ג'יפ שקע לתוך בולען בים המלח. זה קרה בסוף השבוע האחרון במעיינות קדם - אחד האתרים השוקקים בחלק הצפוני של ים המלח, שמושך אליו לא מעט מטיילים שמחפשים שקט ואתרי טבע מרהיבים.

במהלך טיול ג'יפים באזור אחד הנהגים טיפס במעלה מעיינות קדם ולפתע נחרד לגלות שהוא נפל לתוך בולען בעומק של כמה מטרים. חבריו של הנהג נזעקו לסייע לו כדי לחלץ אותו.

"היינו צריכים להביא כננת וציוד נוסף כדי להוציא אותו מתוך הבולען", סיפר אחד מהאנשים שעזרו בחילוץ. "הוא נסע מבלי להבחין שמתחתיו יש בולען, זה תוואי שטח מתעתע מאוד -  בכל מקום אפשר ליפול לתוך בולען. לא חשבנו לרגע שיש בעיה. הכל נראה סביר ונורמלי עד שהוא שקע לתוך הבולען".

לאחר כחצי שעה של עבודת חילוץ בסיוע ג'יפ וכלי רכב נוסף, הנהג חולץ עם הג'יפ שלו מתוך הבולען כשהוא בריא ושלם פיזית, אך עם טראומה מהאירוע המבהיל.

דודי גדליהו בעל דף הפייסבוק "דודי בשטח" המרבה לטייל באזור טוען כי מטיילים הנוהגים בג'יפ באזור זה מסכנים את חייהם: "יש אלפי בולענים בים המלח. באזור הזה האדמה רכה מאוד וזה מסוכן מאוד. רק מי שמכיר ממש את תוואי השטח יכול לנהוג ובזהירות. המקרה הזה זה יכול היה להסתיים באסון כבד. המזל של הנהג שזה היה בולען יחסית לא גדול".

"אני מציע למי שלא מכיר את האזור לא להגיע למקום עם ג'יפ. לצערי, אנשים מסכנים את חייהם כדי להגיע לאתרי טבע יפים. רק לפני כחודש נתקעו באזור שני ג'יפים ששקעו באדמה ואפילו באמצעות שופל לא הצליחו לחלץ את כלי הרכב".

רכב שוקע בים המלח (צילום: דוד גדליהו)
הג'יפ ששקע לתוך בולען לפני כחודש | צילום: דוד גדליהו