילות נופש בחודשי הקיץ והחגים. אנו מציעים כבר היום טיסות לאנטליה ומרמריס וחבילות ליעדים אלה. בימים הקרובים נציע חבילות נוספות לאתרי הנופש בטורקיה."

דוגמה לחבילת נופש באנטליה במלון חמישה כוכבים, לשלושה לילות, על בסיס הכל כלול כולל העברות, תעלה החל מ-599 דולר לאדם בהרכב של זוג+2. 

אנטליה  (צילום: By Dafna A.meron)
אנטליה | צילום: By Dafna A.meron

גם אורן כהן מגורי, מהשטיח המעופף אומר: "אנטליה היא ללא ספק היעד הכי אטרקטיבי בעולם מבחינת value for money. מלונות הפאר, בריכות הענק ושפע המסעדות והאטרקציות, מחכים לתייר הישראלי במחירים ללא תחרות." החברה תחל להוציא טיסות ליעד בעוד יומיים (17.6).

דוגמא לחבילת נופש לטיסה הראשונה ב-17.6 הכוללת טיסה ישירה כולל כבודה, 3 לילות במלון 5 כוכבים, על בסיס הכל כלול החל מ- 299 דולר לאדם, בהרכב של זוג + 2 ילדים בחדר.